Antwort Co použít místo Podhrabové desky? Weitere Antworten – Co místo Podhrabových desek
Místo betonových podhrabových desek můžete využít betonové desky určené pro stavbu betonového plotu.Plotové patky a podhrabové desky
Patku lze nahradit kovovým U profilem, který se buď navaří a nebo našroubuje na sloupek opět pro zasunutí desky.Podhrabové desky jsou jednou z nejúčinnějších metod pro ochranu vašeho plotu proti podhrabání. Tyto pevné desky jsou umístěny podél spodní části plotu a poskytují účinnou bariéru, která zabraňuje zvířatům či nezvaným hostům v podkopávání či podhrabávání.
Co dát pod pletivo : Folie POD-PLOT je pevná černá folie, která se instaluje na zem pod plot. Zamezuje přístupu vzduchu a světla k půdě, a tím znemožňuje růst trav i plevele do pletiva. Zvlášť u pletivových plotů je obtížnější sekat trávu v blízkosti plotu, aby nedošlo k poničení pletiva.
Jak zpevnit plot
Proti velkému vzdouvání sítě můžete bojovat tím, že v polovině výšky plotu mezi sloupky napnete ještě jeden drát navíc. Další možností je zpevnit konstrukci celého plotu tím, že některé sloupky podepřete ve 3/4 jejich výšky vzpěrou. Snad vám plot i síť dlouho vydrží a užijete si na zahradě jenom příjemné chvíle.
Co dát pod plot : Nabízíme tyto alternativy, které můžete dát pod plot.
- PODHRABOVÉ DESKY.
- ZAHRADNÍ BETONOVÝ OBRUBNÍK.
- FOLIE Pod – Plot.
- FOLIE CHODNÍČEK.
Nabízíme tyto alternativy, které můžete dát pod plot.
- PODHRABOVÉ DESKY.
- ZAHRADNÍ BETONOVÝ OBRUBNÍK.
- FOLIE Pod – Plot.
- FOLIE CHODNÍČEK.
Co dát pod plot
Pokud nechcete používat chemické přípravky proti plevelu, nebo ho pravidelně stříhat či vytrhávat, instalujte už při stavbě plotu pod pletivo folii Pod-plot nebo jiný podobný produkt, díky kterému si ušetříte dlouhé roky, co bude plot sloužit, spoustu námahy a času s likvidací nepěkné traviny.
Co dát na plot aby nebylo videt
Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Zastínění na plot se volí nejčastěji pomocí stínící tkaniny (stínící sítě) nebo také jako tzv. "umělý živý plot". Pro zastínění oplocení z plotových dílců (panelů) nabízíme také panelové stínící pásky. Pro zvýšení soukromí na Vašem pozemku je zastínění na plot tou nejlepší volbou.Pod plot instalujte speciální fólii, která jakýkoliv růst nežádoucích travin a plevelů na dlouhou dobu znemožní. Ze všeho nejhůře se tráva i plevel odstraňují právě z plotu a jeho nejbližšího okolí.
Chcete-li co nejvíce zakrýt plot, sáhněte po vysokých trvalkách. Druhy volte podle orientace světových stran. V případě slunečního prostoru před plotem je dobré vysadit například levanduli, rozchodník, šalvěj, růže, perovskie, sléz, okrasné cibuloviny, větrnici nebo různé okrasné trávy.
Jak upevnit sloupky na plot : Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.
Jak upevnit síť na plot : Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.
Jak zabránit prorůstání trávy pod plotem
Sekat trávu pod pletivem není nic příjemného, přitom řešení je velmi jednoduché. Pod plot instalujte speciální fólii, která jakýkoliv růst nežádoucích travin a plevelů na dlouhou dobu znemožní. Ze všeho nejhůře se tráva i plevel odstraňují právě z plotu a jeho nejbližšího okolí.
K osvědčeným kvetoucím popínavým rostlinám patří trubač kořenující, který najdete v mnoha barevných variantách. Velké zákaznické oblibě se pro svou něžnou krásu těší plamének a opravdu zajímavou rostlinu pro popnutí pergol a větších staveb představuje vistárie.Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe. Chápeme, že kopat 80 cm hluboký otvor pro úzký plotový sloupek, který v zemi stejně bude jen cca 50 cm se nikomu nechce. Reálně se proto ploty zakládají do děr o hloubce okolo 50 až 60 cm.
Jak dlouho vydrzi betonový plot : Betonový plot vám vydrží desítky let bez jakýchkoliv zásahů a nebudou na něm znát známky opotřebení.