Antwort Co používat místo Facebooku? Weitere Antworten – Jaká je nejpoužívanější sociální síť

Co používat místo Facebooku?
Vede Facebook a YouTube

První místo a zlatou medaili získal Facebook s téměř 3 miliardami uživatelů. Možná není nejstarší sociální sítí, ale zcela jistě je doposud nejúspěšnější.Facebook je také všestrannější než Instagram. Můžete si přes něj prohlížet příspěvky přátel, získávat zpravodajské informace, posílat zprávy. Instagram je oproti tomu zaměřen jen na fotky. Komentáře se k nim přidávat dají, ale dlouhé texty se tu moc nenosí.NEJVĚTŠÍ SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Pořadí Sociální síť Počet uživatelů měsíčně (v tisících)
1 Facebook 2 603 000
2 WhatsApp 2 000 000
3 YouTube 2 000 000
4 Messenger 1 300 000

Jaké jsou všechny sociální sítě : Sociální sítě lze rozdělit do několika kategorií:

  • Profilově založené sociální sítě Facebook, Baidu Tieba, VKontakte, LinkedIn.
  • Obsahově založené sociální sítě YouTube.com, Instagram, Snapchat, Last.fm, Pinterest.
  • Virtuální sociální sítě
  • Micro-blogovací sociální sítě
  • Komunikační služby.

Proč nepoužívat Facebook

Zatímco Facebook samotný neustále pracuje na bezpečnosti, aby se profily jednotlivých uživatelů nedaly zneužít, lidé sami dávají všanc citlivé údaje. Nejenže na nich Facebook vydělává peníze. Kvůli nim se jednotliví účastníci stávají zranitelnější na síti, a dokonce i ve skutečném životě.

Jak bezpečně používat sociální sítě : Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:

  • Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení.
  • Používejte nastavení soukromí
  • Omezte sdílení polohy.
  • Nepřijímejte všechny žádosti o přátelství
  • Používejte silné heslo.
  • Edukujte své okolí

1) Facebook zásadním způsobem určuje, co smíte a nesmíte vidět. Neukazuje vám příspěvky od přátel, skoro vůbec vám neukazuje příspěvky od stránek, kde jste se stali fanoušky. 3) Facebook (ale i jiné sociální sítě) vyvolává deprese, negativní pocity, lidé se na něm přetvařují, celé je to iluze a vymyšlený svět.

Hlavním cílem Instagramu je zveřejňování fotografií a videí na předem vytvořeném profilu. Fotky a videa může vkládat jak soukromá osoba, tak i firmy za účelem dosažení zisku nebo zvýšení povědomí o značče. Hojně je využíván mezi celebritami, které tak zvyšují svou popularitu.

Co nedělat na sociálních sítích

Co nedělat na sociálních sítích

  • Přestaň se porovnávat s ostatními.
  • Nezakládej svoji hodnotu na počtu lajků
  • Nepiš urážlivé komentáře pod fotky ostatních lidí
  • Nepiš lidem věci, které jim mohou ublížit a neřekl/a bys jim je osobně
  • Nesleduj účty, díky kterým se cítíš na nic.
  • Nebuď na sociálních sítích pozdě do noci.

Instagram je bezplatnou sociální sítí, ke které je snadný přístup jak z chytrého mobilního telefonu nebo i z počítače. Základním principem je snadné sdílení fotografií a videí mezi uživateli, kteří se “sledují” a následné reagování pomocí srdíčka, komentáře, sdílení nebo uložení.Na co si dát pozor

  • 1) Chránit svoje soukromí, nesdělovat citlivé údaje o sobě, ani o našich blízkých.
  • 2) Nepřidávat do přátel každého, kdo nás o přátelství požádá – nevíme totiž, zda se za profilem neskrývá nějaký podvodník.
  • 3) Nesdělovat adresu bydliště a termín dovolené.
  • 4) Nepůjčovat peníze přes Internet.


Telegram je cloudová služba instant messaging, zaměřená na rychlost a bezpečnost, která je dostupná prostřednictvím open source klientů pro mobilní zařízení s operačními systémy Android, iOS, Windows Phone a Firefox OS, pro osobní počítače s operačními systémy Microsoft Windows, macOS a Linux a pro webové prohlížeče.

Co se stane když smažu Facebook : Co se stane, když si trvale odstraním Facebook účet Účet nebudete moct znovu aktivovat. Trvale vám odstraníme profil, fotky, příspěvky, videa i všechno ostatní, co jste kdy přidali. K ničemu, co jste si na účet přidali, už se nedostanete.

V čem je Facebook nebezpečný : Jistým druhem viru je i spam, který se po Facebooku šíří podobně jako jiné viry. Při infikování tvého PC může vir omezit práci s počítačem, ukrást tvá osobní data a ještě se díky tvému účtu šířit dále. Nebezpečné je i posílání intimních fotek či sdělování osobních věcí.

Proč nepoužívat sociální sítě

Sociální sítě v podstatě není možné nepoužívat, protože v lidské povaze je chtít vědět, co se děje, a komunikovat s okolím. Jejich hlavní problém spočívá ve stanovení hranice, kde končí běžná sociální interakce a začíná informační monopol a manipulace.

Desatero: mezi základy on-line bezpečnosti patří dodržování desítky pravidel, které vás pomohou ochránit před nejčastějšími riziky.

  1. Chraňte si své osobní údaje.
  2. Věnujte čas nastavení soukromí
  3. Surfujte bezpečně
  4. Bezpečné připojení
  5. Nezanedbávejte hesla.
  6. Stahujte opatrně
  7. Plaťte obezřetně
  8. Hlídejte si posty.

Může vidět vaše soukromé zprávy, vyhledat informace o vašich přátelích a potenciálně může z vašeho profilu rozesílat spam a jiný škodlivý obsah. Ohrožuje to zabezpečení, vaše i vašich přátel. Pamatujte, že účty, které vyvolávají neautentickou aktivitu, taky porušují zásady komunity na Instagramu.

Proč mít Instagram : Hlavním cílem Instagramu je zveřejňování fotografií a videí na předem vytvořeném profilu. Fotky a videa může vkládat jak soukromá osoba, tak i firmy za účelem dosažení zisku nebo zvýšení povědomí o značče. Hojně je využíván mezi celebritami, které tak zvyšují svou popularitu.