Antwort Co proti Vydram? Weitere Antworten – Jak zabít vydru

Co proti Vydram?
Ochraňte rybníky a ryby v nich a vyžeňte vydru říční pomocí pachového či elektrického ohradníku proti vydrám. Doporučujeme vyzkoušet set elektrického ohradníku k jezírku a rybníku se sítí proti vydrám, set elektrického ohradníku s dálkovým ovládáním nebo sadu pachového ohradníku proti vydrám s nosičem.Nejspolehlivější ochrana ryb před vydrou – kombinace pachového a elektrického ohradníku. Chcete-li ale mít jistotu, že se vydry vašim chovným rybníkům zcela vyhnou, vsaďte na dvojitou ochranu. Nabízíme kombinaci elektrického ohradníku s pachovým ohradníkem na vydry.Území využívaná podél řek mají lineární charakter a mohou dosahovat v případě samců 16 – 20 km a v případě samice je to 9 – 12 km; délka závisí na množství dostupné potravy. Vydra nejčastěji loví na mělčinách, kde plave při hladině a systematickým krátkým ponořováním prohledává prostor v blízkosti břehů.

Jak rychlá je vydra : Vydra je známa především jako vynikající plavec a potápěč, ale nešikovná není ani na zemi. Běžně se pohybuje rychlostí kolem 3 km/h, ale v případě potřeby běží i trojnásobným tempem. Jestliže jí hrozí skutečné nebezpečí, dokáže dělat až jeden a půl metru dlouhé skoky, při nichž upaluje až 15 km/h rychle.

Jak odradit vydru

Pokud potřebujete vydru říční odradit od svého rybníku, jezírka či jiného pozemku, musíte to učinit šetrně. Proto bude skvělou volbou elektrický ohradník, který představuje ideální kombinaci efektivní ochrany a bezpečnosti.

Co dělá vydra : Vydra říční (Lutra lutra) je přizpůsobena životu ve vodě. Umí výborně plavat a potápět se pod hladinu, kde na jedno nadechnutí vydrží téměř celou minutu. Je velmi obratná a dokáže ukořistit nejen drobné ryby, ale také malé savce, ondatry, hraboše, vodní ptáky, žáby a rovněž raky a různý hmyz.

Vydra říční je v našich krajích noční zvíře. Přes den spí v úkrytu, po západu slunce vstává a při rozednívání jde opět spát. Ale i v průběhu noci si jednou či vícekrát krátce odpočine.

Pachový ohradník PACHO-LEK® proti vydrám

Vydra se pohybuje kolem rybníků, kde se živí lovem ryb a způsobuje tak rybářům velké škody. Proto je potřeba odpudit vydru ještě před vstupem do rybníka. Speciálně vyvinutý koncentrát pachové látky vydry účinně odpuzuje a spolehlivě jim tak brání v lovu ryb.

Co jedí vydry

Živí se hlavně rybami, pokud však nejsou k dispozici, nepohrdne ani jinou potravou. Reprodukce probíhá sezónně, často nezávisle na období. Samici se rodí obvykle dvě mláďata, která jsou odstavena po jednom roce. Od dvou let již mohou sama zplodit potomstvo.Všechny vydry skvěle plavou a potápějí se, přičemž jim ocas slouží jako kormidlo. Jeden druh – vydra mořská – se dokonce životu ve vodě přizpůsobil natolik, že ji neopouští ani kvůli spánku a odpočívá jednoduše v pozici naznak přímo na hladině.Potrava. Vydra říční je masožravec. Živí se především vodními živočichy, zvláště pak rybami (až z 80 %) např. z čeledi treskovití, vrankovití, mečítkovití, lososovití, úhořovití, kaprovití nebo slimulovití (mořské druhy), obvykle ve velikosti 10–15 cm, nebo 20–30 cm.

V zimním období, kdy je tma delší dobu, je aktivita vyder více rozložena do celé části dne mezi soumrakem a svítáním a častěji během noci krátce spí. Celkově jsou jedinci vydry říční vzhůru zhruba 8,2 hodin denně. Během nočních hodin je okolo 65 % lokací vydra aktivní.

Kolik je vyder : Dnes populace vydry v České republice narůstá a jde o chráněného živočicha. Vydry v současné době žijí na téměř 80 % území ČR a odhaduje se, že jich je okolo 2500 jedinců. Jelikož jde o živočicha výrazně teritoriálního, nedochází v rámci určité plochy, pouze k rozšiřování výskytu a obsazování nových teritorií.