Antwort Co pít při Silovem treninku? Weitere Antworten – Co si dát před Silovym tréninkem
Obecně je možné říci, že byste před cvičením měli zvolit snadno stravitelné jídlo, které je bohaté zejména na bílkoviny a sacharidy. Jako vhodný zdroj bílkovin můžeme zmínit například kuřecí a krůtí maso, cottage sýr nebo jogurt. Vhodným zdrojem sacharidů jsou zase například brambory, ovoce, rýže nebo vločky.Během tréninku
Během krátkých tréninkových dávek, při tréninku zaměřeném na spalování tuků ani při kondičním sportování není potřeba pít žádné speciální sportovní nápoje – stačí voda. Kdo cvičí dvakrát nebo třikrát týdně, nemá zvýšenou potřebu sacharidů; k uhašení žízně proto stačí pít vodu nebo neslazené nápoje.Minimálně dvě hodiny před tréninkem, bychom si měli dát poslední větší jídlo, kdy je tělo schopno ho zpracovat. Někomu vyhovují hodiny 3 někomu 5. Není nic jednoduššího než si to vyzkoušet a najít si tu svou cestu. Plnohodnotné jídlo těsně před tréninkem není dobrá volba.
Proč banán po cvičení : Díky svému složení banán v organismu vyprovokuje inzulinovou reakci a urychlí tvorbu svalové hmoty. No a pokud máte po cvičení prostě jen hlad, banán je velice dobrá varianta jak doplnit ztracenou energii a živiny a plnohodnotné jídlo si můžete dát v klidu doma. Banánem po cvičení určitě nic nezkazíte – naopak :).
Jak dlouho před tréninkem Nejist
Strava před výkonem
Správné živiny před tréninkem totiž zajišťují kvalitnější přítok krve do svalstva a nikoliv jen do trávicího traktu. Proto je třeba konzumovat energeticky náročnější jídlo v komfortní době mezi 60 – 90 minutami před tréninkem. Předejdete tím i problémům s trávením, říhání a těžkému žaludku.
Co nedělat před cvičením : Nevhodné zdroje bílkovin před tréninkem
Přibližně 2 hodiny před tréninkem se raději vyhněte bílkovinám s vyšším obsahem tuku. Někdo může před tréninkem také špatně tolerovat luštěniny (čočka, hrách, fazole, cizrna), které jsou sice skvělým zdrojem rostlinných bílkovin, ale zároveň mají větší množství vlákniny.
Tekutiny před tréninkem
Doporučené množství: 500 ml tekutin 2 hodiny před tréninkem a poté 125–250 ml vody 10–20 minut před cvičením. V případě horkého počasí nebo dlouhých vytrvalostních výkonů se doporučuje pít více. Celkově za den by měl každý vypít 30–45 ml vody na kg tělesné hmotnosti.
Je dobré se vyhnout smaženým jídlům, především z fastfoodu jako jsou hranolky, hamburgery a podobné „dobroty". Vašemu tělu z hlediska výživy nic nedají a pouze zpomalují trávení. Množství jídla je důležité volit podle vašeho somatotypu, o kterých jsme psali zde. Zároveň je i důležité, jak často cvičíte.
Co Nejist před zapasem
Jídlo před závodem by mělo obsahovat vysoké množství sacharidů (150-300g), středně bílkovin a nízký obsah tuku a vlákniny.Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst, pokud nemáme ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, nemůžeme budovat svalovou hmotu. Z jiných živin svaly nepostavíme. Přijímejme každý den 1,4–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, to se jeví jako optimální množství proteinů nejen pro svalový růst.Tvorbu svalových bílkovin naopak stimuluje adekvátní příjem proteinů, dostatečný energetický příjem nebo vhodné hormonální prostředí. Tím nejdůležitějším stimulem pro svalový růst je však zatížení svalových vláken v podobě silového tréninku nebo jakéhokoliv jiného pohybu, který je dostatečně intenzivní.
Takže každý by měl zpočátku zaexperimentovat a najít si svůj vlastní optimální časový rozvrh konzumace jídla před tréninkem. Obecně se doporučuje jíst 30 minut až 3 hodiny před výkonem, aby se potrava stihla strávit a dodat tělu potřebnou energii na sport.
Co užívat před tréninkem : Jaké suplementy si vzít před tréninkem 5 doplňků pro maximalizaci výkonu a zkrácení únavy
- Kreatin. Jeden z velmi oblíbených doplňků stravy, který ocení nejen ti, kteří zvedají činky v posilovně.
- Kofein. Jedná se o dnes již o syntetickou látku, která stimuluje centrální nervovou soustavu.
- Citrulin.
- Beta alanin.
- BCAA.
Kdy a co jíst po cvičení : Jídlo po cvičení si dopřejte ideálně do hodiny po ukončení cvičení. Stejně důležité jako doplnění živin je rovněž dbát na správný pitný režim.
Jak ziskat energii před tréninkem
Před tréninkem
Větší jídlo byste měli konzumovat asi dvě hodiny před začátkem, abyste ho dobře strávili. Tělo potřebuje palivo, aby mohlo podávat výkony. To mu zajistíte správnými sacharidy, které fungují jako zdroj energie. Najdete je v rýži, ovesných vločkách, skvělý je také banán.
Po silovém tréninku musí jednoznačně dominovat protein, ale je to na zvážení, jak byl trénink intenzivní.
- proteinová kaše s ořechovým krémem a ovocem.
- proteinové palačinky s džemem.
- krůtí plátek na přepuštěném másle s rýží
- kvasový chléb s máslem nebo sýrem a šunkou.
- vejce s pečivem a zeleninou.
- proteinové smoothie s ovocem.
Nafouknuté břicho vyřeší vláknina
Určitě víte, že se máte vyhnout nejen sladkostem, chutným koláčům ale i slazeným nápojům. Pokud konzumujete hodně rafinovaného cukru, játra zaplavíte fruktózou a ta je nucena přeměnit ji na tuk. Zaměřte se na ovoce, které obsahuje mnoho vitamínů a vlákninu.
Jak dlouho by se nemělo jíst po cvičení : Kdy jíst po tréninku Nejčastěji se lze setkat s názorem, že potréninkové jídlo by se mělo konzumovat do hodiny po cvičení. Tuto dobu můžete prodloužit až na dvě hodiny, pokud si před cvičením dopřejete menší svačinu třeba v podobě ovoce. Neméně důležitá je také hydratace organismu.