Antwort Co rozvádí krev? Weitere Antworten – Co rozvádí krev po těle

Co rozvádí krev?
Srdce pohání krev, která po těle putuje cévami. To společně zajišťuje krevní oběh.Krev se pohybuje v cévách a její oběh je zajišťován srdcem, svalovou pumpou. Proudí do plic pro okysličení a pak je cirkulována tělem přes tepny. Rozptyluje svůj obsažený kyslík přechodem přes tenké krevní cévy zvané kapiláry (vlásečnice). Pak se vrací do srdce žílami.Tepny – vedou krev od srdce a mají silnou stěnu. Vlásečnice – konečné sítě Žíly – vedou krev z kapilár do srdce.

Co Okyslicuje krev : Funkčně je srdce rozděleno na dva oddíly – pravý a levý. Do pravé poloviny se krev sbírá z celého těla a je vypuzována do plic, kde se okysličuje. Levá polovina sbírá krev z plic a pumpuje ji dále do celého těla.

Co rozproudí krev

Pohyb, dobrá životospráva. To jsou základní pilíře pro naše celkové zdraví. Jedna z možností je také masáž. Ať už masáž celková nebo jakékoliv části těla, vždy dojde k rozproudění krve a naše tělo se cítí nabité energií.

Proč se ředí krev : Aby mohla krev volně proudit, reagovat na změny ve svém složení i na případné poranění cévní stěny, je nutné, aby v ní byla udržována rovnováha mezi fibrinolýzou (která působí protisrážlivě, tedy krev „ředí“) a hemokoagulací neboli krevní srážlivostí (která krev naopak zahušťuje).

Krevní obraz obsahuje několik složek, konkrétně erytrocyty, červené krvinky, leukocyty, bílé krvinky, trombocyty, krevní destičky, hemoglobin neboli červené krevní barvivo a hematokrit, což je poměr objemu erytrocytů k celkovému objemu krve.

Vrátnicová žíla, též vrátnice či portální žíla (latinsky: vena portae) je žíla, která odvádí krev ze střev a přiléhajících žláz do jater.

Co rozšiřuje cévy

Jídelníček bohatý na nasycené tuky (masné produkty, tučné sýry, přemíra másla, sádla a smetany, sladké polevy a cereálie, sušenky, zákusky, čokoládové náhražky) zvyšuje hladiny krevních tuků a přispívá k urychlení procesu kornatění tepen neboli aterosklerózy.Při intenzivní svalové činnosti se minutový srdeční výdej zvyšuje na 20 až 35 litrů. Za klidových podmínek přečerpá srdce za jednu hodinu 300 litrů krve, za den 7000 litrů, za rok 2,5 miliónu litrů a za 70 let života potom 200 miliónů litrů krve (tj. přibližně 200 000 tun).Pokud hodnoty saturace kyslíkem klesnou pod 90 % je na místě kontaktovat záchrannou službu. U covid-19 pozitivních pacientů se hodnoty saturace mohou pohybovat právě pod touto hranicí. Pokud saturace klesá pod 80 %, jde o kritický stav, který se projeví během několika desítek minut.

Červené krvinky žijí v průměru 120 dnů, zanikající krvinky jsou plynule nahrazovány nově tvořenými krvinkami v kostní dřeni. Denně se nahrazuje asi 0,83 % červených krvinek, což znamená v praxi 50 ml krve.

Jak se pozná špatný krevní oběh : Mezi příznaky špatného krevního oběhu patří studené ruce a nohy, pocit neklidných nohou, mravenčení, únava a ztráta energie, otoky nohou a kloubů, modravý nádech rtů a nehtů.

Co způsobuje řídkou krev : Tyto stavy mohou být způsobeny infekcemi, stravovacími změnami nebo alergiemi. Paraziti: Paraziti, jako jsou tasemnice, háďátka nebo škrkavky, mohou způsobit poškození střevní stěny a způsobit krvácení ve stolici. Stravovací problémy: Krev ve stolici často způsobuje i nevhodná strava a přejídání.

Co nejíst při ředění krve

Nevhodné potraviny

  1. listová zelenina – zelí, špenát, kapusta, salát, …
  2. maso – kuřecí, krůtí
  3. játra.
  4. olivový, sojový olej.
  5. kopřivový, zelený čaj.
  6. některé druhy ovoce – maliny, ostružiny, mango, kiwi.


Prohlídka probíhá přímo v ordinaci praktického lékaře a zahrnuje několik částí: Odběr krve k vyšetření cholesterolu (ve 30, 40, 50 a 60 letech), glykémie (od 40 let á 2 roky) a ev. další testy v závislosti na současné léčbě nebo zdravotních obtížích.Z krve lze rovněž vyčíst, jaký je metabolismus cholesterolu a lipidů, což dává obrázek o tom, jestli jsme v nějakém riziku srdečně-cévního onemocnění. Z krve lze rovněž zjistit, jak fungují naše játra či jaký je metabolismus štítné žlázy a jak vysoké či nízké jsou sérové hladiny iontů (vybraných minerálních látek).

Co oslabuje játra : Pozor na emoce

Vše co v sobě dusíme a neventilujeme, zůstává v játrech a oslabuje je. Nejhorší emoce pro játra jsou: zlost, agrese, sebelítost (agrese otočená dovnitř sebe) malichernost a pesimismus. Stagnaci jater často také způsobuje stres (např. šikana na pracovišti, neřešené vztahy, velké pracovní nasazení apod.)