Antwort Co rychleho k večeři z chleba? Weitere Antworten – Co udělat k večeři z chleba
Starší pečivo nemusíte vyhazovat, ale jednoduše ho proměníte ve výbornou večeři. Nápadů, jak na to, pro vás máme požehnaně. Dobrá pomazánka, kabátek z rozšlehaného vajíčka, rozpečený sýr, orestovaná jatýrka, nakrájené či natrhané maso… Zkrátka dobrý sendvič nebo topinka je vždycky dobrý nápad!Sendviče s jablky a skořicí
Dáme předehřát toustovač, všechny plátky toustového chleba lehce potřeme máslem, polovinu z nich poklademe jablky, posypeme vanilkovým cukrem a skořicí a přiklopíme dalším plátkem. Takto připravené sendviče opékáme v toustovači asi dvě minuty. Před podáváním můžeme poprášit moučkovým cukrem.U nas je na večeři nejčastěji polévka, můžeš střídat se saláty, omeletou. Zabere to stejně času jako studená večeře a polévku můžeš mít na víc dní.
Co jednoduchého k večeři :
- Nové brambory s máslem a tvarohem s pažitkou. Do 45 minut.
- Tradiční houbový kuba. Do hodiny.
- Špagety s plody moře a koprem. Do 20 minut.
- Špagety s nivovým pestem. Do 30 minut.
- Gnocchi s pestem z medvědího česneku. Do 20 minut.
- Špagety s citronem a parmazánem.
- Polentová kaše se šalvějí a sýrem s modrou plísní
- Janovské špagety.
Co s tvrdým pečivem
Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.
Jak se dělá Chlebova polevka : Chléb nakrájíme a rozvaříme v menším množství vývaru. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.
Skvělé jsou na oleji i nasucho, jen tak s česnekem, s tatarákem či s jinou masovou směsí; někteří se jistě vybaví konzervy ďábelských nebo zbojnických toustů. Starší chleba lze též obalit ve vajíčku. „Nejlepší je připravovat topinky z chleba starého tak tři dny, to jsou nejkřupavější,“ láká Honza Všetečka.
Nejprve si rozložte toustové chleby na pracovní stůl a poté rajčata a mozzarellu nakrájejte na plátky. Na rozložené chleby poklaďte plátky sýru, rajčat a posypte několika lístky bazalky. Přiklopte vždy dva chleby k sobě, aby vznikl toust, a vložte do rozehřátého toustovače. Po 2–5 minutách máte hotovo.
Co snídat Místo pečiva
V jídelníčku je v podobě přílohy můžou nahradit například brambory, rýže, luštěniny, ale i (ideálně celozrnné) těstoviny. Místo obloženého chlebu je možné snídat například obložené omelety nebo kaše, vyrobené z obilovin nebo pseudoobilovin, v případě dospělých konzumentů zejména nemléčných.Použít můžete nejen proslavené ovesné vločky, ale také pohanku, rýži, amarant, špaldu či jáhly. Například s quinoovou kaší s daltemi, jablečným moštem a oříšky začínala před lety dnes už známá dvojice Jana a David Borozidisovi alias Naše kaše.Pokud chcete připravit rychlou večeři, máte na výběr zeleninové saláty, které můžete obohatit luštěninami z konzervy, sýrem, vejci nebo rybím masem. Skvělé jsou těstoviny se zeleninou, rychlými omáčkami nebo třeba s krevetami, které potřebují jen krátký čas přípravy.
Asi nejjednodušší variantou jsou těstoviny na 1000 způsobů – aglio olio nebo s rajčaty nebo jen se sýrem… možností je nepřeberně a většinou máte jídlo na stole do 15 minut. Stejně vděčné je rizoto, slané ovesné kaše nebo brambory na loupačku s oblíbeným dipem nebo balkánským sýrem a bylinkami.
Co udělat s tvrdým chlebem : Krajíce chleba opékáme nasucho nebo na tuku a potíráme česnekem, pestem nebo různými pomazánkami s česnekem, výborné jsou sýrové nebo zeleninové. Krajíčky chleba lze i namočit do rozšlehaného vejce, usmažit a pak obložit zeleninou.
Jak změkčit tvrdé pečivo : Chléb, rohlíky, housky a kaiserky
Pečivo navlhčete kuchyňskou utěrkou, namočenou do vody, nebo ho lehce postříkejte vodou, a pak ho zabalte do alobalu. Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva.
Jak si udělat chlebový kvásek
Kvásek je hrst čistě namleté celozrnné hladké žitné mouky smíchané s vlažnou vodou. Směs si rozmícháme v uzavíratelné sklenici, kterou necháme stát v teple, samozřejmě zatím bez víčka. Směs začne zhruba po čtyřech dnech kvasit a vznikne malý živý organismus.
V pánvi připravujeme už předsušené krutonky, zejména pokud potřebujeme menší množství. Použít můžeme i měkké pečivo v případě, že si přejeme mít krutonky měkké a ne úplně vysušené. V pánvi rozehřejeme sádlo, přidáme pečivo nakrájené na kostičky, osolíme, opepříme a opečeme dozlatova.Do toustů můžete vkládat libovolnou zeleninu, výborně však chutná kombinace rajčat, černých oliv a kukuřice. Přesvědčte se sami. Rozložte si toustový chléb na pracovní desku a dle chuti potřete kečupem. Na jeden plátek chleba položte šunku, nakrájená rajčata, olivy a kukuřici.
Jak vylepšit tousty : Tousty potřete máslem nebo tvarohem, poklaďte nastrouhanými jablky, můžete dle chuti přidat i rozinky nebo nasekané ořechy, ochuťte skořicí, případně špetkou skořicového cukru a zapečte.