Antwort Co s arabským chlebem? Weitere Antworten – Jak naplnit arabský chleba
Pita chléb přepůlíme na půlku a každou z nich naplníme šunkou, sýrem a zeleninou. Zeleninu pokrájíme na kousky, které se budou dobře kousat, ale zároveň nebudou z chleba vypadávat ven. Ingredience na dip rozmícháme v mističce a necháme chvíli uležet. Zakápneme jím naplněné pita kapsy a podáváme.Pita je druh pšeničného chleba ve tvaru placky připravovaný z mouky a kvasnic. Jedná se o tradiční jídlo blízkovýchodní a středozemní kuchyně. Pita slouží k namáčení do omáčky nebo hummusu či k přípravě sendvičů.Pita chléb je velmi oblíbenou přílohou zejména v arabské kuchyni. Peče se ve velmi rozehřáté pánvi, což způsobí, že se chléb nafoukne. Proto jej můžete k jídlu nejen přikusovat, můžete ho ale také naplnit. Podává se s tradičními specialitami, jako je například hummus či falafel, zachutná vám ale i k zeleninovému ragú.
Jak ohřát pita chleba : Pokud nemáš čerstvý pita chléb, tak jej před samotným plněním nechej trochu nafouknout a ohřát. Nejlépe funguje přímý oheň, klidně ale použij i rozpálenou suchou pánev nebo troubu na 230 °C.
Co lze přidat do chleba
Které koření použít do chleba
- kmín.
- anýz.
- fenykl.
- koriandr.
- černucha (zvaná též egyptský černý kmín)
- tymián.
Jak upéct arabský chleba : Troubu si rozehřejeme na 250 °C. Z těsta odebíráme porce o velikosti 50 g, ze kterých tvarujeme kuličky. Ty pak rozválíme na kulaté, asi 0,5 cm silné placky, které necháme 10 minut odpočinout. Odpočaté placky přendáme na plech a pečeme v rozpálené troubě asi 10 až 15 minut dozlatova.
Pečte nasucho v troubě rozpálené na 220 °C na nejnižším patře trouby. Z jedné strany pečte asi 4 minuty, placka se nafoukne a pak ji obraťte a pečte už asi jenom 1 minutu. Placky pokládejte na sebe (ideálně do mikrotenového sáčku, trochu se zapaří a změknou) a nechte vychladnout. Po vychladnutí budou měkké a vláčné.
Střední východPita / Původ
Pita je druh pečiva, který se připravuje především na Blízkém Východě, v oblasti Středomoří a na Balkáně. Říká se jí také arabský, libanonský nebo syrský chléb, jelikož jeho původ můžeme vystopovat na Blízký Východ, nejspíš do Mezopotámie.
Co udělat z pita chleba
Starý pita chléb můžeme rozlámat, fritovat a přidat k zeleninovým salátům.Na rozehřátou pánev dáme pita chleby a opečeme je. Vnitřek chleba potřeme smetanou nebo rukolovým pestem, aby pokrm nebyl suchý. A teď je na řadě zapnout fantazii! Pitu si můžeme udělat zvlášť s mozzarellou a zvlášť se šunkou.Na rozehřátou pánev dáme pita chleby a opečeme je. Vnitřek chleba potřeme smetanou nebo rukolovým pestem, aby pokrm nebyl suchý. A teď je na řadě zapnout fantazii! Pitu si můžeme udělat zvlášť s mozzarellou a zvlášť se šunkou.
Troubu si rozehřejeme na 250 °C. Z těsta odebíráme porce o velikosti 50 g, ze kterých tvarujeme kuličky. Ty pak rozválíme na kulaté, asi 0,5 cm silné placky, které necháme 10 minut odpočinout. Odpočaté placky přendáme na plech a pečeme v rozpálené troubě asi 10 až 15 minut dozlatova.
Co s přebytkem chleba : Zahušťování
Starý chleba využijete i k zahušťování a zároveň dochucení polévek a omáček. Například do kysela se chleba hodí dokonce líp než mouka, právě pro svou kyselost. I kulajdě dodá vyzrálý chléb hutnější chuť. „Skvělý je i do omáček, třeba do guláše, který se navíc často jí s chlebem,“ přidává Honza.
Proč se dává do chleba ocet : Přidání malého množství octa do těsta může pomoci urychlit proces kynutí. Octová kyselina aktivuje kvasinky a umožňuje rychlejší kynutí těsta. Pokud tedy chcete vyzkoušet tento trik, stačí přidat do těsta malé množství octa nebo citronové šťávy.
Čím mazat chleba při pečení
Kdy a čím potírat chléb pro lesklou kůrku
Chléb můžeme potřít již před pečením – vodou, pivem, rozšlehaným žloutkem nebo celým vejcem, případně olejem. Zlatavě lesklou kůrku získáte potřením chleba rozšlehaným žloutkem nebo celým vejcem ještě před pečením.
Příliš nízká teplota pečení může být nedostačující pro to, aby se těsto ”nafouklo” a stabilizovalo, zatímco příliš vysoká teplota může způsobit příliš rychlý vzestup a následné splasknutí. Každá trouba peče jinak, takže pokud se vám to u nějakého moučníku stává opakovaně, zkuste teplotu upravit.Troubu si rozehřejeme na 250 °C. Z těsta odebíráme porce o velikosti 50 g, ze kterých tvarujeme kuličky. Ty pak rozválíme na kulaté, asi 0,5 cm silné placky, které necháme 10 minut odpočinout. Odpočaté placky přendáme na plech a pečeme v rozpálené troubě asi 10 až 15 minut dozlatova.
Jaká mouka na pita chleba : Ingredience: (4 ks) 400 g hladké mouky, 260 ml vody, 5 g sušeného droždí, 1 lžička soli, 1/2 lžičky cukru krystal.