Antwort Co s přebytkem hrušek? Weitere Antworten – Co s měkkými hruškami

Co s přebytkem hrušek?
Hrušky ale můžete zpracovat do kompotů nebo v kombinaci s dalším ovocem do různých džemů či pyré. Jejich sladká, až medová příchuť je báječná v moučnících, dobře se kombinuje například s ořechy, čokoládou či mascarpone. Hrušky jsou také neodolatelné ve spojení se sýry, nejlépe s těmi s pikantní chutí, např.Je skvělý na chlebu s máslem nebo zamíchaný do jogurtu. Zkuste zavařit něco neobvyklého a zužitkujte letošní podzimní úrodu hrušek originálně. Recept není složitý a pokud použijete krásné designové skleničky Weck, máte i krásný “jedlý” dárek na Vánoce.Hrušky jsou skvělé i ve formě kompotů. Hrušky a hroznové víno mají jednu společnou věc, víte jakou Dají se skvěle kombinovat se sýry, zejména s plísňovými sýry tvoří chuťovou symfonii, a hodí se i do salátů. Vyzkoušejte jednoduché pohoštění ve formě malých koláčků z listového těsta s hruškami a gorgonzolou.

Jak konzervovat hrušky : Vodu smíchanou s cukrem, skořicí a hřebíčkem necháte převařit. Oloupané a omyté hrušky rozkrojíte na čtvrtiny, odstraníte z nich jádřince, naskládáte je do sklenic a zalijete cukrovým nálevem. Sklenice důkladně uzavřete a necháte klasickým způsobem sterilizovat ve vodě, horké 85° Celsia 25 minut.

Na co jsou zdravé hrušky

Proč jsou hrušky zdravé Léčebný účinek hrušek spočívá především v jejich vysokém podílu vody, čímž působí na čištění střev, odstraňují zácpu a jiné trávicí obtíže. Obsahují sodík, draslík, měď, zinek, vápník či fosfor a neutralizují a z těla poté vylučují těžké kovy a jedovaté látky, jako je olovo, rtuť nebo kadmium.

Jak nejlépe skladovat hrušky : Hruškám i jablkům svědčí zejména chlad. Patří tak nejlépe do sklepa nebo do lednice. V obou případech je důležité jim zajistit dostatečnou vlhkost, která brání vysychání.

Kde hrušky skladovat

Pokud nemáte sklep, můžete hrušky skladovat i jinými způsoby. Malé množství můžete uchovávat v chladničce, větší pak třeba na balkoně. Před mrazem pak bedýnku zaizolujte třeba polystyrenem. Jedině tak si na svých vlastnoručně vypěstovaných hruškách budete pochutnávat až do jara.

Nakrájené hrušky i vanilkový cukr vhodíme do vroucí vody a necháme je rozvařit. Rozvařené hrušky s vodou rozmixujeme, vznikne nám hladká kaše. Do kaše přidáme puding a směs vaříme za stálého míchání ještě dalších 15 minut. Hotovou hruškovou přesnídávku přendáme do sklenic a sterilizujeme 20 minut na 85 °C.

Kdy prořezávat hrušku

Zimní řez. I v zimě je možné prořezat hrušeň a podpořit tak její zdraví a úrodnost. U stromů se slabým růstem provádíme stříhání hrušky ideálně – před obdobím vegetačního klidu. Řez bujně rostoucích stromů je vhodný na jaře, v období rašení až kvetení – tento řez omezí růst.Hnědnutí rozkrojených plodů je známým problémem nejen u jablek a hrušek, ale třeba i brambor. V buňkách dužniny jsou ukryté enzymy a zároveň fenolické sloučeniny (například žlutá barviva).Hrušky oloupeme, rozkrojíme, vykrojíme jádřinec a nakrájíme na silnější klínky. Zakapeme citronovou šťávou, aby nehnědly. V silnostěnném kastrolu necháme pozvolna zkaramelizovat 90 g cukru. Opatrně vmícháme 200 ml vody a rozvaříme na hustší karamel.

Hrušky obsahují kolem 85 % vody, sacharidy, vlákninu, organické kyseliny, minerální látky (převážně draslík, fosfor a vápník) a vitamíny (betakaroten, B1, B2, C). Díky vyššímu podílu vlákniny pomáhají při střevních potíží, zácpě a snižují hladinu cholesterolu. Vysoký obsah draslíku pomáhá při vysokém krevním tlaku.

Co léčí Hruška : Hrušky čistí střeva, pomáhají při žaludečních obtížích, mají močopudný a žlučopudný účinek. Odvar z hrušek (čerstvých nebo sušených) se dříve podával při horečce nebo zimnici. Méně známé jsou léčivé vlastnosti listů hrušní. Nejlepší jsou sbírané jako mladé.

Jak dlouho vydrzi hrušky : Správně uskladněná úroda – jablka, hrušky, česnek či cibule – vydrží po celou zimu v dobré kondici, aniž by podlehla předčasně zkáze.

Kdy se prořezávají hrušky

Jabloně a hrušně můžeme prořezávat v zimě a předjaří

Nejvhodnější dobou je čas, kdy se zimní odpočinek blíží ke konci, tedy únor a březen. Zároveň je třeba vybrat bezmrazé dny. U jabloní je velmi prospěšné odstranění vzpřímeně rostoucích výhonů, „vlků“ a obvykle také výhonů, které příliš zahušťují korunu.

Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na malé kostičky. Nasypte je do hrnce a podlijte asi 2 cm vody. Přiklopte a na mírném stupni duste, dokud jablka nezměknou. Hotová jablka rozmixujte mixérem a podle vlastní chuti můžete přidat cukr a špetku skořice.Připravenou přesnídávkou naplňte skleničky, které je v tomto případě lepší zavařit. Řádně očistěte hrdla skleniček, uzavřete a umístěte je do hrnce, sterilujte asi 20 minut od dosažení bodu varu. Poté zavařené přesnídávky vyjměte, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Co způsobuje řez hrušní : Způsobuje ji houba Gymnosporangium sabinae. Jedná se o dvoubytnou rez. Choroba má v cyklu hostitele a mezihostitele. Hostitelem je jalovec, v našich podmínkách nejčastěji jalovec chvojka (Juniperus sabina) a jalovec čínský (Juniperus chinensis).