Antwort Co s sebou na LDN? Weitere Antworten – Kolik se platí za pobyt v LDN

Co s sebou na LDN?
Ten buď doplácí sám pacient, anebo bývají částečně dotované svými zřizovateli, což může být např. kraj či město. Za standardní pokoj pacient doplácí od 0 do 400 Kč na den. Pokud zvolí nadstandard, cena se může vyšplhat k částce 15 000 Kč za měsíc a více.Pobyt v LDN (léčebně dlouhodobě nemocných) bývá ohraničován dobou 3 měsíce. Pokud to ale zdravotní stav vyžaduje, pobyt může být i delší. Jsou i případy, kdy zdravotní důvody hospitalizace pominuly a pacient čeká na návrat do svého sociálního prostředí (např. protože je třeba upravit domácnost, zajistit péči apod.)Kolik za služby zaplatím Zdravotní péče hradí veřejné zdravotní pojištění.

Jak dlouho můžu být v nemocnici : Limit 90 dní v LDN neexistuje

Délka hospitalizace v léčebně dlouhodobě nemocných není omezena žádným právním předpisem a řídí se pouze zdravotním stavem pacienta.

Jak se dostat do LDN

Pacient přichází do Léčebny dlouhodobě nemocných Rybitví na základě doporučení ošetřujícího lékaře v nemocnici, kde leží, nebo jeho praktického lékaře. Aby mohl být hospitalizován na oddělení, musí souhlasit s pobytem v LDN a svůj souhlas stvrdit svým podpisem.

Jaký je rozdíl mezi hospicem a LDN : Je určena pro ty, kteří před sebou mají život v řádu týdnů či měsíců. Rozdílem mezi péčí poskytovanou v lůžkových nemocničních zařízeních (odd. akutní péče, následné péče – LDN) a hospicovou péčí je to, že hospicová péče se nesnaží o vyléčení nevyléčitelných nemocí.

Délka pobytu může být několik dnů, týdnů, ale i měsíců. U některých zdravotních pojišťoven chtějí revizní lékaři zprávu o zdravotním stavu pacientů, kteří jsou v LDN 3 měsíce.

Centrum následné péče (CNP) poskytuje následnou zdravotní a ošetřovatelskou péči pacientům, u kterých je zvládnuto akutní onemocnění, ale jejich stav není natolik stabilizován, aby mohli být propuštěni do domácí péče, nebo do zařízení sociálních služeb.

Jak dostat pacienta do LDN

Pacient přichází do Léčebny dlouhodobě nemocných Rybitví na základě doporučení ošetřujícího lékaře v nemocnici, kde leží, nebo jeho praktického lékaře. Aby mohl být hospitalizován na oddělení, musí souhlasit s pobytem v LDN a svůj souhlas stvrdit svým podpisem.co s sebou do nemocnice nebrat: větší množství peněz, cennosti, velké množství oblečení. Pokud už s sebou máte větší finanční obnos či cennosti, doporučujeme vám uložit si je do úschovy dle pokynů přijímacího personálu.V případě, že je péče o seniora v domácím prostředí náročná, máte pocit, že ji nezvládáte, nebojte se obrátit na sociální a zdravotní služby.

  1. Uvědomte si, že není ostuda něco nezvládnout.
  2. Jednou z možností, je obrátit se na praktického lékaře, aby seniorovi předepsal domácí zdravotní péči.


Doba pobytu v LDN je hrazena v rámci zdravotního pojištění v různém rozsahu, o délce pobytu rozhoduje ošetřující lékař pacienta. Délka pobytu může být několik dnů, týdnů, ale i měsíců. U některých zdravotních pojišťoven chtějí revizní lékaři zprávu o zdravotním stavu pacientů, kteří jsou v LDN 3 měsíce.

Kolik se platí za hospic : Zdravotní výkony jsou účtovány zdravotní pojišťovně pacienta. Maximální výše platby za služby Domácího hospice Cesta domů po dobu jednoho kalendářního měsíce činí 12 000 Kč. Domácí hospicová péče je financována z více zdrojů.

Jak dlouho může být pacient na oddělení následné péče : Doba pobytu v LDN je hrazena v rámci zdravotního pojištění v různém rozsahu, o délce pobytu rozhoduje ošetřující lékař pacienta. Délka pobytu může být několik dnů, týdnů, ale i měsíců. U některých zdravotních pojišťoven chtějí revizní lékaři zprávu o zdravotním stavu pacientů, kteří jsou v LDN 3 měsíce.

Co Donest pacientovi do nemocnice

co s sebou do nemocnice vzít: menší finanční obnos, hygienické potřeby (zubní kartáček a pastu, mýdlo, krém, šampón na vlasy, hřeben, toaletní papír), vhodné oblečení (spodní prádlo, pyžamo, župan, ponožky, ručník, bačkory, pohodlný domácí oděv, sportovní boty). Muži by neměli zapomenout na potřeby na holení.

Dodržte následující pokyny

  • 6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.
  • 4 hodiny před anestezií nepijte.
  • Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.
  • Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
  • Před anestezií se pečlivě odličte.

Pacient by se měl při sprchování zaměřit především na kožní záhyby, tříselné rýhy, nehty, kde je koncentrace bakterií největší. Samozřejmostí je i důkladná hygiena dutiny ústní (v případě používání zubní protézy je v den operace nutné vyjmutí a uložení dle pokynů personálu).

Kolik je péče o osobu blízkou : 3 300 Kč, jde-li o stupeň I (lehká závislost), 6 600 Kč, jde-li o stupeň II (středně těžká závislost), 13 900 Kč, jde-li o stupeň III (těžká závislost), 19 200 Kč, jde-li o stupeň IV (úplná závislost).