Antwort Co schvaluje zastupitelstvo obce? Weitere Antworten – Co řeší zastupitelstvo obce

Co schvaluje zastupitelstvo obce?
Zastupitelstvu obce je vyhrazeno:

schvalovat program rozvoje obce. schvalovat rozpočet obce a závěrečný účet obce. zřizovat trvalé a dočasné peněžní fondy obce. zřizovat a rušit příspěvkové organizace a organizační složky obce, schvalovat jejich zřizovací listiny.Do jejích kompetencí patří zejména zabezpečování hospodaření obce, schvalování rozpočtu, zřizování komisí a odborů obecního úřadu. Poradním orgánem rady jsou její komise. Rada rozhoduje usnesením na svých schůzích, které ze zákona nejsou veřejné.Další povinnosti zastupitele – zúčastňovat se zasedání zastupitelstva obce, popřípadě zasedání jiných orgánů obce, je-li jejich členem, a plnit úkoly, které mu tyto orgány uloží, hájit zájmy občanů obce a jednat i vystupovat tak, aby nebyla ohrožena vážnost jeho funkce – mají v zásadě charakter morálních povinností ( …

Co dělá zastupitelstvo kraje : Má na starosti místní samosprávu. Rozhoduje tedy v oblasti samostatné působnosti obce. Do samostatné působnosti spadá to, co je v zájmu obce nebo kraje a jeho občanů. Může se jednat například o schvalování rozpočtu, vydávání obecně závazných vyhlášek nebo rozhodování o místních poplatcích.

Kdo muze mluvit na zastupitelstvu

Kdo může vystoupit na zasedání Občan kraje, který dosáhl věku 18 let, nebo fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let a vlastní na území kraje nemovitost (dále jen "občan kraje"), případně osoba, která není občanem kraje (dále jen "ostatní účastníci zasedání"; souhrnně pak "zástupce veřejnosti").

Co řeší obecní úřad : Obecní úřad vykonává úkoly samostatné působnosti obce, které mu uloží zastupitelstvo obce nebo rada obce, a pomáhá výborům a komisím v jejich činnosti. Dále vykonává přenesenou působnost obce. Každý obecní úřad má ze zákona povinnost: podávat informace žadatelům.

Pokud v obci není volena rada, vykonává její pravomoc starosta. (§99 odst. 2 zákona o obcích). Z výše uvedeného tedy vyplývá, že obecně smlouvu o dílo schvaluje rada obce, případně v obci, kde není rada volena, starosta.

Pověřený obecní úřad rozhoduje v prvním stupni ve správním řízení o právech a právem stanovených povinnostech fyzických a právnických osob, pokud zákon nestanoví jinak. Některé z pověřených obecních úřadů jsou zároveň i obecními úřady obcí s rozšířenou působností, z čehož vyplývají další působnosti státní správy.

Na jaké informace má právo zastupitel

Zastupitel. Na rozdíl od občana má zastupitel nárok i na informace obsahující obchodní tajemství nebo osobní údaje. Zastupitel musí mít totiž logicky vyšší míru oprávnění k přístupu k informacím než občané obce.Nejdůležitějším je zastupitelstvo obce, jediný obecní orgán, o němž se Ústava ČR přímo zmiňuje. Dále je to rada obce (pokud je volena), starosta a obecní úřad. Orgánem obce je též komise, jestliže jí byl svěřen výkon přenesené působnosti.1. Kdo může vystoupit na zasedání Občan kraje, který dosáhl věku 18 let, nebo fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let a vlastní na území kraje nemovitost (dále jen "občan kraje"), případně osoba, která není občanem kraje (dále jen "ostatní účastníci zasedání"; souhrnně pak "zástupce veřejnosti").

Zastupitelé zpravidla hlasují veřejně, např. zvednutím ruky. V některých případech může hlasování probíhat i tajně. [6] Zastupitelstvo k tomu může přistoupit pouze v odůvodněných případech a nesmí této možnosti zneužívat.

Na co mají právo obcane obce : Právo požadovat projednání záležitosti v samostatné působnosti a právo podávat podněty. Právo účasti na jednání obecních orgánů (zastupitelstva obce, rady obce, výborů a komisí obce). Právo vyjadřovat na zasedání zastupitelstva stanoviska k projednávaným věcem. Svolat místní referendum.

Co se zveřejňuje na úřední desce : Na úřední desce mohou být nepovinně zveřejňovány např. i zápisy z jednání zastupitelstva (blíže viz situace č. 14.). Dále obec obvykle zveřejňuje i nepovinné informace jako údaje o společenském, kulturním a sportovním životě obce, oznámení o ztrátách a nálezech apod.

Co můžu zaridit na mestskem urade

Kategorie životních situací Občanský průkaz | cestovní pas | doklady registru řidičů a vozidel | rybářský a lovecký lístek | matriční doklady | úmrtní list | rodný list…

Ministerstvo financí je ústředním orgánem pro finanční kontrolu, který v souladu s příslušnými ustanoveními z. č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy České republiky, metodicky řídí, koordinuje a zodpovídá za výkon finanční kontroly.Orgánem obce, který rozhoduje o vzniku veřejnoprávní smlouvy, v níž má být obec smluvní stranou, resp. který schvaluje text jejího návrhu, je zpravidla zastupitelstvo obce.

Co můžu zařídit na městském úřadě : Nejčastěji vyřizujete:

  • Vystavení cestovního pasu.
  • Změna místa trvalého pobytu.
  • Uzavření manželství
  • Sociální dávky, podpora.
  • Ohlášení živnosti.
  • Řidičský průkaz.
  • Místní poplatek ze psů
  • Druhopis matričního dokladu (rodný list, oddací list, doklad o partnerství, úmrtní list)