Antwort Co se dá delat z bílků? Weitere Antworten – Co udělat z bílků

Co se dá delat z bílků?
Z bílku můžete připravit nejen výborné cukroví, bílek se hodí i na pomazání pečiva, aby se krásně lesklo, ale můžete z něj upéct i lahodný biskupský chlebíček. Je v něm kandované ovoce a je politý čokoládou. Zkrátka kombinace, která přiláká nejednoho strávníka.Ze zbylých bílků můžete připravit výbornou majonézu nebo tatarskou omáčku. Také je můžete použít místo celých vajec k obalování řízků. Bílky nalijte do potravinové fólie pomazané olejem, zavažte do ranečku a uvařte ve vroucí vodě. Můžete je předem ochutit solí, pepřem, bylinkami, mletou paprikou apod.Bílky ušlehat do tuhého sněhu, přidat strouhaný sýr, ochutit podravkou a zahustit hrubou moukou(nutno hustotu vyzkoušet, já to dávám od oka). Lžicí dáváme na pánev a po obou stranách opékáme, málo tuku.

Co s přebytečnými bílky : Hodí se: Do těsta na piškoty, na bezé roládu nebo sněhové cukroví. Pokud nevíte, co upéct z bílků, a máte ich opravdu dost, potom je ideální čas na slavný sněhový dort, který si můžete doplniř krémem a ovocem podle chuti. Sníh je totiž základem dezertu nazvaného po slavné ruské primabalerině pavlova.

Jak dlouho vydrží bílky

V lednici: Ihned po oddělení od žloutku je třeba bílky uzavřít do plastové nádoby s víčkem. Syrové bílky při správném skladování vydrží v lednici až 20 dní. V mrazáku: Bílky opět uložíme do nádoby s víčkem a tentokrát je vložíme do mrazáku. Skladovat je můžeme při teplotě -15oC až 12 měsíců.

Jak udělat pusinky z bílků : Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.

Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Až v této chvíli bílky osolte a přidejte kypřicí prášek a pokračujte ve šlehání. Jakmile po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.

syrové žloutky: 2–3 dny – poté se začnou vysušovat, syrové bílky: až 20 dní, vejce uvařená natvrdo: 1 týden, domácí vaječný likér: 4 dny – podle některých receptů by měl v chladu vydržet i několik týdnů.

Jak Uvarit samotne bílky

Dáme vařit asi litr vody, kterou osolíme lžící soli a okyselíme lžící octa. Do vroucí opatrně vlijeme bílky, vidličkou srovnáme jejich tvar (jako bychom dělali ztracená vejce), snížíme teplotu, aby nevzkypěla a vaříme 5 minut. Potom scedíme a bílky necháme vychladnout.Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Až v této chvíli bílky osolte a přidejte kypřicí prášek a pokračujte ve šlehání. Jakmile po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.Šlehejte šlehacími metlami, nejlépe elektrickým šlehačem, protože je to pohodlné a rychlé. Ale i různé ruční šlehače vám pomohou a ušetří námahu. Do bílků dejte špetku soli nebo kávovou lžičku vody a šlehejte zpočátku na nižší rychlost, aby se bílky napěnily a začaly nabírat vzduch.

Jak poznat zkažené

Pokud by bylo zkažené, znehodnotili byste si tím i ostatní čerstvá. Proto nožem vejce rozklepněte a nejdříve k němu čichněte a až pak přidejte k ostatním. Je dobré sledovat také barvu bílku: Jakmile je nazelenalý, načervenalý nebo v něm plavou černé nebo zelené skvrnky, raději ho nejezte.

Jak dlouho Vydrži bílky v lednici : syrové žloutky: 2–3 dny – poté se začnou vysušovat, syrové bílky: až 20 dní, vejce uvařená natvrdo: 1 týden, domácí vaječný likér: 4 dny – podle některých receptů by měl v chladu vydržet i několik týdnů.

Jak dlouho lze skladovat bílky : V lednici: Ihned po oddělení od žloutku je třeba bílky uzavřít do plastové nádoby s víčkem. Syrové bílky při správném skladování vydrží v lednici až 20 dní. V mrazáku: Bílky opět uložíme do nádoby s víčkem a tentokrát je vložíme do mrazáku. Skladovat je můžeme při teplotě -15oC až 12 měsíců.

Proč nejde ušlehat sníh z bílků

Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.

Správný poměr cukru k bílkům: Na jeden bílek použijte 50-60 g cukru. Nižší množství cukru může vést k příliš měkkému sněhu, který v troubě neudrží tvar kokosek.Hlavně neomývat a nedávat do dveří lednice

Ani do obchodu nesmí jít omyté. Mají totiž přirozenou ochrannou vrstvu, která chrání vejce před tím, aby se do něj nic nedostalo. Zároveň zajišťuje, že vydrží déle a nezkazí se,“ popisuje chovatel.

Jak nejlépe vyšlehat sníh z bílků : Lépe se šlehají bílky z vajec pokojové teploty než ze studených. Vytáhněte je z lednice 15 až 20 minut před šleháním. Sníh nešlehejte ve skleněné míse, bílky po jejích stranách kloužou a víc se nadřete. Hotový sníh poznáte tak, že když otočíte misku dnem vzhůru, nevypadne z ní.