Antwort Co se dělá na výstavách psů? Weitere Antworten – Co se dělá na výstavě psů

Co se dělá na výstavách psů?
Pravidla ve výstavním kruhu

  • V kruhu se pohybujte proti směru hodinových ručiček, tzv. na levou ruku.
  • Výstavní vodítko držte v levé ruce a psa veďte po levé straně vašeho těla, tzn.
  • Do hodnocení v kruhu patří posouzení pohybu, posouzení ve výstavním postoji a detailní prohlídka.
  • Základní výstavní pohyb psa v kruhu je klus.

BEZ ČEHO SE NA VÝSTAVĚ NEOBEJDETE

Na výstavu s sebou určitě nezapomeňte vstupní list (potvrzení o přihlášení na danou výstavu), který vám několik dní před výstavou přijde na e-mail, dále průkaz původu a očkovací průkaz s platným očkováním.Na co nezapomenout: vstupní list, očkovací průkaz, vodítko a obojek pro psa, výstavní vodítko, kartáče a hřebeny, misku a vodu pro psa, pamlsky, sáček na psí exkrementy. Většinou si s sebou vezmete i další věci, ty jsou však spíš pro vaše a psovo pohodlí: přepravka pro psa, židle, kosmetický kufřík atd.

Co si obléct na výstavu : Je důležité se držet dress codu, pokud bude uveden na pozvánce. Pokud bude vernisáž formální, je vhodné přijít ve společenském oblečení, např. dámy v šatech, elegantním kostýmku, saku, halence nebo košili, můžeme volit lodičky nebo baleríny. Muži mohou zvolit sako, košili nebo oblek.

Co musí umět pes na výstavě

Pes by se měl umět ve výstavním kruhu pohybovat a měl by umět postát v tzv. výstavním postoji, který má každé plemeno trochu jiný. „Pes by se měl co nejlépe ukázat v pohybu i v postoji. Předvádí se většinou na speciálním výstavním vodítku, a to je třeba jej naučit,” upozorňuje Vladimíra Tichá.

Jak se pripravit na výstavu : Příprava na výstavy obnáší nácvik chodu ve výstavním kruhu, výstavního postoje, ukázka chrupu a další předvedení psa. Dále zahrnuje také důležité tipy a postřehy k vystavování, od vhodného oblečení vystavovatele po výběr výstavního vodítka. Na každou výstavu by měla jít dvojice připravená a seznámena s tím, co je čeká.

Výstavní poplatek za dospělého psa se pohybuje mezi 800–1200 Kč, za štěně zaplatíte méně. Co všechno si musím vzít s sebou – včetně různých dokumentů S sebou musíte mít vstupní list, který obdržíte po zaplacení výstavního poplatku, rodokmen, tedy průkaz původu pejska, a výstavní vodítko.

Koupání nenechávejte na poslední den před výstavou, doporučujeme psa vykoupat dva tři dny dopředu, ať můžete poslední dny ladit detaily. Navíc srst po vykoupání kolikrát vypadá načechraně a né vždy je to žádoucí. Kvalitní přípravky (šampón, kondicionér, rozčesávač) vám usnadní práci.

Co by měl umět pes

Mezi základní povely pro psa se často řadí sedni, lehni, ke mně, k noze, přines a zůstaň. A většinu z nich každý pejskař lépe nebo hůře naučí. Někdo si s tím dá více práce, protože se psy chodí na zkoušky a potřebuje ty povely znát perfektně.Výstava je krátkodobá – orientačně do doby trvání 2 let, putovní výstava je vystavována na více místech a může být obměňována v souvislosti s regionem nebo zaměřením zapůjčitele. Výstava je obvykle zaměřena na úžeji vymezené téma a jde více do hloubky než expozice. Bývá taktéž provázena doprovodnými akcemi.Povinností chovatele psa v současné době je, aby v dokladu o očkování proti vzteklině (tj. v očkovacím průkazu, v pasu psa) bylo uvedeno číslo mikročipu, kterým je pes označen. Obec si však může povinnost evidence stanovit vyhláškou. Řada obcí včetně největších měst (Praha, Ostrava, …) to již takto nastaveno roky má.

Nepřekonatelný psí sluch

Pes člověka předčí nejen anatomickými vlastnostmi sluchových orgánů, ale také vnímáním vibrací. Zatímco lidské ucho je schopno vnímat zvukové vlnění do max. frekvence 20.000 hertzů, psí sluch zvládne dvojnásobek. Na tomto principu pracuje i vysokofrekvenční píšťalka.

Jak cvičit výstavní postoj : Při volném výstavním postoji se majitel postaví před psa a pomocí pamlsku a nacvičeného povelu umístí psa proti sobě. Pes by měl stát v jakoby hrdém postoji a dívat se na vás, případně na pamlsek. Pro nácvik to není moc obtížný cvik. Zmatek to trochu udělá pejskům, kteří se svým pánem cvičí poslušnost.

Co si pamatuje pes : Kromě zvuku si psi dokážou paměť zaktivizovat i díky extrémně vyvinutým pachovým vjemům. Podle pachu si prý pes pamatuje nejen lidi, které má rád, ale i ty, kteří mu někdy v minulosti ublížili, a to dokonce po dobu několika let.

Kolik je pokuta za Neočipovaného psa

Od středy se zvyšíla pokuta za neočipovaného psa z 20 tisíc korun na 50 tisíc korun. V účinnost vstupuje novela veterinárního zákona, která změnu přinesla. Čipování je povinné od začátku roku, veterináři ale již evidují několik podnětů, kterými se budou zabývat.

Psi oplývají sadou hmatových čidel, která lidé neznají – jejich "vousy" na tlamě. Ve skutečnosti se spíše jedná o jakási tykadla, díky kterým pes vnímá předměty v blízkosti jeho tlamy. Z každého tohoto "vousového tykadla" pes získává informace, díky kterým je např. i jistější při chůzi v šeru apod.Veterinární lékař vašeho psa klinicky vyšetří (včetně vyšetření zvukovodů) a provede klinický test na hluchotu (podnět – tlesknutí mimo zorného pole psa) na ověření stavu. I když vám tohle vyšetření může poskytnout představu o sluchové schopnosti vašeho psa, nejspolehlivější metodou pro určení hluchoty je BAER test.

Jak to chodí na výstavě psů : Základní pravidla pro předvádění psa ve výstavním kruhu:

pohyb v kruhu probíhá v protisměru hodinových ručiček, takzvaně na levou ruku. výstavní vodítko se drží v levé ruce, pes se pohybuje po levé straně těla majitele, tedy uvnitř kruhu.