Antwort Co se dělá z kukuřice? Weitere Antworten – Co se dá udělat z kukuřice
Kukuřici můžete jíst jak syrovou – malé kukuřičky, tak uvařenou v osolené vodě – zralé klasy. Nejoblíbenejší je ale upražená v podobě popcornu – zdravější alternativě k bramborovým lupínkům.Z kukuřičného zrna se vyrábí škrob, mouka, krupice, strouhanka, těstoviny a další rozmanité výrobky, je to také surovina na výrobu lihu, kukuřičného sirupu a oleje. Využití kukuřice v kuchyni je velmi široké, kukuřičné zrno navíc neobsahuje lepek, hodí se tedy pro bezlepkovou stravu.V potravinářském průmyslu slouží kukuřice jako zdroj oleje, škrobu, glukózy, fruktózového sirupu a bioetanolu. Uvažuje se rovněž o použití kukuřice pro výrobu biodegradovatelných plastů a proteinů pro medicínské účely.
Z jaké kukuřice se dělá popcorn : Pro pražení popcornu se používají dva typy kukuřičných zrn – "butterfly" a "mushroom". Kukuřice typu "butterfly" má po vypukání klasický, motýlkovitý (hvězdicovitý) tvar a je vhodná zejména na výrobu slaného popcornu. Kukuřice na popcorn typu "mushroom" má po vypukání kulatý (hříbkovitý) tvar.
Jak zpracovat kukuřici
Kukuřici očistíme a dáme do velkého hrnce s vroucí osolenou vodou. Povaříme do poloměkka asi 10 minut. Mezitím utřeme změklé máslo s bylinkami a dochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou. Předvařené kukuřice osušíme a grilujeme na středně rozehřátém grilu mimo přímý žár se zakrytým poklopem asi 20 až 25 minut.
Jak udělat kukuřici na pánvi : Postup přípravy
Do hlubší pánve si nejprve dáme malý kousek másla (asi 1 lžičku) s troškou oleje (1 lžící) a rozehřejeme je. Přihodíme pukancovou kukuřici (v množství, aby pokryla jednou vrstvou dno pánve) a přikryjeme pokličkou. Za častějšího pohybování pánví necháme jednotlivá zrna kukuřice pukat.
Zajímavosti o kukuřici seté
Jsou to jednak květní čnělky a také naklíčená semena, které slouží jako surovina pro výrobu tinktur s blahodárnými účinky na lidský organismus. Biologicky účinnými látkami kukuřice jsou především saponiny, draslík, alkaloidy, třísloviny a pryskyřice.
Plodem je obilka. Kvete od července do října. Podmínky vhodné pro pěstování jsou v teplejších oblastech s hlubokými a propustnými půdami. Kukuřice má vyšší nároky na světlo a vodu.
Jak se dělá kukuřičná kaše
V kastrůlku přiveďte mléko k varu. Za stálého míchání metličkou pomalu přisypávejte kukuřičnou mouku. Až směs zhoustne, odstavte a přidejte lžičku medu. Kaši přemístěte do misky a ozdobte oblíbeným ovocem a oříšky.Kukuřici zbavte listů a očistěte od případných zbytků hlíny a zbavte ji vlásků. Kukuřici vložte do hrnce s vroucí, osolenou vodou tak, aby byl celý klas ponořený. Na mírném plameni vařte doměkka, trvá to zhruba 20 až 25 minut.POSTUP NA KUKUŘICI
- 1V kastrolu přivedeme k varu 3 l vody se solí a cukrem. Vložíme kukuřičné klasy a vaříme je pod pokličkou 30 minut. Klasy během varu občas otočíme.
- 2V pánvi na vyšším ohni rozehřejeme olej a klasy opečeme ze všech stran dozlatova. Poté je přelijeme koriandrovým máslem a ihned podáváme.
Živiny, vitaminy a minerály
Cukrová kukuřice obsahuje některé vitaminy, zvláště pak vitaminy skupiny B, vitamin C a kyselinu listovou. Kromě toho je zdrojem minerálních látek, zejména draslíku, železa, hořčíku a vápníku. Kukuřičná zrna mají vysoký obsah hodnotných proteinů.
Na co je kukuřičná mouka : Kukuřičná mouka je vyrobena z kukuřice umleté na jemný prášek. Je oblíbenou bezlepkovou alternativou pšeničné mouky. Použití: Kukuřičnou mouku využijete na přípravu tortilly, kaše, polenty, na obalování nebo na zahušťování do polévek. Můžete ji také přidat do těsta pro jeho odlehčení.
Co je to kukuřičná polenta : Kukuřičná polenta je instantní forma tepelně upravené kukuřičné krupice. Obsahuje vlákninu, bílkoviny, taktéž minerály jako jsou hořčík, zinek, selen, mangan a železo. Polenta je také zdrojem vitaminů, zejména skupiny B.
Jak udělat kukuřici v hrnci
Jak uvařit kukuřici Kukuřici oloupejte ze zelených slupek, oberte z vláken ("vlasů") a vložte ji do dostatečně velkého hrnce s vařící vodou, kterou dobře osolte (na 5 litrů vody 1 lžíce soli). Hrnec zakryjte pokličkou a vařte na mírném plameni.
Podle lékařů může kukuřice lidem s žaludečními vředy a dalšími střevními potížemi způsobit více škody než užitku. Její nadměrná konzumace pak může vést k plynatosti či mít vliv na další choroby. Zbytek populace může jíst kukuřici bez jakýchkoli významných projevů, samozřejmě při nepřejídání.Kukuřice bývá napíchnutá z obou stran držáky, za které ji držíme. Dá se však také uchopit jen do ubrousku. Poté kukuřici bez problému okusujeme.
Jak se dělají kukuřičné placky : Kukuřici smícháme s moukou, mlékem, nasekanou pažitkou a žloutky, podle chuti opepříme, osolíme, a na závěr přidáme kypřicí prášek a sníh z bílků. Z hotového těstíčka tvoříme malé placičky, které osmažíme z obou stran na rozpáleném oleji. Podáváme jako samostatný pokrm, nebo jako přílohu k masu.