Antwort Co se dává do hovězího vývaru? Weitere Antworten – Co dát do hovězího vývaru

Co se dává do hovězího vývaru?
Ingredience:

  1. Hovězí žebra s masem 0,5 kg.
  2. Morkové kosti 0,5 kg.
  3. Kosti harfy 1,5 kg.
  4. Sůl, 50 g divokého koření, pár kuliček a lístků bobkového listu.
  5. Mrkev 0,3 kg.
  6. Petržel 0,3 kg.
  7. Celer 0,3 kg.
  8. Petržel (plochá – kadeřavá)

Pokud tuku není na hladině příliš, můžete na povrch položit kuchyňskou papírovou utěrku, nechat ho k ní přilnout a následně vyhodit. Papírovými utěrkami také můžete vyložit cedník nebo sítko, odstátý vývar přes ně opatrně slít a zachycený tuk pak i s utěrkou vyhodit.Na silný hovězí vývar

  1. 1 lžíce oleje.
  2. 2 kg morkových kostí
  3. 500 g hovězího krku.
  4. 4 cibule.
  5. 3 mrkve.
  6. 2 petržele.
  7. 1/2 celeru.
  8. 3 stroužky česneku.

Co patří do vývaru : Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.

Kdy se dává zelenina do vývaru

Zelenina se do hrnce s vývarem přidává až na poslední hodinu tažení, bylinky ještě o něco později.

Co do vývaru místo nudlí : Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.

Jak použít maso z vývaru

Pokud se maso, které bylo základem vývaru, nerozhodnete nakrájet do polévky, můžete z něj vykouzlit další chod. Mezi ty jednodušší patří příprava pomazánky, kterou si pak můžete namazat na chléb. Budete tak mít zdravou a chutnou večeři za pár korun.

Pokud spěcháme, sebereme mastná oka plochou velkou lžící nebo na povrch vývaru položíme silně savý kuchyňský papír a tím odejmeme tukový povlak. Nebo do vývaru vhodíme několik kostek ledu a jakmile k nim mastnota přilne, vyjmeme je. Máme-li více času, necháme vývar vychladnout.

Jaká zelenina do vývaru

Základ tvoří petržel, mrkev, celer (bulvový, ale použít můžete i řapíkatý), pórek, česnek a cibule. Vývar je ideální na zpracování zbytků, takže se nebojte přihodit navíc i rajče nebo kedlubnu. Zeleninu krájím na větší kusy, ale čím menší, tím rychleji bude vývar hotový.Dodržujte určitý poměr masa a zeleniny. Pokud děláte vývar z kostí, jedna z pomůcek je pravidlo 1/10, to znamená cca 1 kg zeleniny na 10 kg kostí. Záleží však samozřejmě na tom, jaká surovina má ve vývaru vyniknout a zda chcete vyzdvihnout hlavně masovou, nebo taky zeleninovou chuť.Hovězí maso a kosti vložíme do pekáčku a nejprve asi 20 minut opečeme v troubě (ale nemusíme). Pak vše vložíme společně s očištěnou zeleninou, solí, kořením do hrnce a zalijeme studenou vodou. Na malém plameni vaříme 3 hodiny. Nakonec polévku scedíme, dosolíme a přidáme nasekané bylinky.

Do vývaru nemusíte krájet příliš mnoho druhů zeleniny (není to kompost!). Pro jeho přípravu je dobré zvolit základní zeleninu, jako je cibule, mrkev, celer a petržel, ke kterým pak stačí přidat pouze jeden nebo dva další druhy.

Jakou zeleninu do vývaru : Základ tvoří petržel, mrkev, celer (bulvový, ale použít můžete i řapíkatý), pórek, česnek a cibule. Vývar je ideální na zpracování zbytků, takže se nebojte přihodit navíc i rajče nebo kedlubnu. Zeleninu krájím na větší kusy, ale čím menší, tím rychleji bude vývar hotový.

Jak zahustit polévku Vajickem : Celá vajíčka rozšleháme v hrnečku a osolíme. Po troškách přidáváme mouku a vodu dle potřeby, aby nám vznikla hladká hmota, ne moc řídká ne moc hustá. Do horké polévky pomalu kapeme přes hrubé struhadlo nebo cedník na halušky. Pravidelně mícháme, aby se jednotlivé noky neslepily.

Co dát místo podravky

Místo vody občas sáhněte po aromatičtější tekutině – vývaru, vínu, mléku, smetaně, zbytku omáčky od včerejška. Sůl přidávejte už na začátku vaření, lépe se spojí s jídlem (samozřejmě s výjimkou luštěnin, kde zřejmě brání rychlému změknutí).

aspoň 500 g kostí a masa zhruba v poměru 1:1. Chcete-li mít dost masa na hlavní chod, je potřeba počítat s aspoň 100 g syrového masa na jednu porci.Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.

Jak odstranit mastnotu z vývaru : Nejjednodušší způsob je nechat vývar vychladnout a následně děrovanou naběračkou sebrat tuhou vrstvu tuku. Tuk si můžeme uskladnit v lednici a namazat ho třeba na chleba nebo použít místo oleje na smažení. Pokud nemůžeme čekat, než vývar úplně vychladne, použijeme trik se sáčkem.