Antwort Co se dává do Testovinoveho salátu? Weitere Antworten – Co potrebuji na Testovinovy salat
Uvařené těstoviny smícháme s nakrájeným avokádem, olivami, okurkou, pórkem a sušenými rajčaty, přimícháme kukuřici, sůl a olivový olej. Salát servírujeme do misek a nahoru rozložíme maso. Každou porci ozdobíme lžící bílého řeckého jogurtu (smíš použít např. i zakysanou smetanu) a petrželovou nať.Na těstovinový salát jsou vhodné také zálivky krémové s kysanou smetanou, jogurtem nebo majonézou. Suroviny můžete nakombinovat – lahodnější majonézovou zálivku třeba výborně odlehčíte právě jogurtem. Můžete ji také trochu naředit slitou vodou z těstovin, ta ji dodá správnou konzistenci a vylepší i chuť.Ingredience
- 300 g těstovin (vřetena, mašle…)
- 250 g cherry rajčátek.
- 1 brokolice.
- 300 g kuřecích prsou.
- 100 g slaniny.
- 100 g kukuřice (může být konzervovaná)
- 500 g bílého jogurtu.
- 50 g jemně strouhaného sýra Gran Moravia.
Jaký dresink do Těstovinového salátu : JAK NA TO:
Tento lahodný a jednoduchý dresink je výborný do těstovinového salátu, ale klidně ho použij také jako přílohu k masu nebo bramborám. Připravíš ho smícháním jogurtu, protlačeného česneku, nasekané petrželové natě, drveného chilli a čajové lžičky olivového oleje. Celé to promícháš a máš hotovo.
Jakou zeleninu dát do Testovinoveho Salatu
Tvrdou zeleninu jako je například mrkev, kedluben, řepa nebo celer je lepší nahrubo nastrouhat na struhadle nebo najemno na mandolíně (sirčičky). Můžete využít i spiralizér a zeleninu naspiralizovat na nudličky, což salátu dodá zase jiný rozměr.
Jakou zeleninu do Testovinoveho Salatu : Těstoviny uvařte ve vroucí osolené vodě, aby byly al dente. Sceďte je, promíchejte s 1–2 lžícemi oleje, aby se nelepily, a nechte zchladnout. Rajčata, mrkve, okurky, kukuřici a maso promíchejte, přidejte těstoviny a podle chuti osolte a opepřete. Podávejte ozdobené bazalkovými lístky a kousky parmazánu.
V misce prošlehejte metličkou ocet nebo citronovou šťávu se solí a čerstvě namletým pepřem. Poté začněte pomalu a postupně přilévat olej tenkým pramínkem a metličkou ho zašlehávejte tak, aby vznikla krémová emulze. Hotovou zálivku vmíchejte k opraným a usušeným saltovým lístkům a ihned podávejte.
Do zeleninového salátu můžete přidat prakticky všechny bylinky, ale nejvíce se na něm pochutnáte s oreganem – výborný v kombinaci s rajčaty, s tymiánem, majoránkou, saturejkou, petrželkou, libečkem, pažitkou, koriandrem nebo estragonem. Do klasického okurkového salátu nasekejte kopr.
Jakou zeleninu dát do Testovinoveho salátu
Tvrdou zeleninu jako je například mrkev, kedluben, řepa nebo celer je lepší nahrubo nastrouhat na struhadle nebo najemno na mandolíně (sirčičky). Můžete využít i spiralizér a zeleninu naspiralizovat na nudličky, což salátu dodá zase jiný rozměr.Ideální porce těstovin pro jednu osobu je 75 g v suchém stavu (50 g pokud máte malý hlad a 100 g pokud jste velmi hladoví).Chuťové vyváženosti pak dosáhnete kombinací kyselé složky (šťáva z citrusů, jablečný, balzamikový či klasický ocet), sladidla (cukr, med, javorový či jiný sirup) a soli (či sójové tamari omáčky). Požadovanou konzistenci připomínající emulzi napomáhá hořčice, kvalitní (kravský či rostlinný) jogurt, nebo med.
Těstoviny uvařte ve vroucí osolené vodě, aby byly al dente. Sceďte je, promíchejte s 1–2 lžícemi oleje, aby se nelepily, a nechte zchladnout. Rajčata, mrkve, okurky, kukuřici a maso promíchejte, přidejte těstoviny a podle chuti osolte a opepřete. Podávejte ozdobené bazalkovými lístky a kousky parmazánu.
Jak uvařit zeleninu na salát : Kořenovou zeleninu (mrkev, petržel a celer) si očistíme a nastrouháme na nudličky. Do hrnce dáme vodu, sůl, ocet, cukr, koření (nové koření, šalvěj, estragon) a přivedeme k varu. Poté přidáme připravenou zeleninu a vaříme cca 5 minut.
Co přidat do salátu : Kromě zeleniny a bílkovin můžete do salátu přidat i další přílohy, které zvýší jeho chuť a výživovou hodnotu. Například můžete přidat vařené brambory, celozrnné těstoviny, ořechy nebo quinou.
Jakou zeleninu restovat a jak
Restovaná zelenina – postup:
Cuketu, žampiony a česnek pokrájíme na plátky. Cibuli a papriku na proužky. Na pánvi rozehřejeme řepkový olej, přidáme zeleninu, zakápneme ji octem, mírně osolíme, opepříme a za stálého míchání opékáme až začne restovaná zelenina měknout.
POSTUP
- 1Mrkev, celer a petržel nastrouháme nahrubo.
- 2V hrnci na vyšším ohni rozpálíme olej a přidáme nastrouhanou mrkev, celer a petržel.
- 3Přilijeme studenou vodu a přivedeme k varu.
- 4Hotový vývar přecedíme přes jemné síto do čistého hrnce a co možná nejrychleji zchladíme ponořením do dřezu s ledovou vodou.
Chuťové vyváženosti pak dosáhnete kombinací kyselé složky (šťáva z citrusů, jablečný, balzamikový či klasický ocet), sladidla (cukr, med, javorový či jiný sirup) a soli (či sójové tamari omáčky). Požadovanou konzistenci připomínající emulzi napomáhá hořčice, kvalitní (kravský či rostlinný) jogurt, nebo med.
Jak udělat zálivku z jogurtu na salát : Příprava. Do mixovací nádoby vložte bílý jogurt, hořčici, slunečnicový olej, citrónovou šťávu, med, jablečný džus, sůl, pepř a mixujte 10 sek/rychlost 5. Ihned podávejte nebo přendejte do vzduchotěsné nádoby a skladujte v chladničce.