Antwort Co se dává pod plot? Weitere Antworten – Co dát pod plot

Co se dává pod plot?
Nabízíme tyto alternativy, které můžete dát pod plot.

  • PODHRABOVÉ DESKY.
  • ZAHRADNÍ BETONOVÝ OBRUBNÍK.
  • FOLIE Pod – Plot.
  • FOLIE CHODNÍČEK.

Místo podhrabové desky můžete pod pletivo, plotové panely a plotovky umístit do speciálních 50 cm vysokých držáků i desku, která se běžně používá pro stavbu betonových plotů.Chcete-li co nejvíce zakrýt plot, sáhněte po vysokých trvalkách. Druhy volte podle orientace světových stran. V případě slunečního prostoru před plotem je dobré vysadit například levanduli, rozchodník, šalvěj, růže, perovskie, sléz, okrasné cibuloviny, větrnici nebo různé okrasné trávy.

Co vše potřebuji na plot : Potřebné příslušenství

  • Pletivo bez ND / Pletivo s ND.
  • Sloupky a vzpěry.
  • Napínací drát.
  • Vázací dráty.
  • Ráčna (napínák).
  • Příchytka napínacího drátu. klasická nebo kovová.

Co dát pod pletivo

Folie POD-PLOT je pevná černá folie, která se instaluje na zem pod plot. Zamezuje přístupu vzduchu a světla k půdě, a tím znemožňuje růst trav i plevele do pletiva. Zvlášť u pletivových plotů je obtížnější sekat trávu v blízkosti plotu, aby nedošlo k poničení pletiva.

Jak zabránit prorůstání trávy pod plotem : Sekat trávu pod pletivem není nic příjemného, přitom řešení je velmi jednoduché. Pod plot instalujte speciální fólii, která jakýkoliv růst nežádoucích travin a plevelů na dlouhou dobu znemožní. Ze všeho nejhůře se tráva i plevel odstraňují právě z plotu a jeho nejbližšího okolí.

Podhrabové desky jsou jednou z nejúčinnějších metod pro ochranu vašeho plotu proti podhrabání. Tyto pevné desky jsou umístěny podél spodní části plotu a poskytují účinnou bariéru, která zabraňuje zvířatům či nezvaným hostům v podkopávání či podhrabávání.

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Co dát před plot

Z přírodních materiálů štípaný bambus nebo rákosové rohože. Z umělých materiálů stínící tkaniny nebo imitaci živých plotů v rolích. Všechny druhy zastínění lze použít také pro zvýšení soukromí na vaší zahradě či terase, jako ochranu před poryvy větru, anebo ke zútulnění vašeho posezení na zahradě, balkónu.Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.Sekat trávu pod pletivem není nic příjemného, přitom řešení je velmi jednoduché. Pod plot instalujte speciální fólii, která jakýkoliv růst nežádoucích travin a plevelů na dlouhou dobu znemožní. Ze všeho nejhůře se tráva i plevel odstraňují právě z plotu a jeho nejbližšího okolí.

Zde jsou 4 hlavní kroky, které byste měli při montáži fóle provést.

  1. Zarovnejte terén pod plotem.
  2. Fólii PLOTFOL rozložte středem pod pletivo plotu.
  3. Ukotvěte kotvící plastové hřeby.
  4. Pro lepší estetický efekt je dobré fólii zasypat štěrkem nebo mulčovací kůrou.

Co dát místo trávníku : Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).

Co dát místo trávy : Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).

Jak pripevnit síť na plot

Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.

Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.Spotřeba pytlovaného betonu je cca 25 kg na jeden sloupek. Od zákazníka potřebujeme pouze elektřinu a vodu. Na 100 metrů plotu potřebujeme asi 40 pytlů suchého betonu = 1000kg. pytlovaný rychlobeton používáme u zakázek, které musí být hotové ještě ten den.

Jak natáhnout pletivo na plot : Nejprve jej rozviňte na rovném povrchu (postupujte opatrně, nepoužívejte hrubou sílu) a naměřte si potřebnou délku. Pletivo poté nahrubo navěste na napínací drát ob několik háčků. Na prvním sloupku přichyťte pletivo pomocí vázacího drátu, přičemž drát provlékejte jednotlivými oky pletiva a obtáčejte kolem sloupků.