Antwort Co se jí na Vánoce v Francii? Weitere Antworten – Jak slaví Francouzi Vánoce

Co se jí na Vánoce v Francii?
Na Vánoce se ve Francii shromažďují rodiny, plní své žaludky dobrým jídlem a pitím. Děti 24. prosince umisťují za dveře mrkvičku pro soby, kteří v noci táhnou saně s Otcem Vánoc neboli Père Noël, tolik podobným Santa Clausovi. Snědená mrkvička je ráno znamením, že se Otec Vánoc skutečně dostavil a děti obdaroval dárky.

  • Jedna ze specialit – Crème Brulée.
  • Francouzské víno je vyhlášené
  • Festival v Cannes je největší událostí pro filmaře.
  • Návštěva Mont Saint Michele je velkým zážitkem.
  • Okázalost byla blízká i Napoleonovi.
  • Francouzské Alpy jsou oblíbené i u Čechů
  • Proslulé Azurové pobřeží láká turisty.
  • Levandulová pole v Provence.

Père Noël (česky Otec Vánoc) je francouzskou obdobou Santa Clause nebo Ježíška. Lidově bývá nazýván Tatíček Noel, anebo Otec Vánoc. V některých částech Francie přináší Père Noël dětem na Štědrý den dárky a hračky, které umístí do velkých bot.

V jaké zemi se neslaví Vánoce : Kolem rozsvíceného stromečku si nezahopsáte ani v Saúdské Arábii a v Tádžikistánu. V něm si dokonce neškrtne ani (za Sovětského svazu všudypřítomný) ruský Děda Mráz a děti si v tamních školách nesmějí na Vánoce ani dávat dárečky. Naopak třeba v Dubaji nebo v Kataru jsou obchoďáky vánočně vyzdobené.

Jak se řekne francouzsky Veselé Vánoce

Joyeux Noël, Jean! Veselé Vánoce, Honzo! Joyeux Noël, André! Veselé Vánoce, Ondro!

Co se jí ve Francii : Mezi nejznámější francouzská jídla jistě patří quiche lorraine (slaný koláč se slaninou), boeuf bourguignon (hovězí dušené na červeném víně), galettes (něco na způsob slaných omelet) nebo šneci plnění česnekovým máslem. Velkou pochoutkou pro Francouze jsou i foie gras, tedy husí játra.

Foie gras – je delikatesa ze ztučněných jater kachen a hus. Ve Francii je považována za národní kulturní a gastronomické dědictví.

Francie sice nemá vysokou míru zločinnosti, ale v turisticky atraktivních lokalitách je nutno počítat se zvýšenou možností krádeže či dokonce přepadení. Doporučujeme nenavštěvovat po setmění odlehlá místa a parky a také neblaze proslulé čtvrti měst.

Co dát muži na Vánoce

Skvělé tipy na vánoční dárky pro muže

  • Bezdrátová sluchátka. Reprosoustavy. Drony. Herní konzole.
  • Akuvrtačky. Přímočaré pily. Gola sady. Akumulátorové svítilny.
  • Funkční termoprádlo. Stany. Spacáky. Sportovní lahve.
  • Pánské hodinky. Chytré hodinky. Peněženky. Speciální rumy.

Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Dánsko Julemanden (Christmas Man)
Dominikánská republika Papá Noel (Otec Vánoc), Santa Clós (Santa Claus)
Ekvádor Papá Noel (Otec Vánoc)
Egypt Papa Noël (arabsky: بابا نويل Baba Noel)

Mongolsko je buddhistická země, a tak se v zemi Vánoce neslaví. Tedy pomineme-li nevelkou křesťanskou komunitu (křesťanů je v zemi jen 1,3 %). V ulicích i v domácnostech Mongolů se ale objevují nádherně zdobené vánoční stromy, kterým se však neříká vánoční, ale novoroční.

V některých částech Rakouska se připravuje pečená husa, jinde zase pečené klobásy. Nejtypičtějším jídlem je ovšem smažená ryba, i když stále více Rakušanů dává přednost lahodnějším candátům.

Jak se reknou Vánoce portugalsky : Veselé Vánoce se do portugalštiny překládají jako „Feliz Natal“. Přestože je to nejběžnější způsob, jak vyjádřit své vánoční pozdravy, můžete také říci „boas festas“, což doslovně znamená „šťastné svátky“.

Proč francouzsky : 1. ( v otázce na příčinu , smysl ap .) pourquoi , pour quelle raison Proč to děláš Pourquoi est – ce que tu le fais

Kolik stojí jídlo ve Francii

Výdaje za jídlo (snídaně, voda, oběd a večeře v restauraci) činí 45 € (1.260 Kč). Výše celodenních nákladů se tak šplhá v přepočtu k 3.780 Kč osoba/den. I vyznavači luxusu si přijdou na své. Za přepychový čtyřhvězdičkový hotel můžete utratit okolo 200 € (5.600 Kč).

K nejzákladnějším prvkům francouzské kuchyně patří vína a sýry. Francouzi milují ryby a mořské plody (ústřice, slávky, hřebenatky, kraby, humry, langusty, mořské šneky), významnou roli ale hrají i jiné druhy masa (jehněčí, skopové, hovězí, telecí, vepřové, zvěřina…), jedí se hojně i vnitřnosti a vyrábějí se paštiky.Do Francie je zakázáno dovážet: materiály s pedofilní tématikou, produkty osahující nebezpečné látky, narkotika a psychotropní látky, kojenecké lahve obsahující sloučeninu bisfenol A, výrobky osahující azbest. Do Francie se též nesmí dovážet některá bojová plemena psů.

Kam v Paříži nechodit : V Paříži je třeba být obezřetní jak v centru města, tak ve vybraných čtvrtích: Saint-Denis, osmnácté, devatenácté a dvacáté čtvrti, Montmartre, Les Halles a Bouloňském lesíku. V širší Paříži si dávejte pozor v Sevranu, Grigny, Évry a Courcouronnes.