Antwort Co se muze pít před odberem krve? Weitere Antworten – Co se může pít před odběrem krve
vypijte alespoň 0,5 l nealkoholických tekutin. Kávu konzumujte bez mléka či smetany. Pokud jdete na odběr později odpoledne, zvyšte příjem tekutin až na 1 l. prosíme – před odběrem minimálně 3 hodiny nekuřte.14 hodin před odběrem NEJÍST tučná jídla ▪ 3 hodiny PŘED ODBĚREM NEKUŘTE! Dárce by se také měl vyvarovat velké fyzické zá- těži. Na odběr by neměl jít nalačno! Ráno je vhodná lehká snídaně a dostatečné množ- ství tekutin.Odběr krve
Pokud Vás lékař nepoučí jinak, provádí se odběry zásadně nalačno. Odpoledne a večer před odběrem vynechejte tučná jídla. Pokud lze vynechat léky, pak je se svolením lékaře vynechejte před odběrem. Léky nebo doplňky stravy také ovlivňují výsledek vyšetření.
Kdy nechodit na odběr krve : při odběru krve mezi 7:00 – 8:30 hod. ranní, má být poslední jídlo v den před odběrem mezi 17:00 – 19.00 hodinou). Pacient nemá být dehydratován(tj.
Co Nedelat před odběrem krve
Nalačno se rozumí, že pacient cca 10 hodin před odběrem nejí. Lačnění nad 12 hodin je nevhodné, kratší lačnění jak 8 hodin je nedostatečné. Pacient je poučen, že odpoledne a večer před odběrem má vynechat tučná a velmi sladká jídla. Po dobu lačnění se nedoporučuje kouřit a požívat alkoholické nápoje.
Co se nemá jíst před těstem na okultní krvácení : Odběr stolice na okultní krvácení
Tři dny před začátkem testu a po dobu testování jezte stravu bohatou na vlákninu (zelenina, saláty, celozrnný chléb, ořechy). Během této doby vynechejte syrové nebo nedovařené maso, vnitřnosti a masné výrobky (tlačenka, tatarský biftek apod.).
Doma po odběru
– minimálně 12 hodin po odběru klidovější režim – nevykonávat činnosti vyžadující zvýšenou fyzickou námahu nebo psychickou zátěž (sport, práce ve výškách, řízení dopravních prostředků, zvedání těžkých předmětů…)
Na odběry choďte vždy nalačno, pokud Vám lékař neřekne jinak. Velká část laboratorních hodnot (cukr v krvi, hladina cholesterolu, jaterní testy apod.) je do velké míry ovlivněna nedávným příjmem stravy. Jejich "normální" hodnoty se tedy vztahují k odběru provedeném po 12 hodinách bez jídla.
Co všechno se dá zjistit z krve
Co se díky balíčku dozvím
- krevní obraz, který slouží k přehledu o celkovém zdravotním stavu.
- funkci ledvin.
- funkci jater.
- hladinu cukru v krvi (ohrožení diabetem)
- riziko rozvoje kardiovaskulárních onemocnění – hladinu cholesterolu (zdraví srdce a cév)
- možné onemocnění močových cest.
Pomocí krevních testů se diagnostikují určité nemoci a stavy. Sleduje se průběh chronických onemocnění nebo stavů, jako je cukrovka nebo vysoká hladina cholesterolu. Zjišťuje se, zda je léčba nemoci účinná. Pozorují se hodnoty orgánů, jako jsou játra, ledviny, srdce a štítná žláza.Nalačno se rozumí, že pacient cca 10 hodin před odběrem nejí. Lačnění nad 12 hodin je nevhodné, kratší lačnění jak 8 hodin je nedostatečné. Pacient je poučen, že odpoledne a večer před odběrem má vynechat tučná a velmi sladká jídla. Po dobu lačnění se nedoporučuje kouřit a požívat alkoholické nápoje.
– minimálně 12 hodin po odběru klidovější režim – nevykonávat činnosti vyžadující zvýšenou fyzickou námahu nebo psychickou zátěž (sport, práce ve výškách, řízení dopravních prostředků, zvedání těžkých předmětů…)
Kdy odebrat vzorek stolice : Do cílové laboratoře nebo na její svozové místo je vhodné vzorek dopravit v den odběru, nejpozději druhý den. Doporučuje se odebírat vzorky první ranní stolice. Vzorek likvoru je třeba odebrat do uzavíratelné jednorázové zkumavky bez aditiv.
Jak správně odebrat stolici na okultní krvácení : Stolici dejte na suchou čistou podložku nebo suchý čistý papír. Stolice z toalety není vhodná na odběr a testování. Odšroubujte zelený uzávěr na zkumavce, kterou jste dostali. Dejte pozor, abyste neodlomili hrot na uzávěru a držte nádobku tak, abyste tekutinu nevylili.
Co potřebuji na odber krve
Nezapomeňte si vzít k odběru krve občanský průkaz, nebo cestovní pas (průkaz s fotografií) a průkaz pojištěnce. Žádná vyšetření nejsou nutná (všechna vyšetření budou provedena přímo na Krevním centru).
Platit za darování krve je v ČR zakázáno. Oficiálně centra poskytují tzv. finanční náhradu, která je v České republice cca 500 až 1 000 Kč (vyšší náhrada je v soukromých centrech).Pomocí krevních testů se diagnostikují určité nemoci a stavy. Sleduje se průběh chronických onemocnění nebo stavů, jako je cukrovka nebo vysoká hladina cholesterolu. Zjišťuje se, zda je léčba nemoci účinná. Pozorují se hodnoty orgánů, jako jsou játra, ledviny, srdce a štítná žláza.
Kolik vypít vody před odběrem krve : Příprava na odběr
- tekutiny. – den před odběrem hodně pít – minimálně 2 až 3 l tekutin. – ráno před odběrem vypít min.
- kouření – min. 6 hodin (ideálně 12 hodin) před odběrem nekouřit (do krve se uvolňují škodlivé zplodiny)
- fyzická zátěž – 24 hod.