Antwort Co se píše do predmetu v emailu? Weitere Antworten – Co napsat do predmetu v emailu

Co se píše do predmetu v emailu?
Napište „to, co to je“

Často nejlépe funguje, když jednoduše hned v předmětu řeknete to, co chcete, aby se příjemce vašeho emailu dozvěděl. Pokud vás příjemce zná, přímočarý a jednoduchý předmět častokrát udělá dobrou službu. Příklady takových předmětů vám rádi zašleme na e-mail, stačí vyplnit formulář.Úspěšný obchodní e-mail má čtyři základní části: úvod (Opener), benefit, závěr (Closer) a předmět. Ano, předmět je jako poslední, protože byste ho také měli jako poslední psát. Proč, to si povíme na konci.Předmět e-mailu s žádostí o zaměstnání musí přesně sdělit, kdo jste a co hledáte, aniž by zaměstnavatel musel otevřít celou zprávu. Předmět e-mailu by měl obsahovat název pracovního místa a vaše jméno. Například: CV Ředitel personalistiky – [Příjmení & Jméno]

Jak má vypadat správný email : Každý váš e-mail by měl pokud možno být:

  1. Jasný (clear) Pokud píšete mail, ze všeho nejdůležitější je uvědomit si – co je váš cíl
  2. Výstižný a stručný (concise)
  3. Konkrétní (concrete)
  4. Správný a bezchybný (correct)
  5. Souvislý a ucelený (coherent)
  6. Kompletní (complete)
  7. Zdvořilý a slušný (courteous)

Co napsat do predmetu

Jak tedy napsat předmět, který zaujme

  1. Předmět by měl korespondovat s obsahem zprávy, v opačném případě to mohou příjemci považovat za klamání.
  2. Nepoužívejte pouze velká písmena.
  3. Délka předmětu by měla být v rozsahu 25 až 50 znaků.

Co napsat na konec e-mailu : Nejvhodnějším způsobem zakončení formálního e-mailu jsou formulky „S pozdravem“, „S úctou“ nebo „S přáním hezkého dne“. Nakonec uveďte své jméno a příjmení, popřípadě další kontakt na vás.

Mezi náležitosti dopisu patří:

  1. Adresa odesílatele se píše do záhlaví, zpravidla vlevo.
  2. Adresa příjemce je v pravém sloupci, zrcadlově k adrese odesílatele.
  3. Nemělo by chybět místo a datum, kdy dopis píšete.
  4. Předmět je tučně zvýrazněn a v obchodní korespondenci je většinou zarovnaný doleva.


Při přímém oslovení firmy představte sebe nebo svou firmu a jasně a stručně vysvětlete nabídku. Zaměřte se především na to, co můžete firmě nabídnout a jak může z Vaší spolupráce profitovat.

Co je to předmět e-mailu

Předmět vašeho emailu je zpravidla ta první věc, kterou si příjemce vaší zprávy přečte. Pokud se vám podaří vytvořit takový předmět, který přiměje adresáta vašeho emailu tento e-mail otevřít a přečíst, máte vyhráno. Vaši klienti nebo zákazníci dostávají mnoho emailů každý den.U neformálního emailu se používá velice přátelské oslovení (například hi či hello) v kombinaci s křestním jménem.Nezapomeňte e-mail zahájit oslovením. V oficiální komunikaci není zahájení e-mailu pozdravem považované za vhodné. Obvykle je oslovení ve formě Vážený pane/Vážená paní a následuje oslovení akademickým titulem, funkcí nebo příjmením. Za oslovením se vždy píše čárka a další řádek by měl začínat malým písmenem.

v předmětu e-mailových zpráv bývá text Re: na začátku předmětu vykládán jako zkratka anglického response či reply – odpověď (např. Microsoft nahradil Re v lokalizované verzi Outlooku textem Odp.:)

Jak zakončit formalni email : Formální fráze pro ukončení e-mailu:

  1. S pozdravem,
  2. S pozdravy,
  3. S laskavým pozdravem,
  4. Zdraví,
  5. Všechno nejlepší,
  6. S vřelým pozdravem,
  7. Vše nejlepší,
  8. S pozdravem,

Jak oslovujeme v obchodním dopise : Správné oslovení

Pokud neznáte pohlaví nebo jménu příjemce, použijte neutrální oslovení jako "Vážený pane / Vážená paní" nebo "Dobrý den”. Pokud má příjemce titul, jako je "Ing." nebo "Mgr.”, můžete jej oslovit titulem namísto příjmení.

Jak psát obchodní dopis

Z čeho se tedy má takový dopis skládat

  1. Adresa odesílatele. Na poštovní obálce, stejně jako v e-mailu, píšeme svou adresu zásadně do levé horní čtvrtiny.
  2. Adresa adresáta.
  3. Předmět (v případě e-mailu), věc (v případě psaného dopisu)
  4. Oslovení
  5. Text dopisu.
  6. Pozdrav.
  7. Podpis.


V případě, že se jedná o osobu, která v podniku (organizaci) zastává významnější pracovní funkci (tzn. vedoucí funkci, kdy má „pod sebou“ podřízené pracovníky), oslovujeme touto funkcí. Např.: Vážený pane starosto, … Vážená paní ředitelko, …dovolte mi Vás oslovit jakožto [pozice osoby ve firmě], abych Vám představil náš návrh na spolupráci, který podle našeho názoru může přinést významný přínos [Jménu cílové firmy]. Jsem [Vaše jméno] a pracuji jako [vaše pozice] ve firmě [Jméno vaší firmy], která se specializuje na [vaše oblast podnikání].

Jak se píše předmět : Předmět je větný člen, který vždy nějak souvisí s přísudkem věty, rozvíjí ho. Nejedná se o základní větný člen, to znamená, že není nutný k tomu, aby věta vůbec vznikla. Vyjadřuje osob, zvíře nebo věc, kterých se děj týká, přímo je zasahuje. Babička se zlobila na Pepíka.