Antwort Co se stane kdyz nekomu dam pesti? Weitere Antworten – Co hrozi za vyhrožování

Co se stane kdyz nekomu dam pesti?
“ Základní skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrožování zní následovně: „Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.(1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitým trestem.1 hrozí pachateli trest odnětí svobody na 1 rok až 5 let nebo peněžitý trest. Soud může volit i jiné tresty ze škály dalších trestů nespojených s bezprostředním odnětím svobody, např. trest obecně prospěšných prací, podmíněně odložený trest odnětí svobody apod.

Co dělat když mi někdo vyhrožuje smrti : V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.

Kdy se jedná o vyhrožování

Trestného činu (přečinu) nebezpečného vyhrožování podle § 353 odst. 1 tr. zákoníku se dopustí pachatel, který jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu.

Kdy policie odloží případ : 141/1961 Sb., o soudním řízení trestním (trestní řád, dále jen „TŘ“) plyne, že nejde-li ve věci o podezření z trestného činu, státní zástupce nebo policejní orgán věc odloží usnesením, jestliže není na místě vyřídit věc jinak.

V praxi tedy při zkoumání, zda se jedná o úmyslný nebo nedbalostní trestný čin postačí většinou nahlédnout do dikce trestního zákoníku. Pokud v ní není přímo uvedena nedbalost, je k jejímu naplnění potřeba úmysl. Prokázat úmysl přitom bývá v trestních řízeních jednou z nejobtížnějších záležitostí.

Dále platí omezení pro některá práva, která nelze promlčet vůbec. Jsou jimi právo na výživné, právo vlastnické, právo domáhat se rozdělení společné věci, právo na zřízení nezbytné cesty a právo na vykoupení reálného břemene.

Jaký je trest za podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.Za trestný čin zpronevěra jim hrozí od šesti měsíců do tří let vězení nebo peněžitý trest.§ 184 Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(1) Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Jak se zachovat při vyhrožování : Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.

Co znamená když policie odloží případ : Nejčastějším důvodem odložení věci je buď skutečnost, že se nepodařilo zjistit konkrétního pachatele anebo závěr, že se v dané věci nejedná o trestný čin a věc je tudíž předána k vyřízení v přestukovém řízení obecnímu úřadu či jinému orgánu, event. věc není ani přestupkem.

Co policie nesmí

Vzhledem k charakteru policejní práce musí policista dodržovat kázeň a přispívat k dobré pověsti a obrazu policie. Na policistu se vztahují i zvláštní omezení základních práv. Policista například nesmí být členem politické strany nebo hnutí ani vykonávat činnost v jejich prospěch.

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.Trestní sazby za pojistný podvod se liší v závislosti na výši způsobené škody. Přečin, tj. při škodě nedosahující 100 000 Kč, lze postihovat trestem odnětí svobody až 2 roky. U vyšších škod přichází do úvahy i trestní sazba 2–8 let (škoda nad 1 mil.

Kdy propadá dluh : Obecná promlčecí doba dluhu činí 3 roky.

Promlčecí lhůta u dluhu se zastaví, pokud věřitel v promlčecí době uplatní své právo u soudu nebo jiného orgánu veřejné moci (v průběhu soudního řízení promlčecí lhůta neběží a právo se nepromlčí).