Antwort Co se tezi v Tunisku? Weitere Antworten – Co je typické pro Tunisko

Co se tezi v Tunisku?
10 důvodů, proč navštívit Tunisko: perly saharské pouště, vůně koření a bohatá historie

  • Kartágo.
  • Koloseum ve městě El Jem.
  • Tradiční mátový čaj s piniovými oříšky.
  • Užijte si nákupy v medině
  • Dobrodružství zažijete díky jízdě v džípech.
  • Solné jezero Chott el Jerid.
  • Tradičním pokrmem je kuskus, ať už s masem, či zeleninou.

Ministerstvo zahraničních věcí proto doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob a raději do země necestovat na vlastní pěst. Zvýšené riziko napadení a únosů se týká především oblastí poblíž hranic s Alžírskem a Libyí. Návštěvu Tuniska ale není třeba předem úplně zatracovat.Oblíbenou pochoutkou je kuskus a zelenina. Pokud nemáte rádi sladké, to, co nejíst v Tunisku jsou dezerty. Dezerty a cukrovinky jsou přeslazené, většinou s velkým množstvím medu a ořechů. Jestliže máte obavy, že dostanete průjem, kohoutková voda v Tunisku pro vás rozhodně není tím pravým.

Co se těží v Tunisku : Další fosfáty se těží u alžírských hranic, stejně jako železná ruda, obsahující 55 % železa. Nové železárny byly postaveny v Menzel-Bourguiba. V severním a středním Tunisku jsou značně rozšířeny olovnato-zinečnaté rudy, dále se v zemi nachází naleziště cínu, fluoritu a rtuti.

Jaké je moře v Tunisu

Tunisko leží v Severní Africe, pouhých 150 km od Sicílie a tedy od Evropy. Na západě má 965 km dlouhou hranici s Alžírskem, na jihovýchodě 459 km s Libyí a ze severovýchodu a severu je jeho pobřeží v délce 1 148 km omýváno Středozemním mořem. S rozlohou 163 610 km² je 91.

Jaké maso se jí v Tunisku : Základ tuniské gastronomie tvoří ryby, mořské plody, skopové a jehněčí maso, olivový olej, sladkosti, ovoce a zelenina, zejména rajčata. Často se používá kmín, česnek, koriandr, anýz, bobkový list, zázvor, máta, šafrán, paprika a hřebíček.

Pokud máte hotel s vlastní pláží a all inclusive, může vám na týden stačit pár desítek euro, které možná ani neutratíte. Jestli plánujete další cestování v rámci Tuniska, nákupy a návštěvy památek, raději přibalte 100-200 euro na osobu a platební kartu s nějakou rezervou.

Pečlivě si nachystejte všechny léky, které užíváte a zabalte je společně s běžnými zdravotnickými potřebami do lékárničky. Navíc se se vám budou hodit léky na střevní potíže nebo na horečku. Nepodceňte ani dostatečnou zásobu náplastí, protože v horkém počasí můžete snadno přijít k puchýři na noze.

Co si vzít do Tunisu

Ideální jsou lněné, bavlněné nebo bambusové kousky. Po západu slunce oceníte teplé oblečení. Na poušti může teplota padat až k 0 °C. Kromě oblečení budete potřebovat taky sluneční brýle, klobouk nebo jinou pokrývku hlavy a lehký šátek na obličej.Je zakázáno vyvážet ohrožené živočišné a rostlinné druhy (podle úmluvy CITES). K vývozu místní flóry a fauny je nutné mít povolení ministerstva zemědělství. Rovněž vývoz antických předmětů je možný pouze s povolením ministerstva kultury. Je zakázán dovoz i vývoz tuniských dinárů.El Mansoura

Sedmou nejkrásnější pláž světa a dost možná tu nejkrásnější v celém Tunisku najdete v Kelibii na poloostrově Cap Bon v provincii Nabeul. Chloubou pláže El Mansoura je nejen běloskvoucí písek, ale také průzračné křišťálově čisté moře. Budete si zde zkrátka připadat jako na Mauriciu.

Dá se říct, že ceny v Tunisku jsou téměř stejné jako u nás v ČR. Je pravda , že tu najdete plno míst (hlavně ve vnitrozemí Tuniska), kde je všeobecná cenová úroveň mnohem nižší.

Jak se obléknout do Tunisu : TIP: Tunisko je muslimská země, takže jsou lidé v oblékání podstatně konzervativnější. Dbejte proto na to, abyste mimo resort nosili dlouhé splývavé oblečení, které nebude místní zneklidňovat, nebo dokonce urážet. Ženy by měly mít zahalená ramena i nohy aspoň pod kolena. Na hluboký výstřih taky zapomeňte.

Jak dlouho trva průjem v Tunisku : Postihuje více než polovinu turistů směřujících do tropů a subtropů. Trvá tři až pět dnů a nepříjemně narušuje dovolenou.

Co se vyplatí koupit v Tunisku

V Tunisku se vyplatí nakupovat vlněné a lněné výrobky – koberce, pláště, přehozy, šátky, šály. Jsou zde více než o polovinu lacinější a stejně kvalitní jako u nás. Některé vlněné výrobky u nás v tuniské kvalitě koupit snad ani nelze. Textil a kůže jsou jediné věci, kterou podle mého názoru má smysl v Tunisku kupovat.

El Mansoura

Sedmou nejkrásnější pláž světa a dost možná tu nejkrásnější v celém Tunisku najdete v Kelibii na poloostrově Cap Bon v provincii Nabeul. Chloubou pláže El Mansoura je nejen běloskvoucí písek, ale také průzračné křišťálově čisté moře. Budete si zde zkrátka připadat jako na Mauriciu.Rychlý seznam

  1. Oblečení: dlouhé kalhoty (nebo dlouhou sukni), košili s dlouhým rukávem.
  2. Věci na koupání: plavky, brejličky, ručník na pláž, krém na opalování, případně boty do vody.
  3. Náhradní prádlo.
  4. Sandály.
  5. Kartáček, holení, kosmetiku.
  6. Prášky proti průjmu (slivovici)
  7. Sluneční brýle (možno koupit na místě)

Co se nesmí vyvážet z Tuniska : Je zakázáno vyvážet ohrožené živočišné a rostlinné druhy (podle úmluvy CITES). K vývozu místní flóry a fauny je nutné mít povolení ministerstva zemědělství. Rovněž vývoz antických předmětů je možný pouze s povolením ministerstva kultury. Je zakázán dovoz i vývoz tuniských dinárů.