Antwort Co se zralými banány? Weitere Antworten – Co s hodně Zralymi banány
Existuje mnoho způsobů, jak využít přezrálé banány. Můžete je použít na pečení banánového chleba, přidat je do smoothie nápojů, připravit banánové palačinky nebo vyrobit banánový sorbet.13 tipů, jak využít přezrálý banán a jeho slupku
- Banánový chlebíček. Hnědé banány se výborně hodí do pečení, upečte tedy banánový chlebíček.
- Pečené banány.
- Banánová zmrzlina.
- Banánové smoothie.
- Banánové palačinky.
- Banánové sušenky.
- Banánová ovesná kaše.
- Banánové muffiny.
Dobře vyzrálé banány, tedy ty, kterým se objevují hnědé flíčky na slupce, jsou ideální pro usušení v sušičce potravin. Správě usušené plátky banánů jsou pěkně tuhé a můžeme je využít třeba na mlsání nebo přidat do jogurtů či kaší. Zralé banány dají v kombinaci s meruňkami úžasně dobrou marmeládu – však vyzkoušejte!
Jak poznat zkažený banán : BANÁNY. Banán který zlehka začíná hnědnout, je nutné co nejdříve zkonzumovat. Banány uchováváme zvlášť, jelikož jiné ovoce, které je v přímém kontaktu může dozrávat rychleji než obvykle.
Co s hnědými banány
Hnědými banány můžete vylepšit bábovku, sušenky nebo mléčný koktejl. Využít je můžete i třeba na palačinky a lívance (1 vajíčko na 2 banány, rozmixujte a máte těsto) nebo světoznámý banánový chléb. Já pro vás mám trochu méně profláknuté, ale stejně snadné recepty.
Jak využít slupky od banánů : Stejně jako ovoce v ní obalené, banánová slupka obsahuje mnoho živin, jako draslík, hořčík, fosfor, vápník a železo. Z toho důvodu se výluh z ní používá například jako přírodní hnojivo pro rostliny. Někdo jejich vlastnosti zase využívá aspoň na leštění bot.
Do mixéru vhoď pokrájený banán, bílý jogurt, med, kostky ledu a nabotnalá lněná semínka. 2) Uzavři mixér a všechny zdravé suroviny pořádně rozmixuj. 3) Banánové smoothie servíruj do tvých oblíbených sklenic a svůj zdravý výtvor můžeš ozdobit ovesnými vločkami, oříšky nebo semínky.
Toto ovoce nemá rádo nízkou teplotu, ztrácí tak svou vůni a přirozenou chuť. Když sníte banán z lednice, zjistíte, že je zcela bez chuti a přímo „trne na jazyku“. Banány bychom měli skladovat při pokojové teplotě. Nenechávejte je zabalené v plastikovém obalu ani v mikrotenovém sáčku.
Jak vypada zralý banán
Zralé snadno se loupou: Banány jsou středně žluté, bez hnědých skvrn (nebo s několika málo skvrnami). Mají maximum mikroživin, jako je draslík a vitamín B6. Velmi zralé měkké, ale ne kašovité: Banány jsou stále žluté, ale už mají několik tmavých skvrn.(Plíseň napadající banány má černou barvu. To avizuje napadení celého plodu, i když se naoko zdají nezčernalé části banánu jako zdravé, pozn. red.) Většina lidí dává v ledničce zeleninu nebo ovoce do spodního šuplíku.Lze jej používat jako bezlepkovou mouku pro pečení a vaření, či za studena jako přídavek so do kaší, koktejlů a smoothie. Zelený banán (na rozdíl od žlutého) obsahuje jen malé množství přírodních cukrů a je bohatý na vlákninu a minerální látky (draslík a hořčík) a vlákninu.
Modrý banán (anglicky Blue Banana) je nesouvislý koridor urbanizace a hlavní evropský jádrový prostor v západní Evropě. Táhne se od severozápadní Anglie na severu, přes Benelux, sever Francie, západní a jihozápadní Německo, Švýcarsko až po severoitalský Milán na jihu.
Jak udělat hnojivo z banánové slupky : Kousky slupek vložte do sklenice nebo jiné vhodné nádoby a zalijte je studenou převařenou vodou (na slupku z jednoho banánu použijte přibližně 250–350 ml vody). Umístěte na chladné místo a nechte alespoň tři dny macerovat (namočením se vylouží všechny důležité látky zmíněné výše).
Kam patří slupka od banánu : V komunálním odpadu se nachází přibližně 40 % bioodpadů, které je možné vytřídit a zkompostovat. Rostlinné zbytky z kuchyně jako slupky z brambor, jablek či banánu, sáčky čaje, nať z mrkve se velice dobře rozkládají a vytvoří se z nich v krátké době kvalitní humus.
Proč jíst banány každý den
Banány jsou výborným zdrojem draslíku, klíčového minerálu, který pomáhá udržovat zdravou srdeční činnost. Správná hladina draslíku v těle může napomoci regulaci krevního tlaku a snižování rizika srdečních onemocnění.
Banány oloupeme a v menším množství vody (ne zcela ponořené) rozvaříme doměkka. Rozmixujeme ponorným mixérem a tuto hustší hmotu odvážíme – na 1 kg rozvaru přidáme 180 g cukru a asi 3 g kyseliny citrónové. Dobře rozpustíme, naplníme do klasických zavařovaček a zavaříme (80-90°C / 40 minut).Banány. Banány dozráváním přirozeně sládnou. Pokud doma máte větší trs banánů a nestíháte je jíst, skladováním v lednici sice zpomalíte jejich zrání, banány ale zároveň ztrácejí chuť, rychleji hnědnou a moučnatí.
Jak uchovat nejdéle banány : Ideálním prostředím pro uskladnění banánů je suché a chladné místo bez přístupu slunečního záření. Banány by neměly být umístěny vedle jiného ovoce nebo zeleniny, které produkují ethylen – plyn, který urychluje proces zrání a hniloby.