Antwort Co si připravit do školy? Weitere Antworten – Na co se ptají u zápisu do školy

Co si připravit do školy?
Co by mělo znát

  • jméno a adresu svého bydliště, jména věk a povolání své rodiny.
  • základní barvy, geometrické tvary, řadu čísel od jedné do deseti, části těla, zvířata, rostliny.
  • zná základní znaky ročních období, začíná se orientovat ve dnech týdne.

Do první třídy je potřeba aktovka, bačkory, sáček na tělocvik a na bačkory (pro začátek jeden stačí a potom uvidíte, jestli je potřeba ještě jeden), kapsář na výtvarné potřeby, desky na abecedu (desky na písmenka), láhev na pití a krabičku na svačinu, penál.Jak probíhá samotný zápis Zápisy mají 2 části: ve formální části předložíte potřebné dokumenty a nezabere Vám moc času. další částí bývá rozhovor dítěte s paní učitelkou, která hravou formou posoudí, zda je dítě připravené k nástupu do školy, obvykle zabere zhruba 20 minut.

Co přinést první den do školy : Co si má vzít dítě s sebou Vzhledem k tomu, že první školní den je celkově spíše o seznamování, není třeba si s sebou brát nic speciálního. Obecně stačí sešit, pastelky, aktovka a přezůvky. Určitě je milé přinést také nějakou drobnost paní učitelce nebo panu učiteli.

Co mám umět k zápisu

Dítě by mělo znát své jméno, příjmení, stejně tak jména rodičů a sourozenců. Mělo by znát adresu, kde bydlí a také svoje datum narození. Mělo by zvládnout sebeobsluhu. Důležitý je také správný úchop tužky, schopnost stříhat nůžkami a lepit.

Co přinést k zápisu : K zápisu si nezapomeňte vzít:

  • občanský průkaz.
  • rodný list dítěte.
  • doporučení k odkladu od odborného lékaře nebo klinického psychologa a příslušného školského poradenského zařízení nebo speciální pedagogického centra, pokud žádáte o odklad.

Dítě by mělo znát své jméno, příjmení, stejně tak jména rodičů a sourozenců. Mělo by znát adresu, kde bydlí a také svoje datum narození. Mělo by zvládnout sebeobsluhu. Důležitý je také správný úchop tužky, schopnost stříhat nůžkami a lepit.

Co do školy nepatří

  • Charakteristika kombinovaného postižení
  • Epileptické záchvaty a epilepsie u dětí
  • Přechod dítěte ze školky do školy.
  • Problémy s chováním.
  • Kineziologie – náprava poruch učení u dětí
  • Vandalismus.
  • Děti rodičů se závislostí

Co má umět dítě k zápisu

K zápisu do první třídy by mělo dítě umět:

Vyjmenovat číselnou řadu do deseti a spočítat předměty do pěti – porovnat počet prvků ve skupině (více x méně x stejně). Orientovat se v prostoru a vědět, kde je nahoře, dole, vpředu, vzadu, vlevo, vpravo. Vymalovat omalovánku a dokreslit chybějící část obrázku.Tradice kornoutu (Schultüte nebo Zuckertüte) vznikla původně v Sasku, postupně se ale rozšířila do celého Německa a postupně také do českého příhraničí. Kornout symbolizuje zralost dítěte a buď ho dítě dostane pro první školní den od rodiče, nebo se jimi vyzdobí např. strom ve školním parku.K zápisu do první třídy by mělo dítě umět:

Vyjmenovat číselnou řadu do deseti a spočítat předměty do pěti – porovnat počet prvků ve skupině (více x méně x stejně). Orientovat se v prostoru a vědět, kde je nahoře, dole, vpředu, vzadu, vlevo, vpravo. Vymalovat omalovánku a dokreslit chybějící část obrázku.

Předškolák by měl umět poznávat tvary, barvy, vytleskat slabiky, určit počáteční písmeno ve slově, napočítat do deseti, posoudit velikost, množství. 6. Budoucí prvňáček musí vědět, jak se jmenuje, kde bydlí a měl by se orientovat v prostoru a času.

Jak připravit dítě k zápisu : I připravenému dítěti je vhodné před zápisem objasnit, co to zápis je, o co tam jde, s čím se tam setká. Dále doporučuji mít jako hlavní prioritu dne zápis, další aktivity neplánovat, dát dítěti odlehčující den, aby na zápis nedorazilo unavené, vystresované, stíhající milión dalších aktivit.

Kdy má dítě umět počítat : Ve věku 3 let některé děti dovedou počítat zpaměti do pěti. Víc než tři předměty však nespočítají. Ve věku 4 až 5 let si své logické dovednosti prohlubují a zapamatovávají si další čísla, která umí s postupem času používat téměř bezmyšlenkovitě.

Co by mělo umět pětileté dítě

Bezpečně dítě dokáže poznat a pojmenovat barvy a postupně rozlišovat jejich odstíny, umí rozeznat a pojmenovat kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník. Postupně dítě zvládá vyjmenovat názvy dnů v týdnu. Umí poznat, pojmenovat a rozlišit několik domácích, hospodářských a lesních zvířat a jejich mláďata.

V takovém případě je nejlepší variantou vyhledat odbornou pomoc v podobě dětského psychologa nebo pedagogicko-psychologické poradny. Psycholog nejlépe posoudí stav vašeho dítěte, zjistí nakolik je vážný a co k němu skutečně vedlo.Učitel nemůže pětkou ohodnotit něco, co není. Navíc hodnotit pětkou nepřinesený domácí úkol je v rozporu se zásadami hodnocení. Rodič nemá povinnost podepisovat domácí úkoly. Lékaři nemají povinnost podepisovat omluvenky do školy.

Co by měl umět prvňáček : Předškolák by měl :

  • Vyslovovat všechny hlásky.
  • Správně držet tužku mezi palcem a ukazováčkem.
  • Pracovat samostatně v kolektivu ostatních dětí.
  • U zadaného úkolu vydržet aspoň čtvrt hodiny a být schopen práci dokončit.
  • Mít číselnou představu do pěti.
  • Pojmenovat základní barvy.
  • Pojmenovat základní geometrické tvary.