Antwort Co si sbalit na tramp? Weitere Antworten – Co s sebou na tramp

Co si sbalit na tramp?
Co s sebou na čundr

  1. Karimatku a spacák.
  2. Oblečení Pláštěnku. Plavky. Pohodlné boty. Pokrývku hlavy + sluneční brýle.
  3. Hořák + ešus.
  4. Stan/celta.
  5. Filtrační láhev.
  6. Opalovací krém + repelent.
  7. Nůž, prostředek pro rozdělání ohně
  8. Baterka.

Přiměřeně oblečení na 3 dny • Baterka • Nůž • Nepromokavá bunda nebo pláštěnka • Ešus, lžíce • Láhev na pití • Papír a tužka • Hygienické potřeby, bez kterých se neobejdete na puťáku (každý podle svého gusta…) Naopak nikdo nesmí mít kromě batohu žádné zavazadlo!Na treku se také může hodit ručník, na ostrém slunci oceníte pokrývku hlavy (poslouží i všestranný šátek) a sluneční brýle. V neposlední řadě se budou hodit papírové kapesníčky či toaletní papír. Univerzálně využitelné igelitové sáčky a uzavíratelné sáčky jsou také praktickou maličkostí, která může přijít vhod.

Co si vzít na přechod hor : Víkendový přechod hor – velikost batohu 35-55 l

  1. Ručník.
  2. Kartáček na zuby.
  3. Zubní pasta.
  4. Hřeben.
  5. Balzám na rty.
  6. Toaletní papír.
  7. Univerzální prostředek na mytí těla, vlasů i nádobí
  8. Repelent – vybírejte z náramků, gelů nebo sprejů

Jak zabalit stan

Doporučujeme zabalit stan, svrchní plachtu i kolíky a pruty zvlášť. Nikdy totiž nevíš, v jakých podmínkách budeš příště stan rozkládat. Jakmile bude pršet, je dobré mít plachtu zabalenou zvlášť, a ne zarolovanou uvnitř stanu. Pak ji totiž nad tebou můžou kamarádi držet jako stříšku a ty pod ní můžeš stavět stan.

Co si sbalit na přespání v přírodě : Zkontrolujte aktuální zákazy ohně v dané oblasti. Zásoby pitné vody: Zjistěte, zda na místě, kde budete stanovat, je dostupná pitná voda, a nezapomeňte si přinést dostatek vody. Základní vybavení: Mějte s sebou základní vybavení jako stan, spacák, karimatku, svítilnu, první pomoc a dostatek jídla.

Mezery můžete vycpat drobnými věcmi, do ešusu se hodí například kolíčky, šňůra či ponožky. Oblečení je vhodné dát do igelitových sáčků – nejenže ho půjde snadno a rychle najít, ale v případě promoknutí krosny zůstane suché. Na druhou stranu ale neukládejte věci silou, neboť byste mohli poničit je samotné i svou krosnu.

Co vlastně takový „puťák“ znamená Slovo je odvozeno od sousloví putovní tábor. Výprava by tedy měla denně ujít několik kilometrů a pokaždé nocovat jinde, na místě, kde si postaví svou táborovou základnu.

Co si sbalit na jednodenní výlet

Na jednodenní výlet je třeba zhruba 1 l vody. Taky sbal pláštěnku, reflexní vestu (která je nutností, protože naše cesta může vést po silnici), nůž, KPZ (včetně sirek), obvyklé věci na schůzku (dočteš se o nich výš) hodit se může kousek toaletního papíru, kapesníky a vlhčené ubrousky, třeba i dezinfekční gel.Speciální trekové oblečení na léto je vzdušné a přitom savé. Ideální jsou tzv. funkční materiály obsahující třeba vlnu merino, která je lehká, nezapáchá, a hlavně rychle schne. Funkční trekové tričko pot navíc nenasákne dovnitř, ale umí ho účinně odvést na vrchní stranu materiálu, čímž dochází k ochlazení těla.Aby váš spacák, oblečení a elektronika zůstaly v suchu za jakéhokoli počasí, je dobré používat nepromokavou vložku, která z většiny vyplní objem batohu. Věci můžete také roztřídit do menších nepromokavých pytlíků. Je to jistější, než pláštěnka, která se na batohu může posunout nebo dokonce být stržena větrem.

Posouzení schopností organizmu je nejdůležitějším bodem pro zahájení přípravy na výlet do hor. Zejména na dlouhé treky a expedice. Pokud se denně potýkáte s mírnými bolestmi zad nebo kolen, postarejte se o jejich odstranění, mírné bolesti v nížinách se totiž mohou během cesty změnit ve vážný problém.

Co nesmí chybět při kempování : Stan (nebo plachta), sada na spaní (pěnová karimatka, podložka nebo matrace + spací pytel) a vařič s kartuší – to jsou základní doplňky, které by neměly chybět při žádném kempování. Ti, kteří vedou turistický životní styl a stanují pouze na jednu noc, si seznam příliš dlouhý nedělají.

Co s mokrým stanem : TIP: Pokud máte dvouplášťový stan, zajistěte, aby mezi vypnutým tropikem a vnitřní části byla na všech místech mezera. Nesušte mokré věci ve stanu. Čím více budete mít mokrých věcí ve stanu, tím větší bude vzdušná vlhkost uvnitř. Věci doporučujeme nechat venku, nebo je zabalit do nepromokavého vaku a sušit až přes den.

Co si vzít na Prespani do lesa

seznam nutných věcí:

  • kvalitní boty (ideálně abyste měli vyzkoušeno, že v nich ujdete pohodlně aspoň 20km v kuse)
  • batoh (samozřejmě co možná nejkvalitnější)
  • spacák (nezapomeňte, že i v létě bývá v noci pod nulou)
  • kulich (nebo vlněná čepice – bez ní v lese nespím)
  • léky (pro mě je zásadní hlavně valetol na bolest hlavy)


Pokud hledáte jedinečný venkovní zážitek, který nabízí něco víc než tradiční stanové kempování, zde je několik našich oblíbených alternativ stanového kempování.

  1. Chatky a sruby.
  2. Obytný vůz.
  3. Glamping stany.
  4. Jurty.
  5. Spaní pod širákem.
  6. Treehouse.
  7. Přeměněná stanoviště

Spacák do obalu napěchujte bez předešlého skládaní. Při pečlivém skládaní se materiál na zlomených místech víc namáhá, a tak se snižuje jeho životnost. Nejlepší je spacák do obalu nacpat halabala a po návratu domů ho okamžitě rozložit.

V čem vyprat spacák : Nikdy nepoužívejte běžné přípravky, které obsahují agresivní rozpouštědla. Nepřidávejte bělidla, ani aviváže, které by zničily izolační vlastnosti peří i dutých vláken. Nastavte jemný program a teplotu vody maximálně na 40 °C. V prádelně můžete po praní využít i sušičku.