Antwort Co to je sodium Coco sulfate? Weitere Antworten – Co je Coco sulfate
Sodium coco sulfate je látka používaná v kosmetice v šamponech, sprchových gelech a gelech určených k čištění pleti. Vytváří totiž bohatou pěnu, která má schopnost odstraňovat nečistoty a mastnotu z pokožky i vlasů. Jedná se o aniontovou povrchově aktivní látku.Sodium sulfate je známý jako Glauberova sůl, v českém chemickém názvosloví se jedná o Síran sodný. Je to derivát přírodních látek, sloučenina soli a kyseliny sírové. Má bílou nebo jemně růžovou barvu. Jeho výhodou je nízké zdravotní riziko, ale u citlivějších jedinců může mírně podráždit pokožku.Co je považováno za spojené cestovní služby (SCS)
2018 byl zaveden nový cestovní produkt, kterým jsou spojené cestovní služby. Jedná se o alternativní obchodní model vůči zájezdům. Spojené cestovní služby nejsou zájezdem (nabídka tak nemůže být označena prvky uvedenými v definici zájezdu).
Co je to SLS : Sodium Lauryl Sulfate zkráceně SLS je chemická látka ve formě světle žluté kapaliny, vyráběna syntetickou cestou. Používá se zejména jako emulgátor a povrchově aktivní látka, která má vlastnost mísit dvě normálně nesmísitelné látky, jako je například voda a olej. Navíc napomáhá jiným složkám lépe se dostat do pokožky.
Co by měl obsahovat sampon
Drtivá většina šampónů obsahuje sulfáty Sodium Laureth Sulfate (SLES) nebo Sodium Lauryl Sulfate (SLS). Sulfáty jsou aktivní mycí látky, ve své podstatě pěniče, které zajišťují, že se z vlasů zbavíte veškerých nečistot a nadbytečného mazu.
Co je sodium Cocoamphoacetate : Sodium Cocoamphoacetate je jemná amfoterní povrchově aktivní látka nejčastěji získávaná technologickým zpracováním mastných kyselin z kokosového oleje. Najdeme ji ve vlasové kosmetice.
Sodík (chemická značka Na, latinsky natrium) je nejběžnějším prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořských vodách i živých organismech. jednotky SI a STP (25 °C, 100 kPa).
Sodium Cocoate je látka přírodního původu, v podstatě jde o směs solí mastných kyselin, získaných zmýdelněním kokosového oleje s hydroxidem sodným. V přírodní kosmetice se nejčastěji používá jako povrchově aktivní látka. Má výborné mycí a čistící schopnosti, skvěle odstraňuje mastnotu, nečistoty.
Co je SLS a SLES
SLS a SLES jsou cenově dostupné anionické tenzidy, jejichž dráždivost se snižuje v přítomnosti amfoterních tenzidů – betainů. V recepturách kosmetických přípravků se vyskytují vedle sebe SLES nebo SLS s betainy, a tak je zajištěna nižší dráždivost výrobku.Mýdlová hmota SLES free – hmota s rostlinným základem, neobsahuje surfaktanty, Sodium Lauryl sulfát a Sodium Laureth sulfat. Vhodná pro alergiky. Hlavní složky: voda, glycerin a kokosový olej. Mýdlová hmota slouží k vlastnoruční výrobě mýdel.Šampony na vlasy vám mohou škodit! Těchto 5 látek by neměly obsahovat
- Ftaláty. Ftaláty, které bývají označeny jako DBP či DEP, patří mezi chemické látky, které se využívají nejen v kosmetice, ale taky třeba při výrobě PVC.
- Parabeny. Parabeny jsou skupinou chemických látek.
- Sulfáty.
- Polyethylenglykol.
- Diethanolamin.
Zaměřte se tedy na to co obsahuje šampon, který se chystáte koupit. Rozhodně se vyvarujte sulfátům, parabenům, silikonům, flatátům a hexylům. Třeba silikon zpočátku dodá vlasům lesk, ale také je postupně obaluje, co způsobuje, že takto obalené vlasy nedokážou vstřebat výživu z kondicionéru nebo masky.
Co je MIPA Laureth Sulfate : Je to tělové činidlo a solubilizátor (mediátor rozpouštění). Jedinečné vlastnosti MIPA Laureth Sulfate z něj udělaly vynikající stabilizátor pěny a zahušťovadlo. Za zmínku stojí, že sůl je definována jako látka proti usazeninám, a proto je ochotně používána ve složení přípravků.
Jak poznat Sulfat v šamponu : Dvěma nejznámějšími sulfáty jsou „laurytsulfát sodný“ (SLS) a „laurylsulfát sodný“ (SLES). Pro odhalení sulfátů ve složkách svého vlasového přípravku stačí hledat názvy, které jednoduše obsahují slovíčko „sulfát“.
Na co si dát pozor u šamponu
Na co si dát pozor
- Parabeny. Díky svému protimikrobnímu účinku se používají pro konzervování a delší životnost kosmetiky.
- Ftaláty. Používají se běžně jako změkčovadla na PVC a najdete je všude kolem sebe.
- Sulfáty. Mohou za pěnivost šamponů.
- Silikony.
To se dotýká přímo nás a našeho zdraví. Při výběru vlasové kosmetiky bychom se měli vyhnout látkám, jako jsou parabeny, silikony, ropné deriváty, ftaláty a sulfáty (SLS, SLES). Tyto látky způsobují různé alergie, ucpávají póry a zatěžují naše vlasy. Přírodní vlasová péče, na rozdíl od té běžné, tyto látky neobsahuje.Mezi nejčastěji používané sulfáty patří například Sodium Lauryl Sulfate nebo Sodium Laureth Sulfate. Šampony bez sulfátů jsou tak bezesporu šetrnější k pokožce i vlasům. Patří k těm nejnebezpečnějším látkám, které šampony obsahují. V krajních případech mohou poškodit srdce, játra, plíce nebo ledviny.
Co je sodium Laurate : Sodium laurate je organická sodná sůl, která vzniká nahrazením protonu z karboxyskupiny kyseliny dodekanové iontem sodíku a má podobu světle žlutého nebo bílého prášku. V kosmetických přípravcích plní funkci detergentu (povrchově aktivní látka s pěnícími vlastnostmi) a čistidla.