Antwort Co to je staccato? Weitere Antworten – Co je to portamento

Co to je staccato?
Portamento [portámento] = neseně. Tóny nasadíme každý zvlášť, „volným pádem“.piano pianissimo (ppp) – co nejslaběji. forte fortissimo (ƒƒƒ) – co nejsilněji.Slovo suprese znamená „potlačování“ a je od něj odvozeno sloveso suprimovat (potlačovat). V medicíně ho lze použít v řadě situací. Naším cílem může být suprese určitého chorobného procesu, v genetice známe tumor supresorové geny potlačující rozvoj nádorových onemocnění a tak podobně.

Co je to Pianissimo : pianissimo (pp), velmi tiše. pianopianissimo (ppp), nanejvýš tiše. mezzopiano (mp),napůl tiše, docela tiše (trochu hlasitěji než p) fortepiano (fp), hlasitě a hned zase tiše.

Co je staccato a legato

Noty s tečkou poskakují, cizím slovem staccato, Legato znamená doslova vázaně – jedná se o označení stylu hudebního přednesu, kdy jsou jednotlivé tóny hrány s co nejméně patrným oddělováním. Hudebník například nepřestane během změny tónu dýchat do nástroje nebo nepřeruší tah smyčce.

Jak se hraje staccato : Staccato je styl hudebního přednesu, kdy jsou jednotlivé tóny hrány s co nejvýraznějším oddělením. Obvykle tón netrvá po celou zapsanou délku noty, ale je zkrácen a zbytek trvání noty nahrazen pauzou. Staccato se v notovém zápisu označuje tečkou nad nebo pod notou.

Adagio [adádžo] (z ital. ad agio, klidně, pohodlně) je označení mírného hudebního tempa, které znamená „klidně“ nebo „volně“. Adagio je rychlejší než lento ("pomalu") a pomalejší než andante ("krokem").

Piano je klávesový nástroj, u kterého vzniká zvuk úderem kladívek do strun. Piano se vyznačuje také velkým rozsahem a schopností volně hrát akordy. Jedná se o hudební nástroj s širokou přitažlivostí.

Jaké jsou takty

celé (dvě celé doby, tři celé doby …, čili takt dvoucelý, třícelý atd.) půlové (dvě půlové doby, tři půlové doby …, čili takt dvoupůlový, třípůlový atd.) čtvrťové (dvě čtvrťové doby, čtyři čtvrťové doby …, čili takt dvoučtvrťový, tříčtvrťový atd.) osminové (tři osminové doby …, čili takt tříosminový atd.)Jména not. Pro pojmenování not slouží hudební abeceda – písmena v pořadí c, d, e, f, g, a, h. Tato písmena označují 7 tónů používaných v diatonické stupnici (od c do h, bílé klávesy klavíru). Po notě h následuje nota pojmenovaná opět c (avšak o jednu oktávu vyšší než výchozí c, viz heslo "Oktáva").Další význam výrazu kadence (italsky cadenza) označuje melodický, intonační nebo rytmický úsek skladby, používá se i pro označení krátkých virtuózních částí v koncertech nebo áriích. Jeho délka se může pohyovat v rozmezí jednoho až několika desítek taktů.

Výraz „lento” je převzatý z italštiny a v překladu znamená pomalý, či volný. Ve spojení s dalšími slovy se „lento” může definovat i jako mírný, pozvolný, slabý apod.

Kolik stojí nejdražší klavír na světě : Nejdražší klavír stojí 4 miliony 300 tisíc.

Co to je klavír : Klavír neboli křídlo

Jedná se o velký strunný úderový hudební nástroj stojící na třech nohách. Klavír lze použít nejen jako sólový a doprovodný nástroj, ale také jako součást orchestru. Velký klavír, zvaný křídlo, se využívá v sálech, v divadlech nebo na koncertních pódiích.

Co je to 3 4 takt

3/4 znamená, že jeden takt má tři čtvrťové doby, které ovšem budou eventuálně různě rozloženy v dalších hodnotách, např. půlová a čtvrtka, dvě osminy a dvě čtvrtě apod.

Vždy se musíme podívat za houslový klíč, kde najdeme dvě čísla, která označují počet dob v jednom taktu. A stejně jako u 2/4 a 4/4 taktu: horní číslo označuje počet not v taktu (3= tři noty neboli doby v taktu) a dolní číslo označuje podle kterých not počítáme (4= noty čtvrťové).Hodnota noty udává, kolik dob nota představuje a určuje relativní délku tónu:

  • celá nota – 4 doby.
  • půlová nota („půlka“) – 2 doby.
  • čtvrťová nota („čtvrtka“) – 1 doba.
  • osminová nota („osmina“) – půl doby.
  • šestnáctinová nota („šestnáctina“) – čtvrt doby.
  • dvaatřicetinová nota – osmina doby.

Co to je nota : Nóta (z lat. nota – poznámka, sdělení) je v diplomacii forma písemné oficiální komunikace mezi zastupitelským úřadem (v terminologii Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích diplomatickou misí) a ministerstvem zahraničních věcí přijímajícího státu (popř. mezi ministerstvy zahraničních věcí vzájemně).