Antwort Co to je temperament? Weitere Antworten – Jaký může být temperament

Co to je temperament?
Už tehdy se ale také domnívali, že u lidí lze také nalézt jakési společné znaky, které se projevují podobným chováním a že by se tedy tyto znaky nejspíš mělo nějakým způsobem začít třídit. Právě proto vzniklo dodnes známé rozdělení temperamentu do čtyř různých typů – sangvinik, cholerik, melancholik a flegmatik.Typické projevy temperamentu můžeme pozorovat již v prvních měsících života, jedná se v prvé řadě o reakce na adaptaci prostředí a na okolní svět (Vágnerová, 2010).Temperamentem – konstitučním základem emocí (nejen jich). Slovo T má pro laiky jiný význam. Řekneme-li temperamentní žena, myslíme tím ženu energickou, dynamickou, aktivní, živou a vznětlivou. Málokdy to říkáme o mužích.

Jaký je rozdíl mezi charakterem a temperamentem : Zatímco temperament je považován za poměrně stabilní, do značné míry biologicky determinovanou složku osobnosti, charakter je proti tomu výsledkem formování a učení. Temperament tedy představuje biologickou bázi osobnosti a charakter její zkušenostní složku. Charakter se utváří v dlouhodobém procesu učení.

Jaké jsou druhy temperamentu

Tuto teorii o nerovnováze tělesných šťáv popsal Hippokratés ve svých textech. Od teorie vycházející z existence těchto čtyř základních šťáv se odvozuje teorie čtyř temperamentů (cholerik, melancholik, sangvinik, flegmatik). Dnes má tato teorie už pouze historický význam.

Jak se dělí temperament : Podle převládající tekutiny v těle vznikají čtyři základní typy temperamentu: sangvinik, cholerik, flegmatik a melancholik.

Temperament (z lat. temperamentum, řec. krasis = správné mísení, poměr) označuje povahové vlastnosti jedince. Jde o charakteristický způsob reagování, chování, prožívání a jednání osobnosti.

Nejstarší známou teorií temperamentu, v literatuře nazývanou humorální, se připisuje řeckému lékaři Hippokratovi (460-377 př. n.l.), kdy ji do systému přivedl Galénos. Jejich teorie dala vzniknout dnes dobře známým označením sangvinik, melancholik, cholerik a flegmatik.