Antwort Co to je Worcester? Weitere Antworten – Na co použít Worcester
Má všestranné využití v mnoha kuchyních. Svou oblibu získala díky svému typickému aroma a slané chuti. Klasicky se Lea & Perrins používá v receptech na roastbeef, lasagne, spaghetti Bolognese, chili con carne nebo Bloody Mary. Ale určitě se ji neboj použít pro dochucení polévek, salátu nebo masa.Worcester Sauce (známá také jako Worcestershire Sauce) je kořeněná omáčka s původem z Velké Británie. Je charakteristická svou silnou a komplexní chutí, která zahrnuje slanost, sladkost, kyselost, pikantnost a umami. Tato omáčka se používá k dochucení a oživení různých pokrmů.Výborná worcesterová omáčka, vyrobená přírodně fermentovaném základě, charakteristická sladko-kyselou chutí. K dochucování hotových jídel, omáček, salátů, dresinků, studené či orientální kuchyně.
Čím se dá nahradit Worcester : Pokud nemáte doma worcestrovou omáčku, nahraďte ji sójovou. Výsledná chuť bude téměř k nepoznání.
Co je to Worcester omáčka
Worcestrová omáčka patří k nejslavnějším omáčkám světa a také k nejspecifičtějším. Jde o fermentované tekuté koření na bázi octa ochucené ančovičkami, melasou, tamarindem, cibulí, česnekem a dalšími druhy koření, které se nechává zrát po dobu 18 měsíců. V omáčce se snoubí hned několik chutí, které pak předává pokrmu.
Co obsahuje Worcestrová omáčka : SLOŽENÍ: Pitná voda, ocet kvasný lihový, cukr, glukózo-fruktózový sirup, bílé víno, jedlá sůl max. 6%, povidla (švestky, jablka, cukr), rajčatový protlak, směs koření, aromata, barvivo: amoniak sulfitový karamel. SKLADOVÁNÍ: Teplota max. 24°C a vlhkost max.
Jemná rajčatová omáčka lehce nasládlé chuti na majonézovém základu ochucená smaženou cibulkou.
Worcestrová omáčka patří k nejslavnějším omáčkám světa a také k nejspecifičtějším. Jde o fermentované tekuté koření na bázi octa ochucené ančovičkami, melasou, tamarindem, cibulí, česnekem a dalšími druhy koření, které se nechává zrát po dobu 18 měsíců. V omáčce se snoubí hned několik chutí, které pak předává pokrmu.
Čím se dá nahradit sójová omáčka
Nemáte-li zrovna doma sójovou omáčku, můžete smíchat trochu tekutého maggi se suchým sherry. Další možností je smíchat silný hovězí vývar, rýžový ocet, melasu, zázvor, cibulový a česnekový prášek a sůl.V Itálii se boloňská omáčka podává jen s jedním druhem těstovin: s tagliatelle. A v žádném případě ne se špagetami! Na dlouhých, tenkých tagliatelle z vaječného těsta se totiž boloňská omáčka udrží mnohem lépe než na hladkých špagetách. Ty správné těstoviny pro originál boloňskou omáčku jsou proto vždy tagliatelle!worcesterová omáčka – v tomto případě je pojmenování zcela zasloužené. Omáčku totiž před více než 150 lety připravili poprvé lékárníci Lea a Perrins právě v městečku Worcester ve Velké Británii.
století. Vznikla stejně jako becherovka – v lékárně, když jistý lord Sandys z Worchesteru požádal lékárníky Lea a Perrinse, aby mu vyrobili stejnou omáčku, jakou poznal na svých cestách po Indii. Lékárníkům se produkt nevydařil. Nevylili ho však a uložili v sudu ve sklepě.
Jak se dělá Belgicka omáčka : Na tuku či oleji zpěníme nakrájenou nebo nastrouhanou cibuli, když trochu změkne, přidáme mouku a uděláme zlatavou cibulovou jíšku. Pak zajileme vodou a necháme vařit. Nakonec rozmixujeme, aby byla omáčka hladká, podle chuti přisolíme. Můžeme přidat trošku smetany, ale nemusí být.
Co to je holandská omáčka : Základem holandské omáčky jsou máslo a žloutky dochucené pepřem a citronovou šťávou. Navzdory názvu se omáčka uplatňuje především ve francouzské kuchyni. Nejčastěji se podává k rybám a mořským plodům, ale zrovna tak si ji můžete dopřát třeba k drůbežímu masu nebo zelenině.
Co je to Hodolanská omáčka
Hodolanská omáčka je pojmenovaná po městské čtvrti v Olomouci. Ochutnejte tuto klasickou, moravskou, bílou omáčku s uzeninou a vejci, dejte si k ní dobrý, čerstvý chléb a jistě si pochutnáte.
Historie: Založeno v roce 1837 panem Lea a panem Perrinsem. Výrobky se stále vyrábějí v továrně na Midland Road v anglickém městě Worcester. Výrobní proces trvá 2-3 roky a receptura zůstává dodnes výrobním tajemstvím!Světlá sojová omáčka má méně intenzivní chuť a lehčí konzistenci než její tmavá verze. Dozrává kratší dobu a je filtrována již po šesti měsících. Proto má také medovou barvu. Nejčastěji je doporučována jako přísada do hotových jídel.
Na co se používá sójová omáčka : Sójová omáčka se využívá při přípravě sushi, k dochucení asijských stir-fry pokrmů, polévek, salátů, při přípravě omáček i marinád. Ochutit s ní můžete maso, zeleninu i ryby. Otevřená omáčka by měla být skladována v chladu nejlépe v lednici a měla by vydržet 2-3 roky.