Antwort Co udělat k pita chlebů? Weitere Antworten – Co se hodí k pita chleba
Asi neexistuje nic, čím by se pita chléb nedal naplnit. Zelenina, sýry, dobrá šunka nebo olivy – to všechno tomuhle rafinovanému pečivu moc sluší. Česnekový dip tomu všemu dodá šmrnc a v bříšku tak budete mít jako v pokojíčku.Pita chléb je velmi oblíbenou přílohou zejména v arabské kuchyni. Peče se ve velmi rozehřáté pánvi, což způsobí, že se chléb nafoukne. Proto jej můžete k jídlu nejen přikusovat, můžete ho ale také naplnit. Podává se s tradičními specialitami, jako je například hummus či falafel, zachutná vám ale i k zeleninovému ragú.Pokud nemáš čerstvý pita chléb, tak jej před samotným plněním nechej trochu nafouknout a ohřát. Nejlépe funguje přímý oheň, klidně ale použij i rozpálenou suchou pánev nebo troubu na 230 °C.
Jaká mouka na pita chleba : Ingredience: (4 ks) 400 g hladké mouky, 260 ml vody, 5 g sušeného droždí, 1 lžička soli, 1/2 lžičky cukru krystal.
Co si dát s chlebem
Dobrá pomazánka, kabátek z rozšlehaného vajíčka, rozpečený sýr, orestovaná jatýrka, nakrájené či natrhané maso… Zkrátka dobrý sendvič nebo topinka je vždycky dobrý nápad!
Jak dlouho péct pita chleba : Troubu si rozehřejeme na 250 °C. Z těsta odebíráme porce o velikosti 50 g, ze kterých tvarujeme kuličky. Ty pak rozválíme na kulaté, asi 0,5 cm silné placky, které necháme 10 minut odpočinout. Odpočaté placky přendáme na plech a pečeme v rozpálené troubě asi 10 až 15 minut dozlatova.
Nejlepší pomazánky
- Pivní sýr.
- Hermelínová pomazánka.
- Rybičková pomazánka.
- Pikantní česneková pomazánka.
- Mrkvová pomazánka.
- Cuketová pomazánka.
- Vajíčková s ředkvičkami.
- Koprovo-špenátová pomazánka.
Po vytáhnutí z trouby pita chleba přemístěte do mísy, kterou jste si vystlali utěrkou a zvrchu zakryjte další čistou utěrkou. Pokud vám nějaké pita chleby zbudou, můžete je skladovat v plastovém sáčku. Vždy před každou konzumací je ale dobré, ohřát pita chleba na suché pánvi.
Jak dlouho se peče pita chleba
Troubu si rozehřejeme na 250 °C. Z těsta odebíráme porce o velikosti 50 g, ze kterých tvarujeme kuličky. Ty pak rozválíme na kulaté, asi 0,5 cm silné placky, které necháme 10 minut odpočinout. Odpočaté placky přendáme na plech a pečeme v rozpálené troubě asi 10 až 15 minut dozlatova.Těsto se hněte zhruba deset minut. Ideální konzistenci má v okamžiku, kdy se těsto začne odlepovat od stěn, na dně klidně ještě může držet. Kdybyste přidávali mouku ještě dál (drželo by už jen na háku robota), bylo by těsto už zbytečně příliš tuhé. Pořád by mělo krásně vláčné a nadýchané, i když ne tekoucí.Chléb, či chleba, patří k základním potravinám připravovaným pečením těsta sestávajícího minimálně z mouky a vody. Ve většině případů se přidává jedlá sůl a tradičně kvas, který je však často nahrazen či doplněn pro rychlejší růst kvasnicemi (droždím).
Postup přípravy
Zvolte kváskový (nejlépe celozrnný chléb), namažte střídmě máslem a obložte vejcem, které jste si předem uvařili ve vroucí vodě (cca 8 minut nebo jak máte rádi). Chléb můžete posypat čerstvou pažitkou. Nezapomeňte doplnit libovolnou čerstvou zeleninou, v létě nejlépe tou čerstvě utrženou ze zahrádky.
Jak dlouho kyne těsto na pita chleba : Do mísy prosijeme mouku, přisypeme kvasnice, sůl a dobře promícháme. Uprostřed uděláme důlek a přilijeme vodu. Od středu do vody postupně vmícháme mouku, až získáme lepivou kouli těsta. Těsto hněteme alespoň 5 až 10 minut, dokud nebude vláčné a dokud nepřestane lepit.
Jak dlouho a na kolik stupňů se peče chleba : Lehce necháme sklouznout bochník do rozpálené trouby, na spodní plech na dně vlejeme cca 2 dcl horké vody a aspoň 10 minut pečeme na max., na 230 – 250°C. Během těch 10 minut troubu neotevíráme. Po 10 minutách stáhneme teplotu na cca 200°C a dopékáme dalších 35-45 minut.
Co přidat do domácího chleba
Do chleba můžeme přidat 2 lžíce surovin, které nám chutnají, například semínka, nakrájené sušené rajčata, olivy, ořechy, škvarky aj. Pokud ubereme trochu Hladké mouky, můžeme přidat žitnou mouku, chléb bude hutnější.
Další výhodou tradičního pečení je zvýšení doby trvanlivosti a přirozená ochrana proti plesnivění. Správně upečený kváskový chléb, který se skladuje při teplotě 18 – 25 °C v čisté utěrce, vydrží i celý týden.Pokud si pečete chléb doma nebo si ho z obchodu přinesete ještě teplý, nejdříve ho nechte vychladnout na vzdušném místě. Teprve pak ho můžete zabalit do utěrky a igelitu. Skladujte ho při teplotách 20–25 °C. Takto by vám měl vydržet minimálně týden.
Proč se dává do chleba ocet : Přidání malého množství octa do těsta může pomoci urychlit proces kynutí. Octová kyselina aktivuje kvasinky a umožňuje rychlejší kynutí těsta. Pokud tedy chcete vyzkoušet tento trik, stačí přidat do těsta malé množství octa nebo citronové šťávy.