Antwort Co udělat s mýdlem? Weitere Antworten – Co se zbytky toaletního mýdla

Co udělat s mýdlem?
Odkrojky mýdla či jeho zbytky přelijeme teplou převařenou vodou a necháme ve vyšší nádobě alespoň půl hodiny bobtnat. Přilijeme olivový olej a ručním ponorným mixérem směs mixujeme tak dlouho, dokud nebude pěkně našlehaná.Využijete jej dokonce i v garáži. I starší nebo rozpraskaný kus tuhého mýdla může být doma užitečným pomocníkem. Dá se z něj vyrobit ekologické tekuté mýdlo, prací prášek i repelent. Pomůže vás zbavit skvrn na oblečení, dokáže předejít usazování nečistot v troubě.Mýdlo na praní lze používat nejenom pro ruční praní, ale také nastrouhané nebo v podobě tzv. mýdlového slizu přímo do bubnu pračky. Praní je ekologické, přičemž mýdlo prádlo vypere a zjemní, soda v mýdlovém slizu zase rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny a desinfikuje.

Na co pouzit TUHE mýdlo : Přírodní tuhé mýdlo můžete použít nejen na mytí rukou, ale i na celé tělo a obličej. Některá jsou vhodná dokonce i na vlasy, ale v tomto případě je pak nutný kyselý oplach. Jsou skvělá na cestování, protože vám stačí jen jeden malý produkt, který se všude vejde.

Jak zpracovat zbytky mýdla

Tenký plátek mýdla snadno nahradí krejčovskou křídu. Na látce si jím vyznačte vše potřebné a po vyprání jednoduše zmizí. Pokud je váš manžel či partner kutil, věnujte mu zbytek mýdla do dílny. Skvěle se hodí na namazání listů pil či vrutů.

Jak skladovat mýdlo : Doporučujeme mýdlo skladovat na suchém a temném místě, kde vlhkost vzduchu nepřesáhne 50%. V případě, že je vlhkost vyšší, tak glycerin v mýdle přitáhne vlhkost ze vzduchu, která se objeví na povrchu mýdla v podobě kapek vody a mýdlo pak vypadá jakoby se „potilo“.

Klíčem k výrobě mýdla, ať už tekutého, nebo tuhého, je zmýdelnění, tedy použití hydroxidu draselného – KOH, který z olejů udělá mýdlovou pastu a tu pak rozpustí v destilované vodě. Právě hydroxid draselný zajišťuje měkkost pasty, snadné rozpouštění ve vodě a také to, že mýdlo zůstane tekuté.

Šedé mýdlo je vyrobeno z přírodních surovin, používaly ho naše babičky na mytí těla, vlasů i na praní. Může být lepší doporučení Typickým šedým mýdlem je draselné mýdlo (např. marseillské mýdlo), což je směs draselných solí vyšších karboxylových kyselin, glycerinu, kyseliny citronové, chloridu sodného a dalších.

Jak rozpustit staré mýdlo

Postup: Mýdlová hmota se rozpouští při teplotě nad 60 °C dle typu. Pro její rozehřátí využijte plotnu (ideální je vodní lázeň a rozpustit jako čokoládu, ale jde to i bez ní) nebo lze použít mikrovlnnou troubu (400-600W a sledovat rychlost rozpouštění).Mýdlo jednoduše nastrouháte do vhodného kastrůlku, přidáte destilovanou vodu (350 ml destilované vody na 150 g mýdla) a zahříváte a mícháte, až se mýdlo rozpustí.Navlhčit pokožku nebo mycí houbu. Pomocí vlhké mycí houby mýdlo napěnit, popř. můžete přímo napěnit i navlhčenou pokožku bez použití mycí houby. Po použití vrátit mýdlo zpět na mýdlenku.

Jak dlouho vydrží mýdlo Kostka přírodního mýdla 100g by měla vydržet přibližně 3-5 týdnů při každodenním používání ve sprše. Je důležité mýdlo správně skladovat na suchém místě mezi použitím, aby se minimalizovalo jeho rozpouštění a prodloužila se jeho životnost.

Jak vařit mýdlo : Mýdlo jednoduše nastrouháte do vhodného kastrůlku, přidáte destilovanou vodu (350 ml destilované vody na 150 g mýdla) a zahříváte a mícháte, až se mýdlo rozpustí. Nesmí se ovšem vařit!

Jak vyrobit mýdlový sliz : Jak na to: mýdlo nastrouháme a nasypeme do kyblíku s litrem horké vody a necháme rozpustit. Dolijeme 5 litrů horké vody, stále mícháme, přidáme sodu – zhruba 250 g krystalické nebo 100 g práškové, také necháme rozpustit. Příprava zabere asi 15 minut. Po vychladnutí vznikne hustší sliz.

Jak pouzit Mazlave mýdlo

Používá se na úklid podlah hygienických zařízení, stěn před malováním (vhodné i na nikotin), odstranění hrubších nečistot z omyvatelných povrchů. Dále je využíváno v průmyslu k mazání dopravníků, jako mazivo při spojování potrubí místo speciálních kluzných prostředků, jako přísada do betonu.

Klíčem k výrobě mýdla, ať už tekutého, nebo tuhého, je zmýdelnění, tedy použití hydroxidu draselného – KOH, který z olejů udělá mýdlovou pastu a tu pak rozpustí v destilované vodě. Právě hydroxid draselný zajišťuje měkkost pasty, snadné rozpouštění ve vodě a také to, že mýdlo zůstane tekuté.Na jemném struhadle nastrouháme 50 g jádrového mýdla a rozmícháme ho v 1 l vody. Přivedeme k varu, často mícháme metličkou, aby se mýdlo zcela rozpustilo. Za občasného promíchání necháme vychladnout, přidáme 2 lžičky glycerinu (klidně ho vynechejte), 2 lžíce kokosového oleje a 10 kapek oblíbeného éterického oleje.

Jak dlouho tuhne mýdlo : Doba tuhnutí mýdla je velmi individuální a závisí jednak na velikosti formičky a také na okolní teplotě. Obecně lze říct, že cca po 15 minutách se dá s mýdlem manipulovat a zhruba po 30 minutách lze z formy vyjmout. Pokud chcete tuhnutí urychlit, vložte formičku s hmotou na dlažbu, do špajzu apod.