Antwort Co udělat z tvrdého sýra? Weitere Antworten – Jak rozpustit tvrdý sýr

Co udělat z tvrdého sýra?
Zahřívejte na nízkou teplotu. Postupným zahříváním na relativně nízkou konečnou teplotu zabráníte oddělování tuku z rozpuštěného sýru. Přidáním sýra do vařící se tekutiny můžete způsobit rychlou koagulaci proteinů, kvůli které se sýr změní v táhnoucí, lepivou hmotu, která od sebe odděluje tuk.Výborné jsou různé nakládané sýry a pikantní pomazánky, saláty a sýrové rolády. Přidáváme ho do zeleninových pokrmů i k masu, používáme při přípravě těstovin a risotta. Sýr můžeme vyzkoušet v bramboráku i karbanátku, překvapit mohou delikatesy, jako jsou smažené olomoucké tvarůžky nebo sýrové nákypy.

  1. Domácí sýr.
  2. Nakládané sýry.
  3. Sýrové dipy.
  4. Sýrové chipsy.
  5. Sýrové pomazánky.
  6. Sýrové rolády.
  7. Sýrové tyčinky.

Co Uvarit ze zbytků sýrů : Quiche představuje ideální způsob, jak využít nejrůznější zbytky sýrů a uzenin, které najdete v chladničce. Pro přípravu můžete použít libovolný tvrdý nebo polotvrdý sýr, např. ementál, eidam, goudu nebo sýr typu parmazán, pecorino nebo směs sýrů.

Jak dlouho vydrží tvrdý sýr

Tvrdé sýry, jako je například parmazán, vydrží nejdéle.

Pokud je nerozbalíte a uložíte do lednice, můžete je tam mít i déle než čtyři měsíce. Načaté potom vydrží až šest týdnů. Plíseň na povrchu tvrdých sýrů není na závadu, jen je třeba ji před konzumací oškrábat nožem.

Jak skladovat tvrdé sýry : Na zrající sýry jako Romadur nebo Jihočeský syreček nejlépe poslouží sýrařský zvon či uzavíratelná miska. Polotvrdé a tvrdé sýry typu eidam, gouda či Tylžský sýr uchovávejte zabalené v alobalu nebo potravinářské fólii. Sýrům s modrou plísní, kam patří naše Jihočeská niva, bude nejlépe v uzavíratelné plastové misce.

Do hrnce nalijeme šlehačku, zahřejeme a přidáme nastrouhaný tvrdý sýr a kousky nakrájeného taveného sýra. Podle chuti přisolíme, opepříme a přidáme bylinky. Mícháme do úplného rozpuštění sýrů. Pokud je omáčka hodně řídká, zahustíme ji lžičkou mouky rozmíchanou v troše mléka.

Pokud koupíte sýr plátkový, tak jednotlivý plátek rozkrojte na 4 díly. Pokud koupíte jeden velký kus, nastrouhejte ho na hromádky, které by měly být asi centimetr vysoké s dostatečnými rozestupy. Určitě použijte pečící papír a pečte v rozpálené troubě při 175-200°C zlehka dozlatova.

Jak uchovat tvrdý sýr

Na zrající sýry jako Romadur nebo Jihočeský syreček nejlépe poslouží sýrařský zvon či uzavíratelná miska. Polotvrdé a tvrdé sýry typu eidam, gouda či Tylžský sýr uchovávejte zabalené v alobalu nebo potravinářské fólii. Sýrům s modrou plísní, kam patří naše Jihočeská niva, bude nejlépe v uzavíratelné plastové misce.Zmrazit můžete tvrdé sýry a i ty ideálně v nastrouhané formě. Možná budete překvapeni, ale i část úrody z vaší zahrady se v mrazničce pouze znehodnotí. Na mrazení není vhodná syrová zelenina s vyšším obsahem vody, zůstane z ní kaše bez chutě.Sýr zabalte do plastové folie a následně vložte do mrazícího sáčku, v mrazničce pak vydrží až 4 měsíce. Rozmrazte v lednici a spotřebujte během dvou dnů od rozmrazení.

Do hrnce nalijeme šlehačku, zahřejeme a přidáme nastrouhaný tvrdý sýr a kousky nakrájeného taveného sýra. Podle chuti přisolíme, opepříme a přidáme bylinky. Mícháme do úplného rozpuštění sýrů. Pokud je omáčka hodně řídká, zahustíme ji lžičkou mouky rozmíchanou v troše mléka.

Jak se dělá sýrová omáčka bez smetany : V rendlíku rozehřejeme máslo, přidáme mouku a zasmahneme na světlou jíšku (mouka nesmí zezlátnout). Postupně přidáme studené mléko, zašleháme metličkou a přivedeme k varu. Osolíme, opepříme a povaříme asi 10 až 15 minut. Uvařenou omáčku scedíme přes jemné síto, zahřejeme a vmícháme nastrouhaný sýr.

Jaké sýry naložit : Nejčastěji se nakládají plísňové sýry, které se dají rozpůlit a lépe tak nasají chuť koření – hermelín, brie nebo camembert. Navíc si u nich můžete nejvíc vyhrát s náplní. Nekrájejte je ale na příliš malé kousky, pak by se z nich stala spíše pomazánka.

Jak udělat sýrovou pomazánku

Sýr nastrouháme do misky na jemném struhadle, přidáme pomazánkové máslo, majonéza nebo zakysanou smetanu (můžeme zkombinovat), česnek, dle chuti sůl a pepř a vše dobře promícháme. Pomazánku necháme v chladnu alespoň hodinu proležet.

Čedarová omáčka: V kastrůlku rozpusťte máslo, přidejte hladkou mouku a udělejte řidší jíšku. Přilévejte smetanu a za stálého míchání vytvořte bešamel. Přidejte nastrouhaný čedar, který nechte za stálého míchání rozpustit. Dochuťte šťávou z nakládaných jalapeňo papriček, pokud máte k dispozici.V rendlíku rozehřejeme máslo, přidáme mouku a zasmahneme na světlou jíšku (mouka nesmí zezlátnout). Postupně přidáme studené mléko, zašleháme metličkou a přivedeme k varu. Osolíme, opepříme a povaříme asi 10 až 15 minut. Uvařenou omáčku scedíme přes jemné síto, zahřejeme a vmícháme nastrouhaný sýr.

Jak dlouho má být Nalozeny sýr : Kdy už to bude Buďte trpěliví, sýry nechte den uležet v pokojové teplotě, občas protřepejte, a potom uložte na týden do lednice nebo sklepa. Zralé sýry můžete zkusit už po třech dnech, naložené sýry obecně chutnají nejlépe po týdnu. V lednici ale vydrží až tři měsíce.