Antwort Co udělat z vařeného vepřového masa? Weitere Antworten – Co se zbytkem vařeného vepřového masa
Malé ořezy masa nebo zbytek vařeného vepřového stačí umlít s cibulí, česnekem, smíchat s vejcem a pikantním kořením. Vypracujeme malé válečky, které obalíme ve strouhance a usmažíme na tuku. Podávané s bramborovou kaší nebo vařenými brambory chutnají pro svou velikost dětem a ty pikantní hlavně mužům.Jak použít maso z vývaru
Pokud se maso, které bylo základem vývaru, nerozhodnete nakrájet do polévky, můžete z něj vykouzlit další chod. Mezi ty jednodušší patří příprava pomazánky, kterou si pak můžete namazat na chléb. Budete tak mít zdravou a chutnou večeři za pár korun.Ho použít jako základ do rizota (toho českého), dopéct si ho a podávat se špenátem a bramborovým knedlíkem. Ale hodí se i k přípravě různých omáček jako je vepřové na paprice, na houbách, do segedínu…
Co uvařit na hody : Jak nakupovat a zpracovávat maso
- Srbské žebírko. Více než hodinu.
- Záhorácký závitek.
- Moravský vrabec se špenátem a bramborovým knedlíkem.
- Vepřové balíčky se šalvějí a slaninou.
- Grilované vepřové se šalvějí, citronem a sušenou šunkou.
- Živáňská pečeně z krkovice.
- Pečené vepřové kotlety s mangovými knedlíčky.
- Pomalu pečený bůček.
Co se zbytkem vařeného masa
Z vařeného i pečeného masa můžete připravit vynikající oběd či večeři za pomoci těstovin, rýže, brambor a zeleniny. Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto.
Z jakého masa se dělá Moravský vrabec : Vepřové plecko a bůček nakrájejte na kostky o velikosti zhruba 4 cm. Vložte maso do mísy a řádně ho osolte, opepřete a posypte kmínem. Přidejte prolisovaný česnek a maso pořádně promněte v rukách, aby se kořením a česnekem obalilo všechno maso.
Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto. Využít můžete také těstoviny nebo na kostičky nakrájené brambory uvařené na loupačku.
Recepty s vývarem
- Poctivý vývar krok za krokem. více než 60 minut.
- Chřestová polévka vichyssoise. do 60 minut.
- Hráškový krém se semínky a klíčky. do 30 minut.
- Rychlý krůtí guláš s chlebem. do 60 minut.
- Vyprošťovací česneková polévka.
- Hovězí líčka s celerovým pyré
- Sváteční vývar s játrovými knedlíčky a vánočními hvězdičkami.
Co do vepřového vývaru
Zelenina do vepřového vývaru
Použít se dá klasická kořenová zelenina jako na hovězí nebo kuřecí vývar, tedy mrkev, petržel a celer, do vepřové verze se však místo petržele a bulvového celeru hodí více řapíkatý celer. Ideální, chuťově vyváženou kombinaci zeleniny, tvoří mrkev, řapíkatý celer, pórek a cibule.Vnější část ořechu je nejvíce namáhaným svalem tohoto šálu a pro svůj větší podíl kolagenu se hodí opravdu jen na pečení a dušení. Víc vyzrálé se hodí i na steak.Posvícení (na Moravě hody, ve Slezsku krmáš s různými formami pravopisu (krmaš/karmaš/kiermaš/kiermasz aj., v bývalé německé jižní Moravě kiritog, a to z něm. Kirtag, co se v místních i východorakouských dialektech vyslovuje přesně kiritóg) je vzpomínková slavnost na posvěcení kostela.
Strýček Google říká, že moravský vrabec je druh vepřových výpečků, který se liší použitím česneku a cibule.
Jak dlouho se peče Moravský vrabec : Vložte plech do vyhřáté trouby na 150 °C a pečte 2,5 – 3 hodiny. Maso pravidelně promíchávejte a v případě potřeby přidejte trochu vody.
Co se zbytky vařeného masa : Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto. Využít můžete také těstoviny nebo na kostičky nakrájené brambory uvařené na loupačku.
Jak zavařit vařené maso
V konzervárnách se používá sterilace při teplotě 120 °C, v domácích podmínkách je nutné potraviny sterilovat dvakrát s časovým odstupem. Maso, ale i zeleninu či houby ve slaném nálevu zavařujte první den 2 hodiny při 100 °C, nechte vychladnout a po 24 hodinách zavařujte opět při 100 °C alespoň hodinu.
Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.Pokud tuku není na hladině příliš, můžete na povrch položit kuchyňskou papírovou utěrku, nechat ho k ní přilnout a následně vyhodit. Papírovými utěrkami také můžete vyložit cedník nebo sítko, odstátý vývar přes ně opatrně slít a zachycený tuk pak i s utěrkou vyhodit.
Co patří do vývaru : Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.