Antwort Co udělat ze stare bagety? Weitere Antworten – Co udělat se starou bagetou

Co udělat ze stare bagety?
Když je chuť na sladké

Plátky bílého pečiva (bagety nebo toustového chleba) se namáčí v rozšlehané směsi vajec, smetany, vanilkového cukru a skořice. Následně se opékají na rozpálené pánvi s máslem z obou stran dozlatova. Před podáváním se přelijí např. medem a doplní ovocem dle chuti.Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.Chléb, rohlíky, housky a kaiserky

Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva. Teplé vlhké prostředí obnoví křupavost kůrky a měkkost střídky a vy si po vyndání z trouby užijete pečivo chutnající jako čerstvé.

Jak Rozpéct starou bagetu : Rozložte mražené pečivo na plech vyložený pečicím papírem. Ujistěte se, že mezi kousky pečiva je dostatečný prostor, aby se mohlo rozpínat. Vložte plech s pečivem do předehřáté trouby a nastavte si čas dle návodu na obalu. U kaiserek se doporučuje čas 8 minut, u baget až 14 minut.

Co ze starého pečiva

Starší pečivo můžete využít nejjednodušším způsobem například na strouhanku. Stačí jej nakrájet na kusy a nechat opravdu dobře proschnout, následně rozemlít. Hotovou strouhanku je třeba uzavřít do suché, čisté nádoby. Používá se dle potřeby na obalování i zahušťování jídel, nebo jako posypka pro sladká jídla a dezerty.

Jak ozivit bagetu : Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.

Polijte pečivo vodou

Pokud se jedná o již nakrojené pečivo, snažte se proud vody směřovat spíše na kůrku. Pokud se namočí i řezná strana, nevadí to. Takto namočené pečivo zabalte do hliníkové fólie (alobalu). Takto připravené pečivo vložte do studené trouby a teprve teď ji začněte předehřívat na 150 °C.

Trvanlivost: 1 – 7 dnů nebo zmrazit

1 den: je třeba počítat s tím, že rohlíky a křehké pečivo vydrží čerstvé jeden den. Pokud je ještě čerstvé a křehké zmrazíte, pak se prodlouží jejich životnost na 6 – 8 měsíců. 3 – 5 dní: pšeničný chléb má dobu spotřeby několik dní, tmavší pečivo vydrží obvykle déle.

Jak se dělá Chlebova polevka

Chléb nakrájíme a rozvaříme v menším množství vývaru. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.Horkovzdušnou troubu nechte vyhřát na 200°C. Staré pečivo postříkejte vodou z rozprašovače a umístěte jej do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečte přibližně 5 minut. Pokud chcete v troubě rozpéct bochník chleba, pak předehřejte troubu na 250°C.Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.

Mnohem lepším řešením je pro tyto případy použití horkovzdušné trouby, která se postará právě o onu vytouženou křupavost. Horkovzdušnou troubu nechte vyhřát na 200°C. Staré pečivo postříkejte vodou z rozprašovače a umístěte jej do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečte přibližně 5 minut.

Jak uchovat bagety cerstve : První doporučení se týká „obyčejného“ pečiva, jako jsou chleby, bagety nebo rohlíky. Tyto druhy pečiva by měly být skladovány v suchu a mimo přímé slunce. Papírový sáček nebo bavlněný pytlík jsou pro skladování tohoto druhu pečiva ideální, neboť umožňují cirkulaci vzduchu, která zabraňuje vzniku plísní.

Proč nedávat pečivo do lednice : Přebytky chleba či pečiva do lednice také rozhodně nepatří – začnou zde totiž rychle vysychat, tvrdnout a drobit se. K jejich správnému skladování plně postačí čistá utěrka, do které chléb či pečivo zabalíte, a umístíte do chlebníku. Pečivo neskladujte v igelitových sáčcích – v nich rychle vzniká plíseň.

Jak si udělat chlebový kvásek

Kvásek je hrst čistě namleté celozrnné hladké žitné mouky smíchané s vlažnou vodou. Směs si rozmícháme v uzavíratelné sklenici, kterou necháme stát v teple, samozřejmě zatím bez víčka. Směs začne zhruba po čtyřech dnech kvasit a vznikne malý živý organismus.

Výborná lehká polévka plná svěží zeleniny je dokonalý životabudič. Podávejte ji efektně naservírovanou ve vydlabaném chlebu nebo jen tak na talíři s kouskem pečiva k zakousnutí. Pro výraznější chuť můžete do polévky nastrouhat trochu parmezánu.Doporučujeme chléb zabalit do čisté utěrky nebo plátýnka, aby mohl dýchat. Skladování pečiva v igelitovém sáčku není optimálním řešením, pokud už sáhnete po pytlíku, tak po tom papírovém. V mikrotenovém sáčku pečivo sice pomaleji tvrdne, ale rychleji tzv. gumovatí.

Jak Rozpéct bagetu v troubě : Horkovzdušnou troubu nechte vyhřát na 200°C. Staré pečivo postříkejte vodou z rozprašovače a umístěte jej do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečte přibližně 5 minut. Pokud chcete v troubě rozpéct bochník chleba, pak předehřejte troubu na 250°C.