Antwort Co udělat ze zbylých bílku? Weitere Antworten – Co udělat se zbylými bílky
Co se zbylými bílky Pudinky jsou jen jedna z možností. Snadno připravíte i výtečnou omeletu nebo netradiční majonézu
- Široké využití bílků Občas po přípravě jídla zbudou bílky.
- Omeleta z bílků Výbornou možností, jak využít bílky, je omeleta.
- Biskupský chlebíček z bílků
- Majonéza z bílků
Ze zbylých bílků můžete připravit výbornou majonézu nebo tatarskou omáčku. Také je můžete použít místo celých vajec k obalování řízků. Bílky nalijte do potravinové fólie pomazané olejem, zavažte do ranečku a uvařte ve vroucí vodě. Můžete je předem ochutit solí, pepřem, bylinkami, mletou paprikou apod.Bílkovou polevou můžete zdobit perníčky, ale i slavnostní dorty. Využijete k tvorbě cukrových krajek nebo k psaní písmen a číslic. Na cukroví ji lze i zapéct, jako v receptu na ořechové hvězdičky s bílkovou polevou.
Co udělat z bílků na slano : Bílky ušlehat do tuhého sněhu, přidat strouhaný sýr, ochutit podravkou a zahustit hrubou moukou(nutno hustotu vyzkoušet, já to dávám od oka). Lžicí dáváme na pánev a po obou stranách opékáme, málo tuku.
Jak dlouho vydrží bílky
V lednici: Ihned po oddělení od žloutku je třeba bílky uzavřít do plastové nádoby s víčkem. Syrové bílky při správném skladování vydrží v lednici až 20 dní. V mrazáku: Bílky opět uložíme do nádoby s víčkem a tentokrát je vložíme do mrazáku. Skladovat je můžeme při teplotě -15oC až 12 měsíců.
Jak dobře vyšlehat bílky : Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Až v této chvíli bílky osolte a přidejte kypřicí prášek a pokračujte ve šlehání. Jakmile po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.
Z bílků ušleháme pevný sníh a po částech do něj zašleháme cukr. Sníh šleháme v páře do zhoustnutí, pak z lázně vyjmeme a šleháme do vychladnutí. Po kapkách přiléváme do sněhu za stálého šlehání rozehřáté máslo. Šlehačku připravujeme těsně před podáváním, brzy zeřídne.
Jak skladovat vaječné bílky
Syrové bílky při správném skladování vydrží v lednici až 20 dní. V mrazáku: Bílky opět uložíme do nádoby s víčkem a tentokrát je vložíme do mrazáku. Skladovat je můžeme při teplotě -15oC až 12 měsíců.
Jak udělat bílou polevu na cukroví
POSTUP: Bílek rozklepněte do misky, přidejte pár kapek citronové šťávy a po troškách začněte přisypávat moučkový cukr, který metličkou do bílku zamíchejte. Cukr přidávejte do té doby, dokud poleva nebude mít požadovanou konzistenci. I přes zažitou českou představu nesmí být poleva úplně hustá.Základem dortu Pavlova je křehký sněhový korpus [bezé], který se nepeče, ale suší a trouba by se během sušení neměla otevírat. Díky nižší teplotě tvar dortu mírně naběhne a sněhové těsto se pomalu usuší, čímž si zvenčí vytvoří křupavou krustu a uvnitř zůstane vláčné. Svou konzistencí připomíná "pusinku" nebo makronku.Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.
Jak poznat zkažené
Pokud by bylo zkažené, znehodnotili byste si tím i ostatní čerstvá. Proto nožem vejce rozklepněte a nejdříve k němu čichněte a až pak přidejte k ostatním. Je dobré sledovat také barvu bílku: Jakmile je nazelenalý, načervenalý nebo v něm plavou černé nebo zelené skvrnky, raději ho nejezte.
Čím zpevnit sníh : Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.
Jak dlouho trvá vyšlehat bílky : V momentě, kdy po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný. Ideální našlehanost bílků nastává zhruba po 10 minutách šlehání.
Co přidat do šlehačky aby ztuhla
Krém zachrání i lžíce práškové želatiny, nabotnalé v troše vody a poté zahřáté, aby se želatina rozpustila. Nalijeme ji do smetany a znovu vyšleháme. Pár kapek citrónové šťávy také pomůže šlehačku zpevnit a ještě bude mít svěží citrusovou chuť.
Šlehání v páře
V hrnci uvařte vodu až téměř k varu. V míse, která se na hrnec akorát vejde tak, že se nedotýká dnem hladiny, ušlehejte bílky do polotuha. Postavte ji na hrnec a šlehejte – buď metličkou nebo elektrickým šlehačem, až sníh začne houstnout a tvořit lesklé špičky.Hlavně neomývat a nedávat do dveří lednice
Ani do obchodu nesmí jít omyté. Mají totiž přirozenou ochrannou vrstvu, která chrání vejce před tím, aby se do něj nic nedostalo. Zároveň zajišťuje, že vydrží déle a nezkazí se,“ popisuje chovatel.
Jak poznat zkažený Bílek : Jak poznat zkažené
Pokud by bylo zkažené, znehodnotili byste si tím i ostatní čerstvá. Proto nožem vejce rozklepněte a nejdříve k němu čichněte a až pak přidejte k ostatním. Je dobré sledovat také barvu bílku: Jakmile je nazelenalý, načervenalý nebo v něm plavou černé nebo zelené skvrnky, raději ho nejezte.