Antwort Co udělat ze zbytků masa? Weitere Antworten – Co se zbytky vařeného masa
Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto. Využít můžete také těstoviny nebo na kostičky nakrájené brambory uvařené na loupačku.Ze zbylého masa si zkuste vytvořit například rychlé rizoto. Zbylé kuřecí maso chutná například v kombinaci s brokolicí a sýrovou omáčkou také v zapečených těstovinách. Pokud vám zbylo vepřové maso v pekáčku nebo se poohlížíte po receptech ze zbytků grilování, můžete si udělat také paštiku nebo pikantní pomazánku.Zbytky vařeného nebo dušeného masa (i uzeného) zpracujeme do polévky se zeleninou – například do zelňačky nebo do kapustnice. Stačí připravit cibulový základ, uvařit polévku a před dovařením vhodit pokrájené maso. Necháme chvíli povařit a můžeme podávat třeba s kopečkem zakysané smetany.
Jak využít vařené vepřové maso : Velkou výhodou vařeného vepřového masa je, že si ho můžete rozdělit do menších zavařovaček. Jíst ho jen tak na chlebu s cibulí. Nebo! Ho použít jako základ do rizota (toho českého), dopéct si ho a podávat se špenátem a bramborovým knedlíkem.
Co ze zbytků kuřecího masa
Připravte salát či pomazánku. Nevíte, co se zbylým pečeným kuřetem Kromě klasického rizota využijete kuřecí maso i do wrapu, polévky nebo nachos.
Kam vyhodit zkažené maso : Je to nebezpečný odpad, jelikož zkažené maso může být toxické a šířit nemoci. Pokud máme maso, které nevyužijeme, měli bychom jej před vyhozením ideálně tepelně zpracovat. Maso rozhodně nepatří do bioodpadu ani na kompost, ale měli bychom jej v uzavřeném sáčku vložit do směsného odpadu.
Nejtučnější částí je svíčková, výborně se hodí k přípravě řezů a bifteků, obdobně jako hovězí. Vykostěné plecko můžeme svinout, motouzem ovázat a péct na česneku jako kýtu. Dále je vhodné k přípravě perkeltu, ragú, rizota, pilafu. K přípravě guláše využíváme šrůtku, bok a krk.
Pokud vám zůstalo od oběda kuřecí maso, máte několik možností, jak s ním naložit. Existují dva nejlepší způsoby: použít ho do polévky nebo do kuřecího soté.
Jak zlikvidovat zkažené maso
Je to nebezpečný odpad, jelikož zkažené maso může být toxické a šířit nemoci. Pokud máme maso, které nevyužijeme, měli bychom jej před vyhozením ideálně tepelně zpracovat. Maso rozhodně nepatří do bioodpadu ani na kompost, ale měli bychom jej v uzavřeném sáčku vložit do směsného odpadu.Jak připravit šťávu z výpeku
Po každém restování masa na pánvi nám zbyde "výpek", což je přebytečná šťáva z masa, která je skvělým základem pro omáčky. Do ještě horkého výpeku na pánvi vlijeme šálek vývaru a promícháme. Zvýšíme si plamen a šťávu redukujeme tak dlouho, dokud nezhoustne.
- Vepřové koleno pečené na jablkách s kroupovými placičkami. Hlavní chody.
- Vepřové s mrkví na kmínu a česneku. Hlavní chody.
- Pekelná směs s bramboráky. Hlavní chody.
- Vepřové kotlety po debrecínsku.
- Vepřové válečky ve smetanovém těstíčku.
- Vepřové kotlety s kaštanovou omáčkou.
- Vepřová kapsa se zelím.
- Vepřové závitky na smetaně
Když na mase ponecháme kost, říkáme mu kotleta. Když váleček masa vykostíme a ponecháme ho v celku, máme pečeni. Abychom vám ještě trošku zamotali hlavu, musíme dodat, že vykostěné kotletě, tedy pečeni, se také říká karé. Za pečeni označujeme i přední část masa, blíže k pleci.
Co je to drůbeží maso : Drůbeží maso je jemné a křehké, je zdrojem plnohodnotných bílkovin, minerálních látek a vitaminů. Kvalitu a chuť masa ovlivňuje krmení, druh a stáří zvířat. Drůbeží maso je bělomasé (krocan, krůta a kur domácí) nebo červenomasé (perlička, kachna, husa, holub).
Co s masem z vývaru : Další variantou, co s obranným masem z vývaru, je udělat si z něho hlavní chod. Výborně se bude hodit na recepty s trhaným masem, na zeleninovo-masové karbanátky či placičky. Z kousku masa si tak uvaříte jak polévku, tak hlavní jídlo, navíc budete vařit beze zbytků.
Co dělat když maso smrdí
Odpověď: Pokud máte přemražené maso a chcete se zbavit jeho zápachu, nechte ho marinovat v citronové šťávě. Citronová šťáva nejen neutralizuje zápach, ale také zvýší chuť masa.
Správným řešením vzhledem k platnosti zákona č. 91/1996 a vyhlášky č. 451/2000 Sb., která zakazuje zkrmování zbytků jídel a také ke zmíněným normám o používání drtičů, je zbytky ukládat v uzavřených kontejnerech a předávat je specializované firmě k odborné likvidaci za úhradu.Nejtučnější částí je svíčková, výborně se hodí k přípravě řezů a bifteků, obdobně jako hovězí. Vykostěné plecko můžeme svinout, motouzem ovázat a péct na česneku jako kýtu. Dále je vhodné k přípravě perkeltu, ragú, rizota, pilafu. K přípravě guláše využíváme šrůtku, bok a krk.
Jak zpracovat jehněčí maso : Jehněčí maso nabízí mnoho možností, jak si na něm pochutnat. Hřbet a žebra můžeme marinovat a grilovat. Velkou pochoutkou je také jehněčí guláš, čevabčiči, nebo ragú, které připravíme z jehněčího boku. Z jehněčí kýty naopak připravíme rychlé minutky.