Antwort Co uvařit ženě po porodu? Weitere Antworten – Co nesmi ženy po porodu

Co uvařit ženě po porodu?
Co nejíst Kvůli nadýmání nekonzumujte čočku, fazole, kedlubny, květák, brokolici, zelí, pórek a cibuli. Naopak mezi vhodné čerstvé potraviny patří hrušky, loupaná rajčata a banány. Tato omezení se vztahují na první dny po porodu.Neocenitelnou polévkou právě v šestinedělí je silný slepičí nebo hovězí vývar. Polévka nejen zahřeje, ale dodá tekutiny a minerály a opravdu vlije sílu do celého těla. Tím spíše, že i konzumace třeba z hrnečku je možná i v posteli při kojení.Strava kojící matky by měla být především pestrá. Měla by obsahovat dostatek přírodních vitaminů a vlákniny. Matka by měla jíst dostatečné množství ovoce a zeleniny, libové maso, vejce, ryby a mléčné výrobky, včetně výrobků kysaných.

Co je nutné zařídit po narození dítěte : po porodu

  1. Vybrat jméno dítěte a zařídit mu rodný list.
  2. Zažádat o otcovskou.
  3. Nahlásit dítě zdravotní pojišťovně
  4. Zažádat o rodičovský příspěvek.
  5. Zjistit, jak přihlásit dítě k platbě za komunální odpad.
  6. Zažádat o porodné
  7. Zažádat o přídavek na dítě

Jak často měnit vložky po porodu

Vložky (porodnické bez fólie) mají být měněny často, ne až když jsou prosáklé. V prvních dnech po porodu se doporučuje si měnit vložky minimálně 1x za dvě hodiny. Genitál by měl co nejvíce „větrat“. Spodní prádlo má být především vzdušné (síťované kalhotky).

Co nejíst při kojení novorozence : Co nejíst při kojení

  • nepasterizované mléčné výrobky.
  • plísňové sýry.
  • syrové maso a vejce.
  • nadýmavou zeleninu (květák, zelí, kapustu, cibuli)
  • příliš kořeněná a slaná jídla.
  • kávu a silný černý čaj ve větším množství, alkohol, další nápoje s kofeinem a chininem.

Co nejíst při kojení

  • nepasterizované mléčné výrobky.
  • plísňové sýry.
  • syrové maso a vejce.
  • nadýmavou zeleninu (květák, zelí, kapustu, cibuli)
  • příliš kořeněná a slaná jídla.
  • kávu a silný černý čaj ve větším množství, alkohol, další nápoje s kofeinem a chininem.


Na podporu tvorby mléka

Může se však stát, že i přesto budete mít málo mléka, a tehdy nastupují potraviny, které podporují laktaci, tedy tvorbu mateřského mléka. Do jídelníčku byste tedy měla zahrnout fenykl, oves, pivní kvasinky a pískavici, která se běžně nachází v doplňcích výživy pro kojící maminky.

Co nesmí jíst kojící ženy

Ze začátku kojení se doporučuje vyhnout se nadýmavým potravinám a později je zařazovat postupně a opatrně. Jaké nadýmavé potraviny kojení ovlivňují Z nejvíce nadýmavých jmenujme zejména čerstvé pečivo, česnek a cibule, hrách, čočka, fazole a zelí. Pozor dejte také na příliš kořeněná a pálivá jídla a na perlivé nápoje.Nejvhodnější jsou masové a zeleninové vývary, dušené libové maso a zelenina, kvalitní pečivo a dostatek čerstvého ovoce a samozřejmě dostatek tekutin. Po porodu je také třeba doplnit železo, vápník a hořčík.Ale potřebujete mít dostatečný přísun živin, proto si vytvořte zásoby jednoduchých jídel, která můžete jen popadnout a sníst, jako jsou vejce natvrdo, oříšky, zelenina s humusem, ovoce a jogurty. Zvláště pokud kojíte, je důležité jíst dostatek luštěnin a ovesných vloček, které podporují tvorbu mléka.

Na matriku můžete jít kdykoliv v průběhu těhotenství, potřebovat budete těhotenskou průkazku, doklady totožnosti a rodné listy obou rodičů. Pokud přiznání otcovství k porodu nepřinesete, získá miminko příjmení automaticky po vás (úpravy lze provést dodatečně po porodu).

Kolik vložek za den je normální : porodnické vložky – alespoň 40 kusů. Počítejte s tím, že jich může, podle síly krvácení, být velmi velká spotřeba, protože je nutno je často měnit a občas se jich používá i více najednou. Ze začátku se to může vyšplhat až ke 20-30 kusům za den!

Co se nesmí v šestinedělí : V šestinedělí je důležité dbát především na dostatečnou hygienu. Je doporučené časté sprchování, ideálně po každém použití WC, koupání by se mělo vynechat úplně. Používání a pravidelná výměna porodnických či klasických hygienických vložek jsou rovněž nezbytností. Je však nutné dodržovat i hygienu duševní.

Co nedělat při kojení

Níže je seznam potravim, co nejíst při kojení:

Tepelně neupravené výrobky, jako jsou majonézové saláty, syrová vejce a maso, uzené ryby, nepasterizované mléčné výrobky, či zrající nebo plesnivé sýry. Příliš kořeněné, mastné, nebo sladké pokrmy. Nápoje obsahující alkohol, kofein, nebo chinin.

Mezi nejčastější babské rady pro podporu laktace patří: pití černého piva, silné slepičí vývary, maso holoubat, bylinky (kmín, anýz, jestřabina), neloupané mandle, pivovarské kvasnice.Ze začátku kojení se doporučuje vyhnout se nadýmavým potravinám a později je zařazovat postupně a opatrně. Jaké nadýmavé potraviny kojení ovlivňují Z nejvíce nadýmavých jmenujme zejména čerstvé pečivo, česnek a cibule, hrách, čočka, fazole a zelí. Pozor dejte také na příliš kořeněná a pálivá jídla a na perlivé nápoje.

Co se nesmí při kojení : Jídelníček pro kojící maminky by tedy měl obsahovat: Sacharidy (zejména obiloviny, těstoviny, brambory, pečivo a rýže v množství 5 – 6 porcí denně) Bílkoviny (ryby, drůbež, maso, vejce a luštěniny v množství 1 – 3 porce denně) Mléko a mléčné výrobky (3 – 4 porce denně)