Antwort Co Uvarit se zelím? Weitere Antworten – Co uvařit se zelím

Co Uvarit se zelím?
Recepty ve výběru

  1. Kachna s červeným zelím a bramborovým knedlíkem.
  2. Segedínský guláš
  3. Závin se zelím kysaným a masem uzeným.
  4. Placky se zelím, prejtem a jelítkem.
  5. Bramborové halušky se zelím a uzeným bůčkem.
  6. Rohlíčky se zelím.
  7. Bramborové knedlíky plněné mletým masem na červeném zelí
  8. Bramborák plněný zelím.
  1. Zapečené vrstvené zelí s mletým masem. Více než hodinu.
  2. Zelňáky se škvarky. Do hodiny.
  3. Zelí s kokosem a nudlemi. Do 30 minut.
  4. Pomalu pečená vepřová krkovice na zelí Více než hodinu.
  5. Pikantní zelný salát. Do hodiny.
  6. Zelná polévka s houbami a kroupami. Více než hodinu.
  7. Nudle se zelím a slaninou. Do hodiny.
  8. Zelné palačinky. Do hodiny.

Recepty z kysaného zelí

Nejzdravější je domácí a tepelně neupravené. S uzeným tempehem nebo tofu je nedostižné v kombinaci se šťouchanými brambory, noky, haluškami, chlupatými či bramborovými knedlíky. Je taky základem segedínského guláše, polévky zelňačky nebo zelných placek – zelňáků.

Co se zbytkem zelí : Zelňačka je sázka na jistotu. Ale co třeba zkusit “schovat” zelí do polévky ruský boršč, kroupové se zeleninou, fazolové krémové s koprem, zeleninové quinoové, atp. Zelí se hodí prakticky do každé polévky, včetně ranní miso polévky.

Jak spařit zelí

Zelí nakrájejte najemno. Litrem vařící vody pak pokrájené zelí zalijte a přibližně 5 minut ho pod pokličkou spařujte. Pak je propláchněte studenou vodou a nechte pořádně v cedníku okapat.

Jak jíst kysané zelí : Aby zelí plnilo svůj léčivý efekt, je ideální konzumovat denně množství zhruba jedné kompotové misky. Zelí je možné různě dochutit, třeba cibulkou, paprikou a rajčaty. Skvěle chutná i syrové kysané zelí, ze kterého jsme vymačkali šťávu a přimíchali do něj vařenou čočku nebo brambory a ochutili majoránkou či bazalkou.

Základem je nakrájené zelí, které zakápnu dobrým olejem, osolím a pocukruji. Opepřím a přidám trochu octa. A dál mačkám a mačkám, až ze zelí teče šťáva a chutě se propojí. Zelí je pak křehké, šťavnaté a velmi chutné.

Do hrnce dáme kysané zelí, které nemusíme propírat, pouze vymačkáme šťávu. Přidáme cibuli a zalijeme částí vody. Hrnec přikryjeme pokličkou a vaříme asi 10 minut. Pak zelí podle chuti dosolíme a dochutíme krupicovým cukrem.

Proč pít šťávu z kysaného zelí

Z toho všeho lze usoudit, že je pití zelné šťávy výborný detox organizmu. Obsahuje vysoký podíl vitamínu C a organických látek. Dále vitamin U, který je prospěšný pro správnou funkci žaludku a dvanácterníku. A také vitaminy A, B1, B2, C, K, železo, fosfor, sodík, vápník a draslík.Podušené zelí rozmixujte společně s vejci. Ke směsi přidejte celozrnnou mouku, sůl, pepř, majoránku a 2 stroužky česneku, promíchejte a ze vzniklého těsta vytvarujte placky. Rozpalte si pánev s olivovým olejem a zelné placky opékejte na mírném plameni 4 minuty z každé strany.Zelí, cibuli a celer (nezapomeňte před krájením oškrábat vrchní tužší vlákna) nakrájíme na drobné kostičky, mrkev na tenké nudličky. Majonézu smícháme se solí, pepřem, cukrem, vinným octem a citronovou šťávou a do dresinku vmícháme zeleninu. Necháme v lednici proležet.

Dlouho kvašená zelenina má hodně dlouhou trvanlivost, v chladu sklepa se běžně skladuje po celou zimu. Hotové pickles musíte skladovat v lednici, kde vám vydrží několik týdnů.

Na co je dobře Hlavkove zeli : Například čerstvá šťáva z bílého zeli uklidňuje žaludek, působí proti kašli a pomáhá při léčbě žaludečních vředů a dvanácterníku. Aby si zelí zachovalo co nejvíce prospěšných látek a vitamínů, je dobré konzumovat ho v tepelně neupravené (například studený zelný salát, chipsy ze zelných listů atd.) či kysané podobě.

Jak udělat salát z čínského zelí : Zelí nakrájíme na nudličky, cibuli nadrobno, rajčata na osminky, okurku na kostičky papriku na tenké proužky a mrkev nahrubo nastrouháme. Všechnu zeleninu dáme do mísy a opatrně smícháme. Zalijeme zálivkou z oleje, octa a cukru nebo přidáme tatarskou omáčku. Salát opatrně promícháme a dáme vychladit.

Jak se dělá salát Coleslaw

Zelí, cibuli a celer (nezapomeňte před krájením oškrábat vrchní tužší vlákna) nakrájíme na drobné kostičky, mrkev na tenké nudličky. Majonézu smícháme se solí, pepřem, cukrem, vinným octem a citronovou šťávou a do dresinku vmícháme zeleninu. Necháme v lednici proležet.

Do hrnce dáme kysané zelí, které nemusíme propírat, pouze vymačkáme šťávu. Přidáme cibuli a zalijeme částí vody. Hrnec přikryjeme pokličkou a vaříme asi 10 minut. Pak zelí podle chuti dosolíme a dochutíme krupicovým cukrem.Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.

Jak často pít šťávu z kysaného zelí : Zelná šťáva má vysoký obsah vitamínu C a organických látek. Doporučené dávkování pro začátečníky: 100 – 200 ml denně před jídlem. Pokud si nemůžete na chuť zelné šťávy zvyknout, kombinujte ji ze začátku se šťávou z mrkve či celeru. Na dně sklenice může docházet k usazování sedliny, což je normální jev.