Antwort Co vše vyndat při bezpecnostni kontrole na letišti? Weitere Antworten – Co projde letištní kontrolou
Zváží a označí vám zavazadlo a vytiskne palubní vstupenku. S ní a vaším palubním zavazadlem se už můžete vydat na letištní kontrolu. Tam zkontrolují, že nepřevážíte nic nebezpečného a zakázaného (zbraně, ostré předměty, tekutiny nad 100 ml a jiné). Za kontrolou opět budete potřebovat obrazovku či odletovou tabuli.Věci, co nesmí do letadla v EU
Do kabinové tašky nesmějí ani paralyzéry, slzné plyny a pepřové spreje nebo repelenty. Do kabiny dále nepatří holící břitvy a jiné ostré předměty, vrtáky a další dělnické nářadí, baseballové pálky a podobné tupé věci, které by vás při zásahu zranily.Před vstupem na území některých zemí a následně než je opustíte, musíte v některých případech vyplnit a odevzdat tzv. přistávací kartu (landing card), nebo naopak odletovou kartu (departure card). V některých zemích se k těmto formulářům ještě přidává formulář celní deklarace.
Co predlozit při odbaveni zavazadla : Příruční zavazadla položte na pás letištního skeneru. Pokud máte s sebou jídlo pro dítě nebo léky, vyjměte je ze zavazadla. Umístěte je společně se svrchním oděvem v plastové přepravce. Do přepravky vložte také kovové předměty, které máte na sobě – opasek, hodinky, klíče, mince a elektroniku – mobil, tablet atd.
Co kontroluji na letišti Papirkem
„U namátkou vybraných cestujících vezme kontrola vzorky pomocí malého papírku, kterým se otře oděv, zavazadla nebo například kůže na rukou. Tyto vzorky pak stačí jen vložit do přístroje, který vyhodnotí, zdali kontrolovaná osoba manipulovala s výbušninami,“ uvedla mluvčí letiště Marika Janoušková.
Co se nesmí do kufru : 12 věcí, které nepatří do odbaveného zavazadla
- Výbušniny, zábavná pyrotechnika.
- Střelné zbraně
- Nože, břitvy, sekery.
- Chemické a toxické látky.
- Hořlaviny, kyseliny, žíraviny.
- Žhavící zapalovače.
- Radioaktivní, toxické a infekční látky.
- Obranné spreje, repelenty.
Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.
Pokud jej zapomenete vypnout nebo přepnout do režimu pro provoz v letadle, bude váš telefon soustavně hledat signál. Pilotům se pak ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk, jako když máte mobilní telefon blízko rádia a někdo vám začne volat. Záleží přitom na samotném přístroji, typu letadla a také na výšce.
Co vyndat z příručního zavazadla při kontrole
Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.Tekutiny , které si hodláte vzít na palubu letadla, jako jsou například aerosoly, nápoje, zubní pasta, kosmetické přípravky (spreje, gely, krémy), musí být umístěny v průhledném igelitovém sáčku o maximálním objemu 1l. Objem žádné z nádob v sáčku nesmí překročit 100 ml.Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.
Nástup do letadla
Místo v letadle je pro všechny. Personálu ukážete palubní vstupenku a cestovní doklad. Následně buďto nástupním mostem, autobusem nebo pěšky po letištní ploše dojdete k letadlu. Při nástupu do letadla bývá zvykem ještě jednou ukázat palubní vstupenku a pozdravit se s palubním personálem.
Co všechno vidí rentgen na letišti : Kontrolu obsahu zavazadel na letišti má pak za úkol rentgenové záření: dnes už není tak silné, aby poškodilo třeba převážené filmy, ale pro lidské zdraví by jeho dávky byly nevhodné. Záření prochází zavazadlem a věcmi uvnitř a zobrazí jejich tvary. Dá se poznat i materiál, z něhož jsou vyrobeny.
Jak si zabalit hygienu do letadla : Klasické a všeobecně známé omezení představují tekutiny. Jakékoliv tekutiny smíte převážet jen v lahvičkách o maximálním objemu 100 ml. Všechny lahvičky musí být pohromadě v průhledném uzavíratelném obalu o maximálním objemu 1 litr. Celkem tedy můžete na palubu s 10 lahvičkami o objemu 100 mililitrů.
Kolik kosmetiky do letadla
Kosmetika
Je potřeba nakoupit je ve 100 ml balení, rozdělit do lahviček v přijatelném objemu anebo vložit do odbaveného zavazadla. Tam může být objem jedné tekutiny maximálně 1 litr.
Všichni cestující musí projít bezpečnostní kontrolou, která zahrnuje rentgenové skenery zavazadel a osobních věcí, z důvodu eliminace nežádoucích předmětů, které cestující nesmí brát na palubu. Ke kontrole se dostanete díky kódu na vaší letence.Lithiové baterie, akumulátory a powerbanky
mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů) a powerbanky jsou povoleny pouze v příručním zavazadle. Výkon baterie nesmí přesáhnout 100 Wh. U baterií s vyšším výkonem, v případě pochybností o možnostech přepravy, kontaktujte leteckou společnost.
Co nesmí do letadla jidlo : Jaké potraviny NENÍ povoleno brát si s sebou do letadla
Existují určité druhy potravin, které není dovoleno brát s sebou do letadla z bezpečnostních a ochranných důvodů. Patří mezi ně veškeré tekuté nebo gelové potraviny, které přesahují 3,4 unce, jako je polévka, džem, sirup nebo máslo.