Antwort Co všechno můžou křečci jíst? Weitere Antworten – Co všechno mohou křečci jíst
Křeček na chov nepotřebuje žádné extra speciality. Základem krmení pro křečka jsou obiloviny a zrniny. K nim patří pšenice, ječmen, oves, kukuřice, čirok, světlice barvířská (kardi), případně i žito, pohanka a konopné semínko.Základním krmivem je tedy speciální krmná směs pro křečky a křečíky, kterou občas doplňte tučným moučným červem. Dále jim můžete jednou za čas dopřát pamlsek či nenadýmavé druhy ovoce či zeleniny, vhodná je například mrkev či kousek jablka.Zakázané krmivo pro křečka jsou solené výrobky, jako jsou tyčinky nebo sušenky, cibule, česnek, citrusy, čokoláda a jiné sladkosti, surová fazole a brambory, avokádo, lilek, cizrna, růžičková kapusta, granátové jablko, liči, mango, zelí, rebarbora, čočka a ředkvička. Jídlo křečka by nemělo obsahovat zbytky po oběde.
Co Křečci jedí : Základní složku potravy křečků a křečíků tvoří kvalitní krmné směsi a také čerstvé zelené krmivo a ovoce. Jako doplnění zdroje bílkovin můžete nabídnout moučné červy nebo hmyz (např. cvrčky).
Co nesmí jíst křečci
V žádném případě nenabízíme zvířeti alkohol, kořeněná jídla, sladkosti, kávu nebo uzeniny. Vyvracíme mýty: Mýtem v krmení křečků je podávání suchého pečiva k obroušení zubů. Žádné tvrdé pečivo zoubky zvířátka neobrousí!
Jakou zeleninu muze jíst křeček : Při výběru ovoce a zeleniny pro křečky je třeba být opatrný, protože některé druhy mohou být pro ně škodlivé. Bezpečné možnosti zahrnují: Ovoce: Jablka (bez jadřinců), hrušky, melouny, banány (v malém množství). Zelenina: Mrkev, brokolice, květák, okurky, špenát (v omezeném množství kvůli vysokému obsahu oxalátů).
Vybrané potraviny, které nejsou pro křečka vhodné a mohou být i nebezpečné:
- Ananas.
- Avokádo.
- Brambory.
- Cibule.
- Citrusy.
- Cukr.
- Česnek.
- Čokoláda.
Doporučujeme vařené kuřecí nebo rybí maso, vařené vejce, granule či kapsičky pro psy a kočky, sušené krevety, červy atd. Křečci nepohrdnou ani jogurtem či tvarohem. Bylinky podáváme křečkům hlavně čerstvé. Na trhu je možné pořídit i směsi sušených bylin.
Co má nejradsi křeček
Základ krmiva
Pro křečka jsou nejdůležitější zrniny – pšenice, ječmen, kukuřice, oves, čirok nebo kardi (světlice barvířská). Dále kukuřice, lisovaný hrách nebo svatojánský chléb (karob). Směsku lze doplnit o oves, žito, pohanku, konopné semínko, fazole mungo či ovesné vločky.Při výběru ovoce a zeleniny pro křečky je třeba být opatrný, protože některé druhy mohou být pro ně škodlivé. Bezpečné možnosti zahrnují: Ovoce: Jablka (bez jadřinců), hrušky, melouny, banány (v malém množství). Zelenina: Mrkev, brokolice, květák, okurky, špenát (v omezeném množství kvůli vysokému obsahu oxalátů).Současně mu dopřejte i šťavnaté zelené krmení – jetel, luční trávu, všechny druhy ovoce. Ze zeleniny pak mrkev, květák, listový špenát, okurku, celer nebo hlávkový salát. Křečci milují různé sušené směsi, ale i čerstvou zeleninu.
Proč křečci koušou Vždycky myslete na to, že křečci koušou jen když jsou vyděšení, je to v podstatě jejich obrana. Proto je neděste a zacházejte s nimi hezky, aby neměli důvod vás kousnout. Kdyby se tak přeci jen stalo, kousnutí mladého křečka nijak zvlášť nebolí a ani neublíží.
Jak poznat že mě má rád křeček : Řeč křečků
- Jaké zvuky křečci vydávají
- Pískání
- Kýchání
- Pištění
- Vrčení nebo prskání
- Klapání zuby.
Co se děje když křeček kýchá : Pokud křeček kýchá, teče mu z čumáku, tře si nos tlapkami, jedná se o respirační onemocnění. To může vzniknout kvůli průvanu, ale i jako důsledek stresu, např. po transportu, nebo zanesené či příliš prašné podestýlky. Obvyklým léčebným postupem je podání antibiotik.
Co nesmí křeček
Vybrané potraviny, které nejsou pro křečka vhodné a mohou být i nebezpečné:
- Ananas.
- Avokádo.
- Brambory.
- Cibule.
- Citrusy.
- Cukr.
- Česnek.
- Čokoláda.
Takové ochočení křečka může trvat tak tři týdny, ovšem je to individuální, nemyslete si, že křečci jsou všichni stejní. Někdo vám může začít důvěřovat po týdnu a jiný za měsíc. Ochočování neuspěchejte a postupujte podle níže uvedených bodů. Pokud to uspěcháte, křeček pak nemusí být ochočený a musíte začít znova.Křečci se rádi válí v podestýlce, která se tak může znečistit močí a výkaly. Pokud není podestýlka pravidelně měněna, začne se rozkládat a zapáchat. Je důležité čistit klec křečka alespoň jednou týdně a měnit podestýlku.
Co se stane když křeček spadne : Tyto koule mohou být pro hlodavce nebezpečné, a pokud křeček v kouli spadne např. ze schodů, může dojít i ke smrtelnému zranění. Ani ta nejlépe vybavená klec nebude křečkovi stačit pořád. Doporučuje se alespoň občas, a nejlépe každý den, vypouštět křečka mimo ubikaci do bezpečného prostoru.