Antwort Co všechno se pěstuje v Polabské nížině? Weitere Antworten – Co se pěstuje v Polabské nížině
V současnosti dominuje v Polabské nížině pěstování obilovin, kukuřice a řepky.V nížinách, kde je zároveň teplejší podnebí a nejúrodnější půdy, se nejlépe daří pěstování obilí – pšenice, žita, ječmene, ovsa, kukuřice. Nejvhodnějšími oblastmi jsou Polabí, Haná a úvaly jižní Moravy. Z obilných zrn se získává ve mlýnech mouka na chléb, rohlíky či koláče. Z ječmene se dále vyrábí slad k výrobě piva.V podhůří – jabloně, švestky, višně. V nížinách – cukrovka, pšenice. V pahorkatinách – ječmen, oves, žito.
Co se chová v Polabí : Zemědělskou produkci můžeme rozdělit na živočišnou a rostlinnou. Z rostlinné produkce jsou nejdůležitější obiloviny (hlavně pšenice a kukuřice), cukrová řepa, ovoce a zelenina. Z té živočišné pak chov prasat, drůbeže, skotu a ryb.
Co se pěstuje v Pádské nížině
Pěstuje se zde především pšenice, kukuřice, rýže a vinná réva, chová se zde dobytek. Vedle Pádu a jeho přítoků (Tanaro, Ticino, Adda) do Pádské nížiny ústí i další řeky – Adiže, Piave nebo Reno.
Jaké plodiny se pěstují v Polabí : Pozemky Polabí Vysoká a.s. leží převážně v katastrech obcí Vysoká n/L, Třebeš, Roudnička, Bukovina n/L, Nový Hradec Králové, Svinary, Třebechovice p/O a Štěnkov. Hlavní plodinovou skladbu tvoří obiloviny (pšenice ozimá, ječmen ozimý), dále řepka ozimá, kukuřice na siláž i zrno a vojtěška.
Nejdůležitější skupinou plodin jsou u nás obilniny, které pokrývají více než polovinu osevních ploch. Do rostlinných komodit patří obiloviny, olejniny, luskoviny, pícniny, cukrová řepa a brambory, dále ovoce, zelenina, chmel, réva vinná, léčivé, aromatické a kořeninové rostliny, květiny a školkařské výpěstky.
Polsko je významným producentem ovoce a zeleniny. Mezi nejčastější plodiny patří jablka, hrušky, švestky, višně a třešně, dále bobulovité ovoce (jahody, maliny, rybíz a angrešt).
Kam na výlet v polabi
Kam na výlet ve Středních Čechách – severovýchod
- Zámek Loučeň Hrady a zámky.
- Písečný přesyp u Píst. Jiné atrakce.
- Poděbradské jezero. Koupání
- Vlastivědné muzeum Nymburk. Muzea a historie.
- Polabské muzeum. Muzea a historie.
- Anglický park Na Ostrově
- Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus.
- Jízda v obrněném transportéru.
Nejvhodnější podmínky na rostlinnou výrobu jsou v nížinách. Na Slovensku se pěstuje hlavně obilí (60% osevních ploch), dále pak olejniny, jednoleté a dvouleté pícniny. Brambory, luštěniny a zelenina (hlavně rajčata, bílé zelí, cibule, paprika a mrkev) se pěstují celkem na asi 3% orné půdy.Nejdůležitější skupinou plodin jsou u nás obilniny, které pokrývají více než polovinu osevních ploch. Do rostlinných komodit patří obiloviny, olejniny, luskoviny, pícniny, cukrová řepa a brambory, dále ovoce, zelenina, chmel, réva vinná, léčivé, aromatické a kořeninové rostliny, květiny a školkařské výpěstky.
Na polích pěstujeme především obilniny, oko- paniny, luskoviny, ale i olejniny, pícniny, textilní plodiny a různé druhy zeleniny. Rostliny pěstované na poli nazýváme polní plodiny.
Co se nejvíce pěstuje : Nejdůležitější skupinou plodin jsou u nás obilniny, které pokrývají více než polovinu osevních ploch. Do rostlinných komodit patří obiloviny, olejniny, luskoviny, pícniny, cukrová řepa a brambory, dále ovoce, zelenina, chmel, réva vinná, léčivé, aromatické a kořeninové rostliny, květiny a školkařské výpěstky.
Co se pěstuje na polích v ČR : Na polích pěstujeme především obilniny, oko- paniny, luskoviny, ale i olejniny, pícniny, textilní plodiny a různé druhy zeleniny. Rostliny pěstované na poli nazýváme polní plodiny.
Co vše patří do zemědělství
Základní složky zemědělství
Je tvořena dvěma základními složkami, a to rostlinnou produkcí zabývající se pěstováním kulturních rostlin a živočišnou produkcí zabývající se chovem hospodářských zvířat. Obě základní složky zemědělství se dále člení na odvětví, v závislosti na komoditě, která je produkována.
Posilování šlechty a vnitřní rozbroje během 17. století oslabily zemi, takže v letech 1772, 1793 a 1795 si Rusko, Prusko a Rakousko v trojím dělení rozdělily Polsko na základě vzájemné dohody. Po třetím dělení Polska v roce 1795 tak Rzeczpospolita zanikla.Jaké hory a kdy v článku navštívíte
- Krkonoše (v létě, v zimě)
- Šumava (v létě, v zimě)
- Krušné hory (v létě, v zimě)
- Jizerské hory (v létě, v zimě)
- Jeseníky (v létě, v zimě)
- Králický Sněžník.
- Beskydy (v létě, v zimě)
- Vlašimská pahorkatina (v létě, v zimě)
Kam na výlet Bělá pod Bezdězem :
- Sportovně-rekreační areál Vrchbělá
- Zámek Bělá pod Bezdězem.
- Motorland Bělá pod Bezdězem.
- Sellnerova stezka Kokořínskem.
- Přírodní památka Velký Radechov.
- Muzeum Podbezdězí v Bělé pod Bezdězem.
- Jeskyně Cikánský kámen.
- Česká brána v Bělé pod Bezdězem.