Antwort Co z přerostlých Nakládaček? Weitere Antworten – Co s přerostlými okurky

Co z přerostlých Nakládaček?
Kvašáky jsou oblíbenou pochoutkou léta

Pokud se chystáte zpracovat přerostlé nakládačky, je vždy nutné zkontrolovat, aby nebyly hořké, nažloutlé nebo povadlé. Takové kusy raději vyhoďte. Pokud však máte křupavé okurky, které stále vypadají čerstvě, vyzkoušejte z nich letní pochoutku – kvašáky.Okurky jsou výbornou plodovou zeleninou, která patří k létu. Chutné plody se hodí především k přímé spotřebě a snadno se dají zavařovat nebo kvasit. Menší nakladačky není potřeba krájet, ale ze salátovek a hadovek obvykle připravujeme řezy. Jednou z možností, jak snadno uchovat přebytek salátovek, je mražení.Využití v kuchyni. Neobejde se bez nich bramborový salát. Naložené okurky se může využívat pro přípravu nejrůznějších zeleninových salátů, šťáv, ale i alkoholických nápojů, zejména v kombinaci s ginem. Před servírováním je vhodné okurky osolit, což podtrhne jejich chuť a zbaví je přebytečné vody.

Čím hnojit nakládačky : Základní hnojení na jaře by mělo postačovat v dávce 5 kg NPK nebo Cereritu na 1 ar, v průběhu vegetace 1x týdně přihnojení rozpustným hnojivem na list.

Proč usychají malé okurky

Zasychání mladých plodů na okurkách může mít více důvodů. Pokud se ale jedná a skleníkové, partenokarpické okurky (nepotřebují opylení), tzv. hadovky, je nejčastějším důvodem nedostatek dusíku a případně spojený s nevyrovnanou závlahou.

Na čem rostou okurky : Okurka (Cucumis), též meloun, je rod rostlin z čeledi tykvovité. Jsou to plazivé nebo popínavé byliny s jednoduchými střídavými listy a žlutými pětičetnými květy. Plodem je dužnatá bobule. Rod zahrnuje asi 60 druhů a je rozšířen v tropech a subtropech Starého světa.

Nakrouhané a osolené okurky necháme ležet 6 hodin, pak slijeme šťávu a zalijeme okurky vychladlým svařeným octem a solí (750 ml vody 250 ml octa 20 g soli, 50 g cukru). Někdy se přidával do okurek křen, jindy drcený bílý pepř či kuličky jalovce. Uchovaný v chladu vydržel okurkový salát i několik měsíců.

  1. Studená okurkoořechová polévka.
  2. Mražený okurkový salát.
  3. Okurkové plachetnice.
  4. Dušené okurky s pikantní omáčkou.
  5. Okurky zapečené s rybí nádivkou.
  6. Okurková smaženice mnoha chutí a barev.
  7. Vlažný bramborový salát s okurkou.
  8. Sterilovaný okurkový kompot.

Co se dá dělat z okurek

  1. Studená okurkoořechová polévka.
  2. Mražený okurkový salát.
  3. Okurkové plachetnice.
  4. Dušené okurky s pikantní omáčkou.
  5. Okurky zapečené s rybí nádivkou.
  6. Okurková smaženice mnoha chutí a barev.
  7. Vlažný bramborový salát s okurkou.
  8. Sterilovaný okurkový kompot.

Okurky umyjeme, propícháme vidličkou, naskládáme do větších sklenic, proložíme koprem, zalijeme převařenou horkou vodou se solí (1 l vody + 30 g soli), sklenici převážeme celofánem a necháme v teple. Za 3 až 4 dny ochutnáme.V době kdy rostlina dosáhne 60 – 70 cm, odstraníme řezem všechny listy a plody do výšky 40 – 45 cm, ponecháme pouze 1,5 – 2 cm řapíku z každého odstraněného listu (prevence proti zaschnutí).

Pokud se ale jedná a skleníkové, partenokarpické okurky (nepotřebují opylení), tzv. hadovky, je nejčastějším důvodem nedostatek dusíku a případně spojený s nevyrovnanou závlahou. Rostlina tím, že plodí a narůstají plody, pokud má akutní nedostatek N (dusíku), redukuje násadu a mladé plody zasychají.

Proč mi žloutnou malé okurky : Okurky tedy mohou žloutnout z toho důvodu, že mají příliš vysokou teplotu. I když se jedná o rostliny, které jsou teplomilné, bude potřeba, abyste jim zajistili teplotu kolem 25 °C přes den. Z toho důvodu je důležité, abyste skleník pravidelně větrali. Noční teploty dosahující 16 až 20 °C, jsou pro okurky ideální.

Co delat kdyz Zloutnou okurky : Nedostatek živin

Nechcete-li používat chemická komerční hnojiva, zkuste osvědčenou metodu našich babiček. Do odstáté vody nadrobte celý bochník chleba a přidejte 1-2 polévkové lžíce jódu. Nechte přes noc odstát a druhý den hnojivo nařeďte 10 l vody. Zálivku dopřejte okurkám dvakrát do měsíce.

Jak casto Zalevat Salatove okurky

Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy. Je třeba dávat pozor na kropení listů – pokud vodu lijeme přímo na listy, přímo tím zveme plísně na návštěvu. Nejlepší je rostlinu zalévat přímo ke kořenům.

Okurka je jednoletá rostlina, která vyžaduje hodně tepla a slunce – semena začínají klíčit kolem 10 °C. Zasejte je do země až v druhé polovině května, případně dříve při výsadbě v květináčích. Půda musí být úrodná, propustná a dostatečně vlhká. Optimální teplota pro vývoj okurek je kolem 20-25 °C.Zeleninu a ovoce uchovávejte zejména v plastových kontejnerech ve spodní části lednice. Pokud chcete, aby vám zejména zelenina vydržela čerstvá, musíte se postarat o to, aby nevyschla. To zajistíte plastovými sáčky, do kterých zabalíte například rozbalený salát nebo salátovou okurku.

Co se hodí k Okurkovému salátu : Svěží, lehký a dietní okurkový salát je příjemným zpestřením nedělního oběda. Skvěle se hodí k řízkům nebo k pečenému kuřeti, ale také jen jako osvěžující svačinka v horkém letním dni.