Antwort Co z uvařených špaget? Weitere Antworten – Co se zbytkem uvařených špaget

Co z uvařených špaget?
Těstoviny: špagetová frittata

Tip: Jídlo obdobně připravíte i jen z malého zbytku těstovin, které (klidně včetně omáčky, se kterou jste je původně vařili) zapečte s jedním vajíčkem v malé misce. Přidat můžete i sušená rajčata, sýr feta, špenát, proužky opečené cibule nebo třeba masové kuličky z tohoto receptu.Za nejslavnější kombinaci se špagetami platí ty boloňské. Boloňskou omáčku je ale mnohem lepší konzumovat s tagliatelle, širokými nudlemi. Mezi recepty, které se dělají speciálně ze špaget, patří špagety carbonara nebo aglio olio. Těstoviny (nejen) s tuňákem II.Voda z těstovin se zužitkuje i do zeleninových nebo masových vývarů a tvoří základ různých polévek. Stejně tak dobře slouží k předmáčení a vaření luštěnin nebo k vypracování těsta na pizzu a chleba – škrob napomáhá při kynutí a změkčuje střídu.

Co se dá udělat z těstovin : Nejlepší recepty na těstoviny

  1. Zapečené těstoviny s brokolicí do 60 minut.
  2. Špagety puttanesca. do 30 minut.
  3. Těstoviny s tempehem a sušenými rajčaty. do 30 minut.
  4. Těstoviny s dýňovou omáčkou a špenátem.
  5. Spaghetti Carbonara.
  6. Boloňské špagety s červenou čočkou.
  7. Těstoviny s pestem z mrkvové natě
  8. Krémové fusilli s křupavým květákem.

Jak uchovat uvařené špagety

Uchovávání hotových těstovin

Kuchaři doporučují konzumovat těstoviny ihned po uvaření. Ale v případě potřeby lze skladovat v lednici v uzavřené nádobě. Může to být plastová nádoba s víkem nebo jiná nádoba těsně pokrytá potravinářskou fólií nebo fólií. Vařené těstoviny lze skladovat v chladničce ne déle než 2 dny.

Jak dlouho vydrží uvařené špagety : Vařené těstoviny uchovávej ve vzduchotěsném balení a aby déle vydržely, je vhodné je vložit do lednice do dvou hodin po uvaření. Při teplotě +4-5 °C vydrží čerstvé nejméně pět dní. Předtím, než je budeš chtít vyhodit, je ochutnej, pokud nezapáchají a vypadají dobře, není důvod proč je vyhazovat.

Těstoviny smíchané s omáčkou nebo třeba boloňské špagety vložte do zapékací misky. Ohřívejte cca 20 minut v rozehřáté troubě na 180 °C. Již uvařené těstoviny ohřejte tak, že je vložíte v sítku do vařící vody. Tam se prohřejí za cca 30 sekund.

Rozvařené těstoviny zapečte nebo z nich udělejte frittatu

Před dopečením ještě posypte strouhaným sýrem. Další variantou je usmažit si frittatu. Kromě rozvařených těstovin potřebujete ještě cukety, vejce, mléko strouhaný sýr, máslo a sůl, ale zužitkujete i uzeniny, ztvrdlé sýry a můžete použít i další zeleninu.

Co do zapečených těstovin

Ke kombinaci kuře, těstoviny se výborně hodí zelená zelenina, především čerstvý listový špenát, kapusta nebo chřest. Jemnou chuť a konzistenci dodají také sýry typu eidam, čedar, ricotta, na posypání parmazán.Jak udělat jednoduchou sýrovou omáčku

Těstoviny uvaříme v osolené vodě podle návodu na obalu. Cibuli a česnek nakrájíme nadrobno a krátce opečeme na oleji. Zaprášíme moukou a uděláme jíšku, kterou krátce opečeme a postupně zalijeme studeným mlékem. Přidáme nastrouhané sýry, okořeníme a povaříme ještě 10 minut.Po slití vody těstoviny propláchněte studenou vodou, čímž okamžitě zastavíte proces vaření uvnitř a těstoviny nebudou dál měknout, a nakonec k nim přilijte trošku olivového oleje. Vyhnete se tak slepeným těstovinám.

Vařené těstoviny uchovávej ve vzduchotěsném balení a aby déle vydržely, je vhodné je vložit do lednice do dvou hodin po uvaření. Při teplotě +4-5 °C vydrží čerstvé nejméně pět dní. Předtím, než je budeš chtít vyhodit, je ochutnej, pokud nezapáchají a vypadají dobře, není důvod proč je vyhazovat.

Co delat aby se těstoviny neslepily : Po slití vody těstoviny propláchněte studenou vodou, čímž okamžitě zastavíte proces vaření uvnitř a těstoviny nebudou dál měknout, a nakonec k nim přilijte trošku olivového oleje. Vyhnete se tak slepeným těstovinám.

Jak zachránit rozvařené těstoviny : Rozvařené těstoviny a knedlíky

U rozvařených knedlíků je jejich „znovuoživení“ otázkou kuchařské cti. Nepovedený výtvor můžete použít jako základ knedlíku nového. Stačí přidat vejce, mouku, případně strouhanku a znovu vypracovat pevné těsto.

Kolik vajec do zapečených těstovin

Vymažeme a vysypeme si remosku, nasypeme uvařené těstoviny a směs z pánvičky, přidáme 2 vajíčka a pořádně promícháme. Pokud nám doma zbyde salám, můžeme ho ještě poklást nahoru. Nakonec posypeme sýrem a zalijeme zbylými 2 vejci. Dáme péct do přehřáté trouby, až je vajíčko udělané.

Šunku ale můžete i tepelně upravovat, skvěle doplní těstoviny, zapečená jídla, ladí s vejci a dodá výbornou chuť i polévkám.V rendlíku rozehřejeme máslo, přidáme mouku a zasmahneme na světlou jíšku (mouka nesmí zezlátnout). Postupně přidáme studené mléko, zašleháme metličkou a přivedeme k varu. Osolíme, opepříme a povaříme asi 10 až 15 minut. Uvařenou omáčku scedíme přes jemné síto, zahřejeme a vmícháme nastrouhaný sýr.

Jak se dělá sýrová omáčka : Do hrnce nalijeme šlehačku, zahřejeme a přidáme nastrouhaný tvrdý sýr a kousky nakrájeného taveného sýra. Podle chuti přisolíme, opepříme a přidáme bylinky. Mícháme do úplného rozpuštění sýrů. Pokud je omáčka hodně řídká, zahustíme ji lžičkou mouky rozmíchanou v troše mléka.