Antwort Co zere želva Pardali? Weitere Antworten – Co nesmi jíst želvy

Co zere želva Pardali?
Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.vhodná je zejména: pampeliška (listy i květ), jitrocel, jetel, kopřivy, bodláky, ptačinec, žabinec, řebříček, hluchavky, luční byliny a trávy… jednoduše vše, co roste na každé zahrádce, v parku nebo louce. Přes léto pak jsou velice vhodné květy Ibišku, které želvy milují.Stravu tedy potřebuje opět díky výskytu ve středomoří pestrou a nejlépe luční a nejvhodnější je list i květ pampelišky, jitrocel, žebříček, jetel….a další traviny. V zimním období si vystačíme s čínským zelím, čekankou, polníčkem a rukolou.

Co davat Suchozemske želvě : Suchozemské želvy jsou býložravci, nepohrdnou ale hmyzem, šneky či slimáky. 90 % stravy by mělo tvořit zelené krmení – pekingské zelí, listy a květy pampelišky, jitrocel, listy jahodníku a luční byliny. i Vyhněte se ledovému a zahradnímu salátu, který má velmi malou výživnou hodnotu i nízký obsah minerálních látek.

Jaké ovoce může želva

Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno. Granulemi pro suchozemské želvy můžeme přikrmovat jednou za čas, nicméně pro želvu je nejvhodnější její přirozená potrava.

Co všechno může jíst želva : V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

I když jsou želvy samy o sobě žravé, ve volné přírodě jedí pomálu. Krmení jim tedy stačí podávat 3 x týdně.

Generální úklid provádíme alespoň dvakrát ročně, podle počtu želv a způsobu chovu, typu substrátu… Celoroční chov v teráriu velkého počtu želv vyžaduje častější frekvenci, stejně tak při používání hoblin je nutné kompletně čistit častěji.

Čím krmit želvy

V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

  • Žebříček – letní strava – naprosto vhodné
  • Čínské zelí – zimní strava – naprosto vhodné
  • Římský salát – zimní strava – vhodné, občas.
  • Ledový salát – zimní strava – vhodné, občas.

Pokud uvažujete o pořízení želvy jako domácího mazlíčka, měli byste si uvědomit, že menší želvy mohou žít až 70 let a středně velké až 120 let.

K vhodné zelené potravě patří například pampeliška, listy jahodníku, sedmikráska, čínské zelí, čekanka, rukola, jetel, polníček a mrkev. Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno.

Jak často pije želva : Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.

Jak dlouho může želva bez jídla : Musíte za sebe najít náhradu, která se nebude bát zvířete, a dokáže se o želvu postarat, jako vy samy. Dospělný jedinci vydrží bez potravy, 14 dnů, ale mláďata nemohou dlouho hladovět. Zástupce by měl vědět: Jak má o želvy pečovat (čím kdy a jak krmit).

Kolik hodin denně spí želvy

Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.

Doba svícení (zdrojem tepla i světla) by měla být v létě 12 hodin, například od 8:00 do 20:00.Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou. Ovoce s vysokým obsahem cukrů raději omezte.

Jak dlouho vydrží suchozemská želva bez jídla : Dospělný jedinci vydrží bez potravy, 14 dnů, ale mláďata nemohou dlouho hladovět. Zástupce by měl vědět: Jak má o želvy pečovat (čím kdy a jak krmit).