Antwort Co zere listy Redkvicky? Weitere Antworten – Co žere listy ředkviček

Co zere listy Redkvicky?
Malinkatých tmavých broučků, kteří na záhoně skáčou jako blechy, si všimnete až když začnete zblízka zkoumat, kdo že vám to vykusuje dírky do listů zelí, ředkviček nebo špenátu. Dřepčík je nenápadný, ale odolný škůdce z čeledi mandelinkovitých.Ředkvičky mohou napadat dřepčíci (malí černí nebo kovově modří broučci, kteří za výrazného sucha napadají zejména klíčící rostlinky) a slimáci (škodí zejména v noci nebo po dešti, když při okopávání najdete vajíčka, zničte je, slimáky sbírejte ručně).Zeleninu nejčastěji napadají mšice, plzáci a slimáci, svilušky, molice, květilky, pochmurnatky, dřepčíci, mravenci, bělásci, mandelinky, hryzci, v posledních letech i larvy chroustů neboli ponravy.

Co žere listy : Lalokonosci náruživě ožírají listy nejčastěji okrasných rostlin. Typicky rododendronů, begonií, azalek, ale i kamélií, ibišků, bramboříků či jahodníků. Nejsou ale vybíraví, spasou téměř vše. Do listů vykusují velké díry, nebo způsobují kompletní žír, po kterém zbudou je stonky bez listů.

Jaké rostliny odpuzují molice

Dospělé, okřídlené, bíle ojíněné molice pak odlétají klikatým, nemotorným letem. Nejvíce ohroženy bývají rychlené okurky a rajčata, z okrasných rostlin pak především gerbery, fuchsie a velkokvěté muškáty. Přímé škody molice způsobují sáním na rostlinách.

Jak se zbavit Dřepčíků : Na jaře se na ochranu mladých rostlinek může využít ochranná bílá netkaná textilie proti hmyzu. Na podzim pomáhá rytí a kypření půdy, čímž znemožní klidní přezimování brouků v půdě. Přirozeným nepřítelem dřepčíků je škvor, můžete ho proto zkusit přilákat vytvořením úkrytu v například podobě převráceného květináče.

Ředkvičky jsou bohaté na vlákniny, které podporují střevní peristaltiku. Tím pomáhají k rychlejšímu vylučování jedovatých, škodlivých látek, odstraňují zácpu a ochablost střev. Mají však velmi mnoho kyseliny listové, která je důležitá pro růst a nervy, i vitaminu C, ten podporuje imunitní obranu a mentální zdraví.

Vysévat můžete pozdní letní a podzimní zeleninu – bezpečně vám jště naroste mrkev, řepa, černá ředkev, hrách nebo kopr. Zkusit můžete i letní hlávkový salát pro pozdější sklizeň.

Co muze stene za zeleninu

Zkuste si ale zapamatovat jednoduchou mnemotechnickou pomůcku, která zní: nejlepší je zelená zelenina! Ano, zelené listové saláty, okurka, brokolice, špenát, hrášek, zelí nebo zelená paprika patří k pochoutkám, na kterých si váš pejsek může bez výčitek smlsnout.K nejvýznamnějším vektorům prakticky všech důležitých virových chorob brambor patří mšice broskvoňová (Myzus persicae Sulz.) a mšice řešetláková (Aphis nasturtii Kalt.). Významným vektorem, především viru PVY, je i mšice chmelová (Phorodon humuli Kalt.).Lalokonosec je nelétavý brouk, který se živí okusem listů, vznikají typické obloukovité zářezy. Tyto škody jsou malé, spíše estetické. Škodí především larvy lalokonosce, které okusují kořeny jahodníku a kořenový krček. Rostliny jsou zpomaleny v růstu, náhle vadnou a jsou nevratně zničeny.

Puklice a štítenky často napadají palmy nebo orchideje. Jaký přípravek použít Pro hubení puklic, šítenek na okrasných rostlinách doporučujeme novinku roku 2020, a to přípravek INPORO PS Proti mšicím a sviluškám. Jak je z názvu patrné, přípavek účinkuje také proti mšicím a sviluškám.

Která rostlina odpuzuje mouchy : Mouchy mají tendenci se vyhýbat silným bylinným vůním, jako jsou levandule, máta, rozmarýn nebo tymián. Zvážte umístění těchto bylin ve své zahradě nebo na balkoně.

Jaká rostlina odpuzuje komáry :

  • Bazalka. Bazalce se komáři vyhýbají velkým obloukem.
  • Šanta kočičí Kočky tuhle rostlinu doslova milují, ale pro komáry je vůně šanty doslova peklem.
  • Citronela. Citronela je jedním z nejznámějších odpuzovačů komárů.
  • Levandule. Levandule odpuzuje i moskyty.
  • Meduňka.
  • Citronový tymián.
  • Měsíček lékařský
  • Rozmarýn.

Jak vypadají dřepčíci

Většina dřepčíků má černou barvu, jsou kovově lesklí, u některých druhů, jako je dřepčík zelný, jsou patrné dva žlutavé pruhy po celé délce těla. Larvy dřepčíků jsou bílé až žlutavé, s tmavou hlavou, měří asi 7mm.

Odpadky vynášejte v pravidelných intervalech do popelnice. Do oken můžete nainstalovat sítě proti hmyzu. Ucpěte veškeré mezery, skuliny a škvíry, kudy brouci dovnitř lezou. Vždy pečlivě kontrolujte předměty, které si domů přinesete z druhé ruky.Typickou štiplavou chuť dávají ředkvičkám hořčičné silice, které se uvolňují při porušení buněk. Tedy i při kousání. Jejich role je pro rostlinu důležitá, protože štiplavost ji chrání před škůdci. A stejně působí i v našem těle.

Proč jsou ředkvičky zdravé : Za zmínku stojí jejich obsah vitaminu C, kyseliny listové a draslíku. Ředkvičky obsahují hořčičné glykosidy (glukosinoláty), které pomáhají rostlinu chránit před býložravci a zároveň jí dodávají typickou chuť a mírnou štiplavost.