Antwort Co Zerou Potravinovi moli? Weitere Antworten – Co nesnáší Potravinoví moli

Co Zerou Potravinovi moli?
Mouku, luštěniny a všechny podobné potraviny skladujte v dózách, abyste zamezili vstup molům. Stejně můžete do svých kuchyňských skříněk uložit stroužek česneku, mátu, estragon nebo skořici. Moli přímo nesnášejí jejich silné aroma a zejména bylinky provoní vaše skříňky.Proti molům dobře fungují i bylinky. Prověřeným a tradičním pomocníkem je voňavá levandule. Pomůže pověsit sáček naplněný sušenou levandulí do šatníku. Koupit si můžete i Voňka levandule osvěžovač vzduchu (koupit v e-shopu), který jemně provoní malé prostory, jako jsou například právě skříň, šatna nebo spižírna.Odpuzovače molů

Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.

Jak poznat Satniho mola od Potravinoveho : Jak poznat mola šatního a mola potravinového Moly rozeznáte nejsnadněji podle zbarvení. Mol šatní je celý světlý, zatímco mol potravinový má půlku těla světlou, a druhou tmavější. Další indicií k určení druhu mola je místo výskytu.

Co odpuzuje moučné moly

Zárodky molů úspěšně zničíte, když mouku nebo vločky prosijete na plech a necháte chvíli v troubě rozehřáté na 90°C. Jediné, co ve spíži můžete nechat otevřené, jsou některé druhy koření – například bobkový list nebo hřebíček. Tyto vůně totiž moly odpuzují, stejně jako levandule nebo chmel.

Co přitahuje moly : Larvy šatního mola (více o molu šatním čtěte zde) se nejčastěji pouštějí do přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna, kožešina nebo peří, a přitahuje je také pot a zbytky kůže. Daří se jim ve vlhku, ve tmě a při pokojové teplotě, zato klid k rozmnožování jim naruší především pravidelný úklid.

Kde se berou moli

Obvykle se do našich domovů dostávají prostřednictvím nakoupených potravin nebo při větrání. Může se také stát, že si je přinesete s oblečením nebo textilními výrobky. Moli preferují vlhká, tmavá a málo větraná místa, kde se mohou nerušeně rozmnožovat.

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.

Jak dlouho vydrží MOL bez jidla

Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.Odpuzovače molů: slouží k odehnání molů, aniž by je fyzicky zabíjely. Přírodní odpuzovače molů zahrnují cedrové dřevo, levanduli nebo rozmarýn, které mohou být umístěny ve skříních nebo mezi oblečením. Proti šatním molům můžete použít kroužky z cedrového dřeva, nebo háček proti molům s vůní levandule.Mol šatní má nejraději tmavá, vlhká a teplá místa, proto se rád usazuje ve skříních a šatnách, kde se vyskytuje nevětrané a málo používané oblečení. Moli také nemají rádi světlo, hluk a celkově, když je někdo ruší. Vyruší je například i pouhé otevření šatní skříně.

Přípravky na hubení molů

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola. V případě šatních molů pravidelné větrání ošacení a skříní.

Co nemají rádi moly : Nejčastěji používaným přírodním přípravkem, který moli opravdu nesnášejí, je levandule – stačí splést malé svazečky nebo nasypat sušené květy do plátěných pytlíčků a zavěsit je do skříně.

Co proti molům v kuchyni : Účinná je i obyčejná citronová šťáva. Preventivní opatření: začněte používat skleněné nebo plastové dózy na potraviny. Mouku, luštěniny a všechny podobné potraviny skladujte v dózách, abyste zabránili molům ve vstupu. Také můžete do svých skříněk umístit stroužek česneku, mátu, estragon nebo skořici.

Co odpuzuje moly

Nejčastěji používaným přírodním přípravkem, který moli opravdu nesnášejí, je levandule – stačí splést malé svazečky nebo nasypat sušené květy do plátěných pytlíčků a zavěsit je do skříně.

Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny.K tomu je dobré vědět, že molům vysloveně vadí některé pachy – neusadí se v blízkosti bobkového listu nebo chmele, vadí jim černý pepř, ale také levandule. Babičky dávaly do spíží novinový papír, protože zjistily, že moli nesnášejí vůni tiskařské černi. Vyzkoušet můžete i obyčejnou kostku mýdla.

Jak zneškodnit moly : Levandule a cedrové dřevo jsou známé svými repelentními vlastnostmi, které mohou účinně odrazovat moly. Vonné odpuzovače jsou vhodné pro odpuzení šatních molů. Chraňte vaše skříně a oblečení například umístěním háčku proti molům s vůní levandule, nebo kroužky z cedrového dřeva proti šatním molům.