Antwort Co znamená kulaté razítko? Weitere Antworten – Co je to kulate razítko

Co znamená kulaté razítko?
Podle § 6 tohoto zákona jde o razítko, na němž je vyznačen malý státní znak; takové razítko má kulatý tvar o průměru 20 mm, 25 mm nebo 36 mm, a státní znak je vyobrazen uvnitř kruhu, na jehož obvodu je označení oprávněné osoby, popřípadě i označení její organizační součásti a sídla.Pravidla pro použití kulatého razítka

Chcete-li při výkonu své činnosti používat kulaté razítko, měli byste jej použít pouze na dokumenty osvědčující důležité skutečnosti (je však možné na nich použít i podélné razítko). Jedná se například o odborná stanoviska, o osvědčení o absolvování školení.Razítko ani podpis nejsou zákonnou povinností podnikatele, podnikatel není povinen je používat v obchodním či úředním styku a faktura bez těchto náležitostí bude platná.

Jak získat kulaté razítko : Razítko se státním znakem podléhá přísné evidenci a prokázat se jím mohou v oboru BOZP nebo PO například soudní znalci, autorizovaní inženýři a architekti činní ve výstavbě (nižší úroveň jsou autorizovaní technici).

Kam umístit kulaté razítko

Kulaté razítko pro firmy a podnikatele

Ostatní obsah kulatého razítka není nikde specifikován. Na kulaté razítko firmy je tedy možno umístit obsah jako na klasické razítko včetně loga.

Jakou barvu má mít razítko : U běžných adresních, firemních a poštovních razítek to bývá nejčastěji černá. Razítka pro označování dokumentů bývají červená, aby text na první pohled vynikl. Účetní razítka mohou mít upřednostnění modré barvy, protože je snadněji k rozpoznání originál od (černobílé) kopie.

Razítko, na němž je vyznačen malý státní znak, je kulatého tvaru o průměru 20 mm, 25 mm nebo 36 mm; malý státní znak je vyobrazen uvnitř kruhu, na jehož obvodu je označení oprávněné osoby (tj. advokáta), popřípadě i označení organizační součásti a sídla.

Zejména je důležité IČP číslo. Jedná se o identifikační číslo pracoviště nebo lékaře. IČP má shodných 5 znaků s IČZ (identifikační číslo poskytovatele zdravotních služeb). Zároveň je důležité mít na razítku jméno lékaře, kontaktní adresu či telefon.

Co má být na razítku

Náležitosti razítka – povinné náležitosti nejen firemního razítka

  • jméno a příjmení podnikatele nebo název firmy (u fyzických osob jméno a příjmení)
  • činnost.
  • adresa sídla podnikatele.
  • IČ (pro plátce DPH i DIČ)
  • telefon, e-mail, web (volitelné)

Výměna štočku u razítka je velice snadná:

Prsty nebo pomocí nějakého nástroje odlepte starý štoček. Odstraňte i případné nečistoty po lepidle starého štočku. Nalepte do razítka nový štoček, který je podlepen samolepící páskou. Ve většině případů je potřeba vyměnit i podušku.Každý si může zvolit, co chce mít na razítku uvedeno. Mezi základní a nejběžnější údaje na razítkách patří název firmy, obor podnikání, adresa, IČ, DIČ a popř. telefon. Používá-li organizace více stejných razítek, doporučuje se razítka číslovat.

Podací razítko. Jedná se o datumové razítko – datum je již obsaženo v těle razítka, základní otisk je kompletně v černé barvě, na přání je ale možno zhotovit i dvoubarevné (modrý text + červené datum – viz náhled). Pokud si přejete vlastní grafiku, stačí ji jen nahrát.

Co všechno má být na razítku : Náležitosti razítka pro živnost (OSVČ) nejsou žádnou právní normou upraveny (vyjma razítek se státním znakem, kulatých autorizačních razítek atd.). Každý si může zvolit, co chce mít na razítku uvedeno. Mezi základní a nejběžnější údaje na razítkách patří název firmy, obor podnikání, adresa, IČ, DIČ a popř. telefon.

Kolik stojí hodina u advokáta : Nejčastěji je s klienty sjednávána odměna hodinová. Hodinová sazba se pohybuje v rozmezí 2.500,- Kč až 3.500,- Kč bez DPH, a to v závislosti na konkrétních okolnostech případu.

Jak se dělá razítko

Razítka se vyrábí v přístroji, kde dochází k osvícení speciální gumy s rozlišením 1200dpi. Takto osvícená hmota se vloží do razítkového strojku a dojde k prosáknutí inkoustu skrze hmotu, tímto se vytvoří otisk na papíře. Razítko se neotáčí uvnitř, ale pouze se otiskne přímo na papír.

NÁVOD NA POUŽITÍ

  1. Odlepte razítko z fólie a přitiskněte k akrylovému bloku.
  2. Na takto připravené razítko použijte běžné inkoustové polštářky, které máte k dispozici.
  3. Po použití razítko očistěte vlhčeným ubrouskem (nebo čističem na razítka).
  4. Osušte a uložte na fólii pro další použití.

Použijte saponát: Naneste na skvrnu malé množství tekutého saponátu nebo mýdla na ruce a jemně vetřete do tkaniny. Poté opláchněte studenou vodou. Odstraňovač skvrn: Pokud je skvrna stále viditelná, můžete vyzkoušet odstraňovač skvrn. Sledujte pokyny na obalu a postupujte podle nich.

Jak naplnit razítko : Jak doplním razítko

  1. Odstraňte držák razítka.
  2. Do každého plnicího otvoru razítka nakapejte pět kapek inkoustu. Při doplňování inkoustu buďte velmi opatrní.
  3. Vložte držák zpět na razítko. Ihned po doplnění inkoustu držte razítko směrem dolů, dokud nezačne inkoust vytékat z razítka.