Antwort Co znamená macramé? Weitere Antworten – Co je to Makramé

Co znamená macramé?
Macramé neboli česky drhání je řemeslo či dokonce umění, které spočívá v ručním vázání různorodých geometrických vzorů z přírodních látek bez využití háčků nebo jehel. Ačkoli většina textů říká, že macramé začalo s arabskými tkalci ve 13. století, umění uzlů se pravděpodobně datuje daleko v Číně v období 500 př.nl.S čím začít, když chci macramé vyzkoušet První seznámení je určitě lepší vyzkoušet na menších projektech. Doporučujeme například lístečky nebo klíčenky, na kterých si snadno osaháme, jak se příze při tvorbě chová a jaká nám bude vyhovovat.Drhání neboli makramé je technika vázání nití a šňůrek, kterou se zhotovují prolamované plošné textilie.

Kolik příze na macramé : Pokud mají být součástí designu střapce, třásně nebo bambulky, potřebujete přízi rozčesávací (snadno ji poznáte podle ikonky hřebínku v produktové fotografii). Pokud chcete z příze háčkovat, plést nebo vytvářet dekorace s pevnější konstrukcí, jako třeba prostírání nebo závěsy na květináče, zvolte přízi splétanou.

Co je potřeba na macramé

Co potřebujete na macramé

  1. Macramé příze. Macramé příze a splétané šňůry se liší tloušťkou, barvou, materiálem (bavlna, polyester), povrchovou úpravou a způsobem použití.
  2. Korálky, kroužky. Kroužky slouží k zavěšení macramé, nejčastěji na nich začnete splétat závěs na květináč.
  3. Dřevěná tyč

Co použít na macramé : V současné chvíli jsou nejpopulárnějším materiálem pro tvorbu macramé šňůry z recyklované bavlny. Tento materiál dobře koresponduje s interiéry laděnými do skandinávského nebo boho stylu. Nejoblíbenějšími výrobky jsou dekorace na zeď, závěsy na květináče nebo lucerny.

Macramé příze a výrobky z nich můžeme v případě potřeby zafixovat lakem na vlasy nebo škrobem na textil. Doporučujeme však přípravek předem vyzkoušet na kousku příze, abychom předešli např. zbarvení příze po aplikaci přípravku. V případě, že se nám příze kroutí a krabatí, lze využít žehličku na prádlo a přízi vyžehlit.

Macramé produkty je možné prát na nižší stupně. Doporučujeme ale raději praní v ruce. Samozřejmě, že nelze prát takové dekorace, které jsou připevněné k dřevěnému nebo kovovému základu. Pokud byl výrobek finálně zafixován lakem na vlasy jeho praní raději nezkoušejte.

Jak zpevnit macramé

Jak zafixovat macramé Macramé příze a výrobky z nich můžeme v případě potřeby zafixovat lakem na vlasy nebo škrobem na textil. Doporučujeme však přípravek předem vyzkoušet na kousku příze, abychom předešli např. zbarvení příze po aplikaci přípravku.Oba konce elastomeru spojte pomocí 3 klasických uzlíků.

Nezapomeňte každý z nich pořádně utáhnout. Nyní už stačí přebytečný elastomer ustřihnout, co nejblíže uzlíku. Uzlík by se vám pak měl hezky schovat do posledního korálku. A to je vše.Doporučujeme prát kašmírové produkty při 30°C (vlažná až lehce chladnější voda) a pouze s jemnými pracími prostředky pro vlnu nebo se speciálním šamponem.

Kašmírový svetr se dá neomylně poznat na dotek, je hebký jak vatička, jemný a nekousavý. U nás najdete fotografie cedulky o složení v detailech zboží, někdy se však stane, že je bez označení. I tak si můžete být jisti, že od nás dostanete 100% kašmír, jiné zboží nevedeme a neomylně ho dokážeme rozeznat.

Jak zachránit kašmírový svetr : Vypraný svetr nechte sušit rozložený naplocho na sušáku. Kašmírový svetr nepatří do sušičky, srazí se vám. Pokud si budete chtít svetr přežehlit, tak jen napařovací žehličkou s vlahou teplotou na program hedvábí-vlna.

Jak poznat pravou Pašmínu : Jak poznat pravou pašmínu

Pravá pašmína by měla mít etiketu s označením cashmere (kašmír) nebo 70% cashmere, 30% silk (hedvábí). Bohužel se dají tyto cedulky jednoduše obstarat na černém trhu a našít na padělek. Pravost otestujete podle hřejovosti.

Proč je kašmír tak drahý

A skoro okamžitě se na něm začnou tvořit žmolky a brzy se v něm objeví první dírka, ne kvůli molům, ale opotřebení. Bohužel poptávka po kašmíru za nízkou cenu je vysoká, a tak se i prodejci uzpůsobili poptávce. Nejlepší kašmír pochází právě z oblasti Kašmíru v Himalájích, kde teploty v zimě klesnou až na – 40 C.

Kašmírové oděvy by se měly žehlit naruby žehličkou s nízkou teplotou a malým množstvím páry. Můžete je také zbavit mačkavosti zavěšením v zapařené koupelně. Vlhkost páry odstraní záhyby.Kvalitní kašmírový svetr by měl být jemný a příjemný na omak, a ne hrubý nebo naopak až neuvěřitelně jemný a měkký, což je známka voskového postřiku.

Jak prát Pašmínu : Perte ručně ve vlažné vodě (30 °C) se speciálním pracím prostředkem pro praní vlny. Sušte ve vodorovné poloze, nesušte v sušičce. Většinou není potřeba žehlit, pokud ano, žehlete přes látku.