Antwort Co znamená španělský ptáček? Weitere Antworten – Proč se říká španělský ptáček
Historie. Název pokrmu pochází ze dvora císaře Rudolfa II. Jeho matka byla Marie Španělská, a proto na císařském dvoře vařili také španělští kuchaři. Ti také připravovali telecí závitky s nádivkou, které byly považovány za španělskou specialitu.Španělský ptáček se zpravidla připravuje z hovězího masa, které je potřeba naklepat na tenké plátky, aby se do nich dala zavinout náplň. V té nesmí chybět nakládané okurky, vejce a uzenina (špek či slanina). Vhodným kusem masa pro přípravu španělských ptáčků je hovězí roštěná nebo hovězí zadní.150 Kč
Hmotnost porce (g) | 300 |
---|---|
Trvanlivost (dnů) | 60 |
Doba přípravy (minut) | 10 |
Příloha | není v ceně |
Váha masa (g) | 150 |
Jak dlouho se dělá španělský ptáček : Do pekáčku vložíme cibuli, zalijeme olejem, navrch naskládáme natěsno ptáčky a dáme zapéct do maximálně rozehřáté trouby na 10 minut, pak zmírníme a dopékáme při 150 °C cca 45 minut, až je maso měkké. Během pečení poléváme vypečenou šťávou nebo podle potřeby podléváme horkou vodou.
Z jakého masa se dělá španělský ptáček
Nejlepší maso na ptáčky je z dobře vyzrálého hovězího roštěnce, který je šťavnatý a chuťově výrazný. Pokud koupíte vysoký roštěnec, plátek nebudete muset tak rozklepávat, ale je riziko, že se ptáček rozpadne. Oproti tomu nízký roštěnec si žádá preciznější rozklepání, jinak by šel ptáček špatně zabalit.
Jaké maso na Rozlítané ptáčky : Na tento recept jsem použila vyzrálejší maso od řezníka – přesněji vysoký roštěnec. To, jaké maso použijete, se odrazí na délce přípravy a také na výsledné chuti. Hovězí maso by mělo po porážce minimálně 14 dní odpočívat, proto byste měli vždy sáhnout po tom vyzrálejším.
Maso naklepeme, osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Obložíme špalíčkem klobásy, slaniny, měsíčkem cibule, půlkou vařeného vejce a nakládanou okurkou. Zavineme, obtočíme provázkem, zavážeme, osolíme a opepříme. Ptáčky opečeme v hrnci s rozehřátým sádlem prudce dozlatova a vyndáme z kastrolu.
Ptáčky z vývaru vyjmeme a vývar zahustíme hladkou moukou rozmíchanou v trošce studené vody, necháme provařit a dle chuti případně ještě dochutíme solí, pepřem, hořčicí. Zahustit můžeme i jíškou. Z ptáčků odstraníme nitě, rozkrojíme je a podáváme s omáčkou a přílohou – rýže, houskové knedlíky…
Jak dlouho muze být maso v lednici
Čerstvé maso, které nechcete po nákupu hned zpracovat, můžete uchovat 2-3 dny v chladničce bez mražení při teplotě pohybující se mezi 0 – 3 °C. Při této teplotě zůstává vlhké a zachovává si svoji kvalitu.Maso naklepeme, osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Obložíme špalíčkem klobásy, slaniny, měsíčkem cibule, půlkou vařeného vejce a nakládanou okurkou. Zavineme, obtočíme provázkem, zavážeme, osolíme a opepříme. Ptáčky opečeme v hrnci s rozehřátým sádlem prudce dozlatova a vyndáme z kastrolu.Jak už jsme zmínili, hodí se nejen hovězí (hovězí kýta, roštěná), sáhnout můžeme i po vepřovém masu. V tom případě využijeme vepřovou kýtu. Použijeme sůl, pepř a hořčici. Hodí se jak klasická plnotučná, pikantnost dodá dijonská.
Rozstřelený španělský ptáček (nebo také rozlítaný ptáček) je línou alternativou toho klasického. Recept se příliš neliší, jen odpadá ta část, kdy musíte vejce, okurku a uzeninu zabalit do plátku hovězího masa. Rozlítané ptáčky podávejte s kynutým knedlíkem nebo dušenou rýží.
Jak dlouho vydrží špekáčky v lednici : Uzeniny koupené jako krájené nikdy nedávejte do lednice v igelitu, ale buď je nechejte v papíru, nebo přeložte do krabičky. Špekáčky, měkké salámy, ale třeba i šunka patří do chladničky do teploty 1–5 °C. Jde o potraviny s krátkou dobou spotřeby, snězte je do dvou dnů.
Jak uchovat cerstve maso v lednici : Skladování masa v lednici. Maso skladujte na nejspodnější polici kombinované lednice, kde je nejnižší teplota. Skvělým místem je i nulová zóna lednice, která disponuje teplotou na bodě mrazu. Dbejte na důkladné zabalení masa – maso by se nemělo řadu dní koupat ve vlastní šťávě v igelitovém pytlíku.
Z jakého masa dělat ptáčky
Detailní popis produktu. Hovězí vrchní šál – nejlepší maso na ptáčky. Hovězí vrchní šál je vnitřní strana zadní kýty, je jedním z nejvíce namáhaných svalů vůbec, takže je velmi libový a dietní.
Maso nakrájíme přes vlákno na čtyři plátky, do šířky rozklepeme a z vrchní strany osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Doprostřed poklademe vždy špalíček slaniny a salámu, kyselou okurku a čtvrtku vařeného vejce. Maso zavineme a upevníme kovovou jehlou, párátky či nití. Povrch závitku osolíme.Nejlepší maso na ptáčky je z dobře vyzrálého hovězího roštěnce, který je šťavnatý a chuťově výrazný. Pokud koupíte vysoký roštěnec, plátek nebudete muset tak rozklepávat, ale je riziko, že se ptáček rozpadne. Oproti tomu nízký roštěnec si žádá preciznější rozklepání, jinak by šel ptáček špatně zabalit.
Jak uchovat šunku v lednici : Pokud šunku vybalíte z krabice a plastového obalu, měla by být uskladněna na čistém a suchém místě v otevřeném prostoru při pokojové teplotě či na chladnějším místě (14° C až 23 °C), ne v lednici. Nejlépe můžete šunku pověsit nebo umístit na přiložený dřevěný stojánek a zakrýt čistým bílým servítkem či utěrkou.