Antwort Co znamená zkratka SMART? Weitere Antworten – Co je to SMART v managementu

Co znamená zkratka SMART?
SMART cíle jsou: konkrétní (Specific), měřitelné (Measurable), dosažitelné (Attainable), smysluplné (Relevant) a časově vymezené (Timely). Čím konkrétnější je váš cíl, tím konkrétnější je i vaše představa, jak byste ho mohla dosáhnout.Dle SMART metody by tedy každý cíl měl být:

  1. S – specific – konkrétní, specifický,
  2. M – measurable – měřitelný,
  3. A – achievable/acceptable – dosažitelný, přijatelný,
  4. R – realistic – realistický,
  5. T – timely/trackable – časově ukotvený, sledovatelný.

SMART / SMARTER je mnemotechnická pomůcka používaná v projektovém řízení a koučinku ve fázích stanovení cílů. Jedná se o způsob jak hodnotit kvalitu projektových cílů nebo cílů osobního rozvoje.

Jak si správně stanovit cíle : Jak si stanovit cíle ve 4 jednoduchých krocích:

  1. Proveďte review svých rolí
  2. Ptejte se sami sebe důležité otázky a hledejte smysl.
  3. Proveďte upgrade svých rolí
  4. Navažte na své role cíle.

Co dělá management

Management je tedy proces, který je nasměrován k naplnění předem stanoveného cíle dané organizace. Pro splnění tohoto cíle je nutno realizovat 4 základní funkce managementu: plánování, organizaci, vedení lidí a kontrolu.

Co jsou to strategické cíle : Strategický cíl (Strategický cíl) je termín označující nejvyšší cíle organizace nebo jednotlivce. Strategické cíle se používají ve strategickém řízení. Strategické cíle organizace jsou spojeny s jejím posláním a formulovanou vizí.

Metodu SMART vymyslel George Doran v roce 1981. Díky své jednoduchosti si vydobyla neotřesitelné místo ve strategiích managementu napříč mnoha obory.

Cíl (anglicky Objective) je popis žádoucího cílového stavu, kterého chce jednotlivec, tým, organizační útvar či celá organizace dosáhnout v určité oblasti svého podnikání či jiných aktivit. Cíle jsou obecně základem řízení – jsou používány v plánování, zejména ve strategickém řízením, ale také v řízení provozu.

Jaký má být cíl

Cíle musí být specifické Správně stanovený cíl musí být co nejkonkrétnější. Nespokojujte se s příliš obecnými cíli, které jsou v podstatě neuchopitelné. Místo „chci se zlepšit“, hledejte konkrétní věci, ve kterých se chcete zlepšit („chci zlepšit úspěšnost střelby“).Poměrně často se v 7. pádu množného čísla výrazu „cíl“ setkáváme s chybnou variantou s cíly. Avšak vzhledem k tomu, že slovo cíl skloňujeme podle vzoru „stroj“, je jedinou správnou variantou tvar s cíli (nikoli s cíly).Aby manažer dostál své pozici, měl by umět především vhodně komunikovat s lidmi, ať už s vlastními pracovníky, či dodavateli a partnery. Nezbytnou dovedností je schopnost motivovat, konkrétně a jasně přiřazovat úkoly, umět se rozhodovat, pružně se přizpůsobovat změnám nebo vždy detailně vymezit cíle.

Průměrná mzda manažerů v největších firmách dosahuje v průměru 147.000 Kč/měsíc, ve středních firmách 109.000 Kč/měsíc, v malých firmách pak 84.000 Kč/měsíc. Nejevíce si manažeři a manažerky vydělávají mezi věkem 45-49 let.

Jak si nastavit cíle v práci : 5 tipů, jak správně nastavit cíle vašemu týmu

  1. Nastavte konkrétní cíle.
  2. Určete, jak budete dosažení cíle měřit a jak se dají cíle kvantifikovat.
  3. Nastavte reálné, dosažitelné cíle.
  4. Definujte takové cíle, jejichž dosažení mohou členové týmu skutečně ovlivnit.
  5. Definujte časový rámec celého plánu.

Co je metoda MBO : Management by Objectives, zkratka MBO, překládá se jako řízení podle cílů, používá se obvykle zkratka MBO. Navrhl ji Peter F. Drucker jako metodu založenou na stanovení a vzájemném odsouhlasení cílů a vyhodnocování úspěšnosti jejich dosahování.

Jak se skloňuje slovo cíl

Kompletní skloňování slova „cíl“

pád j. č. mn. č.
1. cíl cíle
2. cíle cílů
3. cíli cílům
4. cíl cíle


Životní cíle – jsou stanovovány a plněny každý den

sociální a majetkové příčiny (ztráta zaměstnání, oběť živelné pohromy, okradení…) osobní příčiny (ztráta blízké osoby, konflikty s lidmi, nevěra, drogová závislost, gamblerství, alkoholismus, workoholismus…) jiné (neúspěchy ve škole či zaměstnání, problémy s bydlením…)Podstatné jméno paní skloňujeme podle vzoru jarní pro ženský rod, podle kterého běžně skloňujeme přídavná jména. Jediný rozdíl je u 2. pádu množného čísla, ve kterém je tvar (bez) paní, ne (bez) paních.

Jak se Sklonuje cíl : V tomto slově, které označuje konečné místo, jehož se snaží někdo dosáhnout, píšeme v sedmém pádě čísla množného vždy měkké i – cíli. Slovo cíl skloňujeme podle vzoru stroj, nikoliv hrad, proto píšeme ve třetím, pátém a šestém pádě čísla jednotného vždy měkké i, stejně tak i v zmiňovaném sedmém pádě čísla množného.