Antwort Co znamenaji modré parkovací čáry? Weitere Antworten – Co znamená Modrá čára na parkování

Co znamenaji modré parkovací čáry?
Modrá zóna

Umožňuje časově neomezené parkování pro obyvatele, podnikatele, zaměstnance a vlastníky nemovitostí v dané městské části, kteří jsou držiteli dlouhodobého parkovacího oprávnění.Během provozní doby platí v modré zóně: krátkodobé parkování (maximálně tři hodiny) – v modrých zónách nenajdete parkovací automaty, cenu za parkování je ovšem možné uhradit online; ceny parkování se liší v závislosti na lokalitě, přesnější informace najdete v ceníku.Parkování zdarma platí nově už pouze pro automobily, které splňují přísnou emisní normu do 50 g CO2 na kilometr. Takováto auta mohou být registrována spolu s elektromobily a mohou také získat speciální registrační značku „EL“.

Jak vyzrát na modré zóny : Řidiči, kteří zkoušejí v pražských modrých zónách parkovat bez placení, používají triky podle sezóny. A tak kromě celoročně použitelných pytlíků, černých pásek či kusů papíru teď písmena a čísla na registračních značkách překrývá třeba i listí ze stromů.

Jak zaplatit parkování na modré zóně

Modré zóny (tzv.

Ostatní řidiči mohou tato parkovací místa využívat jen omezeně (max. délka parkování je 3 hodiny) a parkovné je nutné uhradit prostřednictvím parkovací aplikace (tzv. virtuální parkovací hodiny nebo na mpla.cz/praha). Klasické parkovací automaty se v modrých zónách nenacházejí.

Jak dlouho lze parkovat na modré zóně : Modrá zóna

Využít ji mohou také návštěvníci, avšak maximálně na 3 hodiny, a to po platbě přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. V modré zóně nejsou umístěny parkovací automaty.

Provozní doba modré zóny

Obvykle platí omezení ve všední dny od 8 do 20 hodin, ale přesná doba se může lišit. Například v některých modrých zónách v centru Prahy platí omezení od pondělí do neděle. Proto si vždy řiďte údajem na značce. Mimo vyznačenou dobu jsou modré zóny zdarma a časově neomezené.

Modrá zóna

Využít ji mohou také návštěvníci, avšak maximálně na 3 hodiny, a to po platbě přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. V modré zóně nejsou umístěny parkovací automaty.

Kdo má narok na parkovací místo

Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.Modrá zóna

V modré zóně, vyhrazené pro rezidenty a abonenty, mohou bez omezení parkovat pouze osoby s platným parkovacím oprávněním. Využít ji mohou také návštěvníci, avšak maximálně na 3 hodiny, a to po platbě přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. V modré zóně nejsou umístěny parkovací automaty.Parkování "na modrý" je ve velkých městech jedním z nejčastějších přestupků. Za parkování v zóně pro rezidenty vám na místě hrozí pokuta až 1 500 Kč, ve správním řízení od 2 000 do 4 000 Kč. Body vám za tento přestupek nehrozí, může na vás ale čekat nepříjemné překvapení v podobě botičky.

Modré zóny (tzv.

Ostatní řidiči mohou tato parkovací místa využívat jen omezeně (max. délka parkování je 3 hodiny) a parkovné je nutné uhradit prostřednictvím parkovací aplikace (tzv. virtuální parkovací hodiny nebo na mpla.cz/praha). Klasické parkovací automaty se v modrých zónách nenacházejí.

Jak žádat o parkovací místo : Žádost se podává osobně

A to na příslušném odboru městské části, nebo konkrétního města. Zde záleží na jednotlivých pracovištích a jejich kompetenci. Často jde například o odbory stavební, které následně mohou mít i za úkol vámi vyhrazené parkovací místo označit příslušným dopravním značením.

Kolik stojí parkovací místo : Za vyhrazené parkovací stání v Ostravě-Jihu stanovila místní radnice měsíční poplatek 600 až 700 korun pro občany a 1500 až 1600 korun pro firmy.

Co se stane kdyz stojim na modré zóně

Správné parkování na modrých zónach pravidelně kontrolují monitorovací vozidla, která snímají kamerou SPZ vozidel. Za neoprávněné stání na modré zóně dostanete pokutu 500 Kč. Pokud ji neuhradíte ve stanovené lhůtě, může se vyšplhat až na 2 500 Kč.

Na registru řidičů v místě bydliště na úřadu.Cena činí 40,–Kč/1 hod. Placený parkovací režim zde bude od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod. modrá zóna je určena pro dlouhodobé stání obyvatel s místem trvalého pobytu v Praze1 (rezidenti), vlastníků nemovitostí a podnikatelských subjektů se sídlem nebo provozovnou v Praze 1 (abonenti).

Jak parkovat v modrých zónách : Už neplatí, že na modré zóně nemůžete zaparkovat, pokud nejste rezident, a dokonce ani nemusíte shánět papírové stírací parkovací lístky. Stačí parkování zaplatit v parkovacích hodinách či online. Na modrých zónách jsou ceny za parkování vyšší, je tedy vhodnější a levnější zaparkovat na fialové či oranžové zóně.